دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی رشته تخصصی حسابرسی دانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی حسابرسی 


: دانلود رایگان


اقتصاد و حسابداری
درباره حسابرسی  و آشنایی با این درسحسابرس

معرفی شغل، محیط کار، فعالیت های شغلی، شرح وظایف و ...

حسابرس مسیر ایرانی
شغل حسابرسی برای شما مناسب است اگر...
در شغل حسابرسی معمولا شما به عنوان حسابرس صحت و کارآیی یک سند یا گزارش مالی را ارزیابی می کنید. اگر می خواهید شغلی در حوزه  مالی داشته و از تحلیل و ارزیابی کار حسابداران نیز لذت می برید، شغل حسابرس برای شما ایده آل است.
 
به عنوان یک حسابرس چه انتظاراتی از شما وجود خواهد داشت
برای انجام شغل حسابرسی شما باید در زمینه ریاضیات و فناوری اطلاعات مهارت بالایی داشته باشید. همچنین باید دارای مهارت های ارتباطی،کلامی و نوشتاری خوبی باشید. شما به عنوان حسابرس باید بسیار دقیق بوده و توجه زیادی به جزئیات داشته باشید.
 

تقسیم بندی حسابرسان
شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می شوند :
 
1 - حسابرسان داخلی : این گروه از حسابرسان ، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می دهند . این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را رسیدگی می کنند.
 
2 - حسابرسان مستقل: این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکتها یا سازمانها با این موسسات، عملیات حسابداری و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابداری مورد رسیدگی قرار می دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می کنند. در واقع حسابرسان مستقل رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت می باشند.
 
مکانهای فعالیت و ساعات کاری حسابرسان
در حال حاضر در ایران ، سازمان حسابرسی به عنوان یک سازمان دولتی، بزرگترین موسسه حسابرسی است و در کنار آن سایر موسسات حسابرسی دولتی و خصوصی مشغول فعالیت می باشند.
 
برای اینکه بتوانید یک حسابرس باشید ابتدا باید یک حسابدار توانا باشید. هرچند که گاهی برای حسابرس داخلی شدن لزوما نیازی به حسابدار بودن نیست اگرچه این می تواند به شما در برخی از مشاغل خاص کمک کند.

اغلب حسابرسان به صورت تمام وقت کار می کنند. گاهی نیز بنا به نیاز اضافه کاری انجام می دهند. کارکردن به صورت پاره وقت نیز در این شغل امکان پذیر است. حسابرس می تواند در دفتر خود یا در سازمان مشتری کار کند. گاهی نیز برای رفتن به بخش ها و شعبه های مختلف مشتری باید در سفر باشند.

در ادامه با وظایف حسابرس، توانایی ها و مهارتها، نحوه ورود به شغل حسابرسی، بازارکار و درآمد حسابرسان و تیپ های شخصیتی مناسب شغل حسابرسی آشنا می شوید.

 

وظایف و مسئولیت های حسابرس

بررسی حسابهای شرکت - به منظور تطبیق آنها با قوانین و مقررات مالی و اطمینان از صحت و درستی آنها

جمع آوری و تحلیل آمار و ارقام – به منظور کنترل هرچه بیشتر عملیات حسابداران و اطمینان از صحت گزارش های ارائه شده توسط تیم حسابداری

شناسایی مشخصات و ویژگی های کسب و کار – به منظور شناخت بیشتر شرکت و صنعت مورد فعالیت و در نتیجه افزایش کیفیت کار رسیدگی

ارزیابی سیستم های گزارش مالی شرکت – به منظور اطمینان از صحت عملکرد آنها

ایجاد ارتباط کاری مطلوب با مشتریان – به منظور تعامل بهتر با آنها و سهولت در دریافت اطلاعات و گزارشهای مورد نیاز

ارائه پیشنهادات به منظور پیشرفت و توسعه و ایجاد فرایندهای کنترلی داخلی برای جلوگیری از ایجاد خطا و مشکل و احیانا سوء استفاده مالی کارکنان

حسابرس داخلی نیز سیاستها، رویه ها و توان مالی شرکت را به منظور بهبود کارآیی آن ارزیابی و بررسی می کند


کارشناسی ارشد حسابرسی


معرفی رشته کارشناسی ارشد حسابرسی :

به نظر شما یک کارشناس ارشد حسابرسی به چه مسایلی می پردازد؟ موضوعات مورد بررسی در رشته کارشناسی ارشد حسابرسی چیست؟  آیا تفاوتهای کارشناسی ارشد حسابرسی را با حسابداری یا بهتر بگوییم، ارتباط کارشناسی ارشد حسابرسی با حسابداری را  می دانید؟

یک حسابرس مدام سرگرم بررسی و کنترل حساب و کتاب های حسابداران است. به عبارت دیگر با توجه به اینکه درهر شرکت یا مؤسسه در طول سال صدها و بلکه هزاران سند حسابداری ثبت و نگهداری می شود و تمامی گزارش های مالی و قانونی از این اطلاعات استخراج می گردد، لذا ذی نفعانی همیشه وجود دارند که می خواهند مطمئن شوند که حساب و کتابها درست و صحیح است و با واقعیت تطابق دارد و از آن جا می شود که حسابرسان را استخدام می کنند.


از جمله مهمترین ذی نفعان در هر کشور ، دولت آن کشور است . زیرا برای تأمین مالی هزینه های دولت نیاز به پول دارد و بخش قابل توجهی از این پول از محل پرداخت مالیات شرکت ها و مؤسسات انتقاعی است و از آنجا که همیشه صاحبان شرکت ها تمایل زیادی به پرداخت مالیات ندارند، لذا ممکن است از روش های مختلف به دنبال کمتر نشان دادن درآمد و یا سود خود می باشند. لذا یکی از فعالیت های دولت در این زمینه ، حسابرسی دفاتر مالی و قانونی شرکت ها می باشد.

همچنین بسیاری از مؤسسات حسابرسی وجود دارند که برای بخش خصوصی کار می کنند. یعنی اینکه گاهی ذی نفع یک شرکت یا سازمان ، سهامداران آن می باشند و برای اینکه بدانند که سود یا ضرری که مدیر عامل یا هیأت مدیره در انتهای سال مالی اعلام می کند ، صحت دارد یا خیر از مؤسسات حسابرسی کمک می گیرند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد حسابرسی و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته کارشناسی ارشد حسابرسی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکتری حسابداری(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار رشته کارشناسی ارشد حسابرسی ارایه می شود.

 

برنامه درسی (سر فصل) کارشناسی ارشد حسابرسی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 33 واحد
دروس اصلی : 20 واحد
دروس اختصاصی : 8 واحد
پایان نامه : 4 واحد
 
دروس اصلی کارشناسی ارشد حسابرسی

مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته و کاربرد آن در حسابرسی

کاربرد قوانین و مقررات مالی، بانکی و بازرگانی در حسابرسی

سیستم های اطلاعاتی مدیریت

تئوری های حسابداری

حسابرسی سیستم های کامپیوتری

طراحی پژوهش های حسابرسی

بررسی مسایل کاربردی در حسابرسی

 

 
 


دروس اختصاصی کارشناسی ارشد حسابرسی

تئوری های حسابرسی

بررسی موارد خاص در حسابرسی

سمینار در حسابرسی

 

 

 

دانشگاه هایی که در رشته ارشد حسابرسی پذیرش دانشجو دارند
بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد 93

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه فردوسی

دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع)

پردیس خود گردان دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه تهران


 

 
 

سایر گرایشهای ارشد حسابداری (بر اساس دفترچه کنکور ارشد 93)

حسابداری

حسابداری مدیریت


گرایشهای دکترای حسابداری (بر اساس دفترچه کنکور دکترا 93) :

حسابداری

 

فرصت های شغلی و بازار کار کارشناسی ارشدحسابرسی

مشاغل زیر به طور مستقیم با رشته کارشناسی ارشدحسابرسی ارتباط دارند و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این مشاغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :  

حسابدار    حسابرس    مدیر مالی    کارشناس امور مالیاتی    کارمند بانک    رییس بانک   کارشناس گمرک

استاد دانشگاه   پـژوهـــشــگـر   کارشناس پشتیبانی نرم افزار
آشنایی با رشته حسابرسی

 مقدمه ای درباره رشته حسابرسی: حسابرسی یعنی بازرسی جستجو گرانه مدارک حسابداری و سایر شواهد زیر بنای صورتهای مالی .حسابرسان از راه کسب آگاهی از سیستم کنترل  داخلی و بازرسی مدارک،مشاهده داراییها،پرسش از منابع داخل و خارج شرکت و اجرای سایر روشهای رسیدگی ،شواهد لازم را برای تعیین این که صورتهای مالی، تصویری مطلوب و
حسابرسی
 مقدمه ای درباره رشته حسابرسی:
حسابرسی یعنی بازرسی جستجو گرانه مدارک حسابداری و سایر شواهد زیر بنای صورتهای مالی .حسابرسان از راه کسب آگاهی از سیستم کنترل  داخلی و بازرسی مدارک،مشاهده داراییها،پرسش از منابع داخل و خارج شرکت و اجرای سایر روشهای رسیدگی ،شواهد لازم را برای تعیین این که صورتهای مالی، تصویری مطلوب و به نسبت کامل از وضعیت مالی شرکت و فعالیتهای آن در طول دوره مورد رسیدگی ارائه می کند یا خیر،گردآوری می کنند.
یااینکه حسابرسی فرایندی است منظم و با قاعده جهت جمع آوری و ارزیابی بیطرفانه شواهد درباره ادعاهای مربوط به فعالیتها و وقایع اقتصادی،به منظور تعیین درجه انطباق این ادعاها با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش به افراد ذینفع.
دانش آموختگان رشته حسابداری قادرند با توجه به شاخه‌های حسابداری در حرفه حسابرسی مشغول بکار شوند. شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم‌بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می‌شوند : حسابرسان داخلی : این گروه از حسابرسان ، عموما کارمند واحد مورد رسیدگی هستند، و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی ، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می‌دهند. این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را رسیدگی می‌کنند. حسابرسان مستقل: این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکتها یا سازمانها با این موسسات، عملیات حسابداری و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابداری مورد رسیدگی قرار می‌دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می‌کنند. در واقع حسابرسان مستقل رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت می‌باشند. در حال حاضر در ایران ، سازمان حسابرسی به عنوان یک سازمان دولتی ، بزرگترین موسسه حسابرسی است و در کنار آن سایر موسسات حسابرسی دولتی و خصوصی مشغول فعالیت می‌باشند
از آنجائیکه حجم کار حسابداری در موسسات مختلف بازرگانی و صنعتی و نیز در موسسات حسابرسی زیاد و مستلزم صرف فرصت بسیار می باشد، فارغ التحصیلان دوره کاردانی حسابداری می توانند با ورود و اشتغال به کار در این قبیل موسسات کمک موثری به مسئولان قسمتها و دوایر حسابداری نموده و با انجام کارهای جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات حسابداری بار زیادی را از دوش آنان بر دارند و حتی در موسسات کوچک خود مسئولیت امور حسابداری را عهده دار گردند.
صنعت و بازار کار رشته حسابرسی:

فارغ التحصیلان دوره کاردانی حسابداری قادر به انجام فعالیتهای زیر خواهند بود:
• انجام کلیه امور حسابداری در موسسات کوچک بازرگانی و صنعتی
• انجام کارهای دفترنویسی و جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مالی و حسابداری در موسسات بزرگ تجارتی و صنعتی زیر نظر سرپرستان مربوطه
 

کلمات کلیدی


دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری - دهوند dehvand.ir/jobs/نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-حسابداری/ ۶ روز پیش - لینک دانلود این بسته شامل نمونه سوالات آزمون استخدامی تخصصی رشته حسابداری شامل بیش از 500 سوال مهم آزمون های قبلی در دروس زیر می باشد: نمونه ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری - مخفیگاه www.makhfigah.com/...سوالات-استخدامی/1139-دانلود-رایگان-نمونه-سوال... تیم مدیریتی مخفیگاه ،مجموعه ای از نمونه سوالات استخدامی حسابداری را گردآوری نموده است که به ... 44 نمونه سوالات استخدامی حسابداری حسابرسی با پاسخنامه تشریحی. [PDF]دانلودرایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری - حسابرسی www.makhfigah.com/download/.../hesabresi_www.makhfigah.com.pdf ﺑﺴﻢ ﺍﷲ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮﺣﻴﻢ. ﺍﻟﻠﻬﻡ ﺻﻝ ﻋﻠﯽ ﷴ ﻭﺁﻝ ﷴ. ﻭ. ﻋﺟﻝ ﻓﺭﺟﻬﻡ. ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺭﺍﻳﮕﺎﻥ ﺳﻮﺍﻻﺕ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ. ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﺳﻮﺍﻻﺕ. ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ. ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭﻱ. -. ﺣﺴﺎﺑﺮﺳﻲ. ﺑﺎ ﭘﺎﺳﺨﻨﺎﻣﻪ. ﺗﺸﺮﻳﺤﻲ. ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﺍﺧﺒﺎﺭ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ ﻭ ﻛﻨﻜﻮﺭ. ﺩﺭ ﺍﻳﻤﻴﻞ ﻭ ... دانلود،سوالات استخدامی رشته حسابداری به همراه پاسخهای ... konkur-hesabdari.ir/tag/دانلود،سوالات-استخدامی-رشته-حسابدار/ نوشته‌های با برچسب 'دانلود،سوالات استخدامی رشته حسابداری به همراه پاسخهای تشریحی' ... دانلودسوالات استخدامی تخصصی – رشته حسابداری. درادامه مطلب… (بیشتر…). دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی - حسابداری www.ssmt.ir/...سوالات/دانلود+رایگان+نمونه+سوالات+استخدامی+-+حسابدار... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی-حسابداری دانلود رایگان نمونه سوالات ... دانلود - دانلود نمونه سوالات - دانلود نمونه سوالات حسابداری - استخدام حسابداری. جزوات و نمونه سوالات استخدامی حسابرسی - سوالات مصاحبه libemploy.blogfa.com/post/.../جزوات-و-نمونه-سوالات-استخدامی-حسابرسی ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - سوالات آزمون استخدامی، سوالات مصاحبه - جزوات و نمونه سوالات استخدامی حسابرسی - نمونه سوالات استخدامی، سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی، استخدام، ... دانلود نمونه سوالات استخدامی تخصصی حسابداری www.e-soal.ir/سوالات-استخدامی-تخصصی-حسابداری/ شغلی حسابدار و حسابرس مورد نیاز تمامی آزمون های استخدامی بوده و خواهد بود.در سال ۹۳ آزمون های استخدامی ثبت اسناد و تامین اجتماعی از مهم ترین های استخدامی هستند و این ... سوالات تخصصی استخدامی حسابداری | نمونه سوال استخدام و ... www.digitaliran.ir/.../سوالات-تخصصی-استخدامی-حسابداری.html دانلود سوالات تخصصی استخدامی حسابداری. :: توضیحات بیشتر در مورد دانلود پکیج کامل سوالات تخصصی آزمون استخدامی رشته حسابداری تمامی گرایش ها مناسب جهت ... پرتو حسابداری - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی www.hesabdaranerooz.blogfa.com/.../دانلود-رایگان-نمونه-سوالات-استخدا... پرتو حسابداری - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی - انجمن علمی حسابداری دانشگاه پیام نور قائم شهر - پرتو حسابداری. سوالات استخدامی رشته حسابداری (با پاسخنامه) shop.iranestekhdam.ir/سوالات-استخدامی-رشته-حسابداری.html جهت کسب موفقیت بیشتر شما در آزمون استخدامی رشته ی حسابداری ما بسته ای ویژه تدارک دیده ایم. این مجموعه شامل نمونه سوالات تخصصی رشته ی حسابداری دوره های.