دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایراندانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران :
خرید سوالات استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران با جواب


 آشنایی بانک قرض الحسنه مهر ایران :
 

 بانک قرض الحسنه مهر ایران با قصد خیر و با نیت تأمین نقدینگی و رفع نیازهای ضروری اشخاص حقیقی و حمایت از نیازمندان و  پرداخت تسهیلات به اشخاص حقوقی که در امور خیریه فعالیت دارند ایجاد و یکی از نهادهای پولی و مالی کشور است که در راستای حرکت به سوی عملیات بانکداری اسلامی تشکیل شده است .
 اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران به شرح زیر می باشد:

1.     بهبود شاخص های عملکردی مالی کشور در زمینه عقد قرض الحسنه

2.     فرهنگ سازی سنت پسندیده قرض الحسنه

3.     استفاده از فن آوری اطلاعات و پیاده سازی بانکداری الکترونیکی

4.     استقرار سیستم مدیریت دانش و تبدیل بانک به یک سازمان پیشرو

5.     مدیریت بهینه منابع انسانی شامل     

        الف : بکارگیری نیروی کارآمد ، متخصص و ماهر

        ب : آموزش و ارتقاء دانش و مهارت کارکنان

6.      تنوع در ارائه خدمات بانکی
موضوع فعالیت بانک

الف – تامین منابع :

بانک قرض الحسنه مهر ایران با جذب منابع مردمی در حساب های پس انداز و جاری قرض الحسنه ،‌ منابع خود را جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تجهیز می‌نماید.

ب – مصارف :

بانک قرض الحسنه مهر ایران در بخش مصارف اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در زمینه‏های ذیل می نماید:

1.      قرض الحسنه هزینه های ازدواج برای تأمین بخشی از هزینه های ازدواج زوجهای جوان

2.      قرض الحسنه درمان بیماری برای اشخاصی که توانایی تأمین تمام یا بخشی از هزینه‏های بیمارستانی و درمانی را ندارند.

3.      قرض الحسنه تعمیر یا تکمیل مسکن برای تأمین تمامی یا قسمتی از هزینه های تعمیر یا تکمیل واحد مسکونی متقاضی

4.      قرض الحسنه ودیعه مسکن برای تأمین تمام یا قسمتی از هزینه ودیعه اجاره مسکن متقاضیان

5.      تسهیلات قرض الحسنه تحصیلات دانشگاهی به متقاضیان

6.      قرض الحسنه کسبه و صنوف جهت رفع نیازهای اولیه و تأمین وسایل مورد نیاز اصناف و کسبه

7.      قرض الحسنه تهیه مواد اولیه شرکتهای تولیدی و خدماتی کوچک برای تأمین سرمایه در گردش آنها

8.      قرض الحسنه متفرقه جهت رفع سایر نیازهای ضروری متقاضیان

ج- انجام کلیه خدمات متداول بانکی و بانکداری الکترونیکی:

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تحقق بانکداری الکترونیک و افزایش خدمات الکترونیکی به مشتریان و جلوگیری از حضور فیزیکی آنان در شعب، گسترش بانکداری نوین را در دستور کار خود قرار داده است.

اهم خدمات بانک ارائه شده در حوزه بانکداری نوین به شرح ذیل می باشد:

اینترنت بانک: خدمات ارائه شده عبارتند از سپرده در یک نگاه، انتقال وجه، عملیات مربوط به چک، عملیات مربوط به تسهیلات، مدیریت کارت و....

تلفن بانک: خدمات تلفن‎بانک ارائه شده عبارتند از اطلاع از موجودی و سه گردش آخر، انتقال وجه به حساب های دیگر در بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرداخت قبوض، مسدود نمودن کارت مفقودی، خدمات مرتبط با حساب قرض الحسنه جاری و.....

SMS بانک: خدمات ارائه شده در این سامانه عبارتند از اعلام موجودی سپرده، اعلام وضعیت تسهیلات اخذ شده، اعلام وضعیت چک و .....

خود پرداز : خدمات ارائه شده در این سامانه عبارتند از پرداخت وجه،  پرداخت قبوض، انتقال وجه، عملیات رمز و ....

PIN PAD: برداشت وجه توسط کارتهای بانک قرض الحسنه مهر ایران، برداشت وجه از طریق کارتهای شتابی، انتقال وجه، پرداخت قبوض، اعلام مانده حساب و.... 

کارت های نقدی:دریافت وجه،انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید کالا و خدمات از طریق اینترنت و پایانه های فروشگاهی

کارت های هدیه: صدور کارت های هدیه در مبالغ 200,000  ریال، 500,000 ریال و 1,000,000 ریال و سایر مبالغ

بن کارت: امکان خرید کالا و خدمات از طریق پایانه های فروشگاهی و اینترنتی

بانک در اجرای اهداف خود با رعایت قوانین و مقررات جاری می تواند نسبت به تصدی امور زیر اقدام نماید :

1- افتتاح انواع حسابهای قرض الحسنه پس انداز جاری و نگهداری وجوه مربوطه (ریالی و ارزی ) برای اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیر دولتی و ‌صدور انواع کارت های بانکی قرض‏الحسنه

2- تصدی عاملیت وجوه اداره شده امانی و اعطای تسهیلات قرض الحسنه به اشخاص واجد شرایط

3- قبول انواع سپرده های قرض الحسنه و صدور گواهی قبوض مربوطه

4- تحصیل قرض الحسنه از داخل یا خارج از کشور با رعایت قوانین و مقررات مربوطه

5- نقل و انتقال وجوه ارزی و ریالی و ارایه هرگونه خدمات بانکی

6- صدور انواع چک های بانکی، تضمینی و غیره و پذیرش انواع چک های تضمینی صادره توسط سایر بانکها

7- ارائه خدمات پذیره نویسی و انجام کلیه عملیات راجع به آن

8- اجاره دادن صندوق امانات ،‌ قبول امانات، نگهداری سهام و هرگونه اوراق بهادار و سایر اشیاء و اموال

9- ارائه انواع خدمات قرض الحسنه بانکی در چهار چوب قوانین و مقررات مربوطه

10- افتتاح انواع حساب های بانکی قرض الحسنه به نام خود نزد بانک‌ها و مؤسسات در داخل و خارج از کشور

11- قبول سپرده قرض الحسنه مسکوکات طلا و اعطای وام قرض الحسنه مسکوک با رعایت قوانین و مقررات مربوطه

12- قبول و انجام وظایف مربوط به قبول وکالت، ‌نظارت،‌ تولیت،‌ نمایندگی، ‌اداره امور مربوط به اموال اشخاص

13- قبول نمایندگی مؤسسات پولی و یا بانکی که به موجب قانون تشکیل شده یا بشوند

14- ارائه خدمات مدیریت نقدی برای مشتریان از قبیل خدمات حقوق و دستمزد ، ‌خدمات پرداخت مالیات ،‌ ‌حساب متمرکز و کارتهای بانکی طبق مقررات جاری کشور و سایر خدمات مشابه

15- تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه

آشنایی با رشته بانکداری :

رشته مدیریت بانکی در بخشهای مختلف اقتصادی، مثل: کشاورزی، صنعتی، حمل و نقل و... خودش را نشان می دهد، به این دلیل که تمام بخشهای نامبرده به طور پویا با امور پولی و مالی ربط پیدا می کنند و در این رشته، دانشجویان به گونه ای تربیت می شوند که در امور مختلف، ارزیابی، برنامه ریزی و مدیریتهای مختلف بانکداری آگاهی داشته باشند و بتوانند نظرهای کارشناسی خود را در امور مختلف بانکداری ارائه بدهند.
کسانی که علاقه دارند در این رشته شرکت کنند، باید توجه داشته باشند که چون پس از اتمام درس، جذب بانکها می شوند، حداقل روزانه 8 ساعت کار را باید مدنظر قرار بدهند و همچنین حُسن خلق و برخورد اجتم�تخاب این رشته جنبه بین المللی بودن آن است که به خوبی هم می توان با بیمه در ایران و هم در کشورهای دیگر از جمله کشورهای عضو سازمان نامه اکو آشنا شد. در جامعه ما این رشته کمتر شتاخته شده ولی دانشجویان، سعی دارند که آن را بشناسند و در ابتدا شاید فکر کنند که رشته جالبی نیست اما بعداً متوجه می شوند که بازار کار خوب و زمینه پیشرفت زیادی دارد. علاوه بر ایران به خاطر قابلیت پیشرفت در کشورهای دیگر، آینده این رشته می تواند بسیار مطلوب باشد و برای ادامه تحصیل هم در ایران و هم در سایر کشورها می تواند نتیجه مطلوبی بدهد.
دانشجویانی که این رشته را انتخاب می کنند باید به دو نکته توجه کنند: زبان انگلیسی قوی، توانایی بالا؛ و این نکته قابل ذکر است که این دانشگاه به صورت نیمه متمرکز است که دانشجویان باید از سه کنکور بگذرند و بعد می بایست در امتحان زبان کتبی و شفاهی به طور مصاحبه، شرکت کنند تا گزینش شوند.
یکی از دانشجویان، عنوان می کند که اکثر دانشجویان این دانشکده به رشته خود علاقه ای ندارند و با یک ذهنیت دیگری وارد این رشته می شوند چون شاید در رشته دیگری قبول نشده اند؛ و خیلی کم افردی پیدا می شوند که به این رشته علاقمند باشند و اگر افرادی علاقمند باشند، به دوره های بالاتر نیز راه می یابند.
دانشجویان دوره کارشناسی بیمه اکو با گذراندن یک دوره چهار ساله، موفق به دریافت مدرک کارشناسی می شوند. برنامه تحصیلی دانشکده بیمه اکو شامل 135 واحد درسی و در صورت لزوم 12 واحد رشته بین دانشگاهی اضافه خواهد شد. این دروس شامل 20 واحد دروس عمومی، 39 واحد دروس پایه، 33 واحد اختصاصی، 33 واحد عمده و 10 واحد اختیاری است. از این رهگذر، برخی از دروس مهم این دوره به شرح زیر می باشد:
1- حسابداری صنعتی 1 و 2 و 3 که مباحث گوناگونی همچون هزینه یابی، برنامه ریزی و کنترل سربار کارخانه ای و تیم بودجه خرید و فروش را مورد بررسی قرار می دهد.
2- مباحث جاری در حسابداری فکر بحثهای حسابدرای پیمان کاری، مبادلات غیرپولی و کمکهای بلاعوض پولی را بررسی می کند.
3- مدیریت مالی 1 و 2 که به تجزیه و تحلیل سیستمهای مالی و محاسبه سود و موارد مشابه می پردازد.
4- اقتصاد کلان که به بیان درآمد ملی در اقتصاد می پردازد.
5- پول ارز و بانکداری که به مباحثی همچون حجم پول در گردش، وضعیت پول، اندازه گیری تغییرات ارزش پول، تورم، نرخ ارز ثابت و شناور و عملیات بانک تجاری می پردازد.
مؤسسه بیمه - اکو ویژگی و جاذبه های خاصی دارد و سعی می شود دانشجویانی پذیرفته شوند که نه تنها علاقه به تحصیل و تحقیق به زبان انگلیسی دارند، بلکه توجهی هم به رشته بیمه دارند. البته موضوع بیمه کمتر مورد توجه دانشجویان است و آنها بیشتر به زبان توجه دارند، علت آن هم این است که این توانایی را به آنها می دهد که در آینده در بازار کار بتواند موفق باشد.
از طرف مؤسسه ما دانشجویانی قابل پذیرش هستند که بخواهند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند و باید گرایش آنها ریاضی باشد و ریاضی قوی داشته باشند ولی اگر صرفاً می خواهند با کارشناسی وارد زندگی شوند رشته های دیگر علوم انسانی هم است، هرچند ممکن است که زحماتشان بیشتر شود. تأکید مؤسسه بیشتر به زبان انگلیسی بوده و این هم به این دلیل است که دانشجویانی غیرایرانی هم داریم و این رشته جنبه بین المللی دارد که این هم از زیبایی و مزایای این مؤسسه است چون تنها مؤسسه در ایران است که در کنکور سراسری تدریس و دانشجویان غیرایرانی دارد و یادگیری آنها به صورت زبان انگلیسی است. آینده تحصیل در اینجا بسیار خوب است و اکثر دانشجویانی که در اینجا هستند با زمینه قبلی بودند و اکثراً دانشجویان خوبی بودند و علاوه بر آن یادگیری بهتری داشته و موفق تر بودند. اکثر دانشجویان از سال دوم به بعد جذب بازار کار می شوند و کمتر دانشجویی داریم که بیکار و یا شاغل نبوده و این، از مزیتهای این رشته است. این مؤسسه، علاقمند به گسترش فعالیت خود در رشته اکو می باشد که این اولین جا خواهد بود که به زبان انگلیسی است و رشته های بیمه و اقتصاد بیمه و بهداشت بیمه، اقتصاد بهداشت و از این قبیل احداث خواهد شد تا بتوانیم به صنعت بیمه کمک کنیم.
دانشجویانی که مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشکده اکو دریافت نمایند، در دفتر فارغ التحصیلی ثبت نام کرده که در مراسم آتی و گردهمایی آن شرکت می نمایند و از سوی دیگر دانشجویانی که در حال فارغ التحصیل هستند از سوی دفتر مشاغل یا کاریابی مورد حمایت قرار می گیرند تا پس از فراغت از تحصیل، در یافتن شغل مناسب خویش دچار مشکل نشوند. دانشجویان این دانشکده به دلیل وقت گذاری، از وجهه نیک و توانایی و قابلیتهای خویش در صنعت ایران در کاریابی خود با مشکلات کمتری روبرو هستند. 


کلمات کلیدی:
استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایران سال 93 + استخدام نگهبان ...www.estekhtam.com/استخدام-بانک-قرض-الحسنه-مهر-ا...Translate this pageJul 12, 2015 - نمونه سوالات دانش علوم بانکی در مصاحبه های استخدامی چه می پرسند؟ ... پیرو فراخوان جذب نیروی نگهبان در بانک قرض الحسنه مهر ایران (اسفند ماه سال ...استخدام بانک قرض الحسنه مهر در سال 94 | «ای استخدام»www.e-estekhdam.com/استخدام-بانک-قرض-الحسنه-مهر/Translate this pageJul 5, 2015 - برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و ... دانلود سوالات آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران ...استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایران سال 94 | ایران استخدامiranestekhdam.ir/استخدام-بانک-قرض-الحسنه-مهر-ایران/Translate this pageJul 12, 2015 - پیرو فراخوان جذب نیروی نگهبان در بانک قرض الحسنه مهر ایران (اسفند ماه سال ... جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی بانک مهر ایران اینجا کلیک نمایید.دانلود سوالات استخدامی بانک مهر ایران | دانلود نمونه سوالات ...file.estekhdami.org/دانلود-سوالات-استخدامی-بانک-مهر-ا...Translate this pageبانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۹۱ از طریق آزمون استخدامی استخدام می نماید. آیا منبعی برای مطالعه وجود دارد؟ بله، نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ...سوالات و عناوین مربوط به مصاحبه استخدامی بانک قرض الحسنه ...www.estekhdami.org/.../سوالات-و-عناوین-مربوط-به-م...Translate this pageزمان اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران. به گفته مسئولین بانک قرض الحسنه مهر ایران زمان مصاحبه سهمیه ۹۱ و ۹۲ در برخی از شهرها یکسان می باشد.استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایران (استخدام نگهبان و ... - قطرهwww.ghatreh.com/.../استخدام-بانک-قرض-الحسنه-مهر-ا...Translate this pageFeb 25, 2015 - استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایرانبرای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسÙ.خرید شارژ مستقیم ایرانسل - بانک قرض الحسنه مهر ایرانwww.qmb.ir/Services/topupBuy.aspxTranslate this pageصفحه اصلی | شعب بانک | سوالات متداول | همکاران | تماس با ما | پست الکترونیک. تمامی حقوق این سایت برای بانک قرض الحسنه مهر ایران محفوظ می باشد. اسلیمی.ثبت‌نام ازمون استخدام قرض الحسنه بانک مهر ایران 94-95 ...www-estekhtam.blogsky.com/.../ثبت‌نام-ازمون-استخدا...Translate this pageJul 5, 2015 - پیرو فراخوان جذب نیروی نگهبان در بانک قرض الحسنه مهر ایران (اسفند ماه سال ۱۳۹۳) جهت ... دانلود سوالات آزمون استخدامی بانک قرض الحسنه مهر ایران.استخدام بانک قرض الحسنه مهر ایران | تیرماه سال ۹۴ - شهرخبرwww.shahrekhabar.com/.../1436077860437343Translate this pageJul 5, 2015 - پیرو فراخوان جذب نیروی نگهبان در بانک قرض الحسنه مهر ایران (اسفند ماه سال ... در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اینجا کلیک کنید.استخدام نگهبان در بانک قرض الحسنه مهر ایران سال 93www.estekhdamnews.com/.../استخدام%20نگهبان%20د...Translate this pageبانک قرض الحسنه مهر ایران در نظر دارد به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در ... استخدامی» کمک بزرگی به شما در جهت آشنا شدن نمونه آزمون و سوالات آن خواهد کرد.