دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان بازرسی کل کشور

 

دانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی سازمان بازرسی کل کشور:

 

خرید سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور با پاسخنامه

 
 


 

آگهی استخدام سازمان بازرسی کل کشور - 5 بهمن 1401
 

سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد نسبت به شناسایی، جذب و بکارگیری نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و مراکز استان‌ ها، از بین متقاضیان مرد دارای شرایط، از طریق برگزاری آزمون علمی تعیین سطح، انجام مصاحبه‌ های تخصصی و طی فرآیندهای اداری و گزینشی، به‌ صورت قراردادی تمام‌ وقت یا مأمور به خدمت اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌ توانند پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مورد نظر، صرفاً در صورت دارا بودن تمامی شرایط، در آزمون علمی-تخصصی این سازمان ثبت‌ نام و مدارک لازم را در بخش مربوط بارگذاری نمایند.
بدیهی است ارائه مدارک، شرکت در آزمون ورودی، کسب امتیاز لازم، دعوت و انجام مصاحبه‌، هیچ‌ گونه حقی برای بکارگیری و اشتغال افراد متقاضی در سازمان بازرسی کل کشور ایجاد نخواهد کرد.
مهلت ثبت نام تا 11 بهمن 1401 می باشد.

 

 

زمان بندی آزمون سازمان بازرسی کل کشور:

مهلت ثبت نام: تا 11 بهمن 1401

زمان برگزاری آزمون: 28 بهمن 1401

 

 

شرایط عمومی سازمان بازرسی کل کشور
اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام
دارا بودن تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائمی
دارا بودن مدرک تحصیلی فوق‌ لیسانس یا دکتری مرتبط با تخصص‌‌های اعلامی به شرح زیر:
برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌‌های دولتی: دارا بودن حداقل معدل ۱۴ در مقطع لیسانس و حداقل معدل ۱۵ در مقطع فوق‌ لیسانس الزامی است.
برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌‌های غیردولتی: دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در دو مقطع لیسانس و فوق‌ لیسانس الزامی است.
عدم تعهد خدمت- عدم سوء سابقه کیفری - عدم اعتیاد به مواد مخدر- عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 
 
شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک تحصیلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا گواهی موقت تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته‌ های تحصیلی مندرج در جدول زیر:

تخصص‌

کد شغلی

رشته‌ های تحصیلی مربوط

سایر شرایط

عمران و شهرسازی

101

عمران (کلیه گرایش‌ ها) - معماری و شهرسازی- نقشه برداری

-

مالی و حسابداری

102

مدیریت مالی- حسابداری- حسابرسی

-

امور بانکی

103

مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت مدیریت مالی و مدیریت امور بانکی) - بانکداری- حسابداری- حسابرسی- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها)

-

امور بیمه‌ ای

104

مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت مدیریت بیمه و مدیریت مالی) -حسابداری- حسابرسی-  علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - آمار بیمه

-

امور مالیاتی

105

علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت بازرگانی و مالی) - حسابداری- مهندسی مالی

-

گمرک و

مناطق آزاد

106

امور گمرکی- مدیریت امور گمرکی- مدیریت بازرگانی- حسابداری- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها)

-

فناوری اطلاعات

107

کامپیوتر (کلیه گرایش‌ ها با اولویت نرم‌ افزار، معماری سیستم‌ های کامپیوتر، سیستم‌ های نرم‌ افزاری، هوش مصنوعی، شبکه‌ های کامپیوتری) - علوم کامپیوتر- فناوری اطلاعات و ارتباطات- مدیریت فناوری اطلاعات- امنیت اطلاعات- پدافند غیرعامل- انفورماتیک – مهندسی سیستم- کاربرد کامپیوتر و آنالیز سیستم- آمار و ریاضی- صنایع

-

حقوق

108

حقوق (کلیه گرایش‌ ها به جز حقوق بین‌ الملل و حقوق بشر)

-

صنایع

109

صنایع (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت صنعتی (کلیه گرایش‌ ها)

-

اقتصاد و بازار سرمایه

110

علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت مالی- مدیریت بازرگانی

-

بهداشت و درمان

111

پزشکی عمومی- دندان‌ پزشکی- داروسازی- پرستاری- علوم بهداشتی- بهداشت عمومی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی- اپیدمیولوژی- نظارت بر امور دارویی- تجهیزات پزشکی

-

کشاورزی و محیط زیست

112

دامپزشکی- کشاورزی (گرایش‌ های زراعت، باغبانی، علوم دامی) -

منابع طبیعی (مرتع و آبخیزداری) - محیط زیست

-

نفت و پتروشیمی

113

نفت (حفاری- بهره‌ برداری- استخراج) - شیمی (پتروشیمی- فرایندها)

تسلط به زبان انگلیسی

برق

114

برق (تمامی گرایش‌ ها)

-

 

توضیحات

متقاضیان محترم موارد زیر را به دقت مطالعه و براساس آن اقدام نمایند:
ثبت‌ نام‌ آزمون علمی-تخصصی سازمان بازرسی کل کشور از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ آغاز و ساعت ۸ صبح تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ به پایان خواهد رسید.
آزمون این سازمان با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ در ۴ شهر: تهران، مشهد، شیراز و تبریز برگزار می‌ گردد. لازم است در انتخاب حوزه امتحانی خود دقت نمایید.
کلیه مراحل و فرایندهای مربوط به فراخوان همکاری از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور صورت پذیرفته و سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً برگزار کننده آزمون مذکور خواهد بود.
فرم ثبت‌ نام به صورت کامل و دقیق تکمیل و عکس ۳*۴ الصاق گردد.
از آنجا که پس از اتمام ثبت‌ نام امکان ویرایش اطلاعات به هیچ‌ وجه وجود نخواهد داشت، مقتضی است در تکمیل فرم ثبت نام دقت فرمایید.
آزمون علمی-تخصصی این سازمان کاملا رایگان برگزار می‌ گردد بنابراین درصورت بالا بودن تعداد ثبت‌ نام کنندگان، طبیعتا امکان شرکت تمامی متقاضیان در آزمون فراهم نبوده و طبق قرارداد منعقد شده با سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به انتخاب واجدین شرایط براساس مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و معدل اقدام خواهد شد.
متقاضیان با مدرک تحصیلی از مراکز معتبر علمی و دانشگاهی یا دارای معدل بالاتر در اولویت خواهند بود.
هر فرد می‌ تواند ۲ استان را به عنوان محل جغرافیایی خدمت انتخاب نماید که قابل تغییر نخواهد بود بنابراین در انتخاب تخصص و استان مد نظر خود دقت لازم معمول دارید.
یادآور می‌ گردد آزمون سازمان بازرسی کل کشور، آزمون استخدامی نبوده و صرفاً آزمونی جهت شناسایی نیروی متخصص و در صورت لزوم، بکارگیری به صورت قراردادی یا مأمور به خدمت – جهت مستخدمین پیمانی و رسمی سایر دستگاه‌ های دولتی- است.
کارت ورود به جلسه صرفاً برای متقاضیانی که از اولویت‌ های مذکور برخوردار باشند صادر و مراتب از طریق پیامک (SMS) به اطلاع آنان خواهد رسید. (حتما از فعال بودن سیستم‌ پیام‌ های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید.)
از داوطلبانی که موفق به اخذ نمره حدنصاب شده باشند براساس اولویت‌ ها و نیاز سازمان، به مرور برای انجام مصاحبه تخصصی دعوت به عمل می‌ آید.
این آزمون با هدف تحقق عدالت در بکارگیری نیروی انسانی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی افراد واجد شرایط با هدف شناسایی نیروهای متخصص برگزار می‌ گردد.
تأکید می‌ گردد برای سازمان بازرسی کل کشور صحت اطلاعات اعلامی دارای اهمیت بوده و پس از انجام استعلامات مربوط درصورت عدم احراز صداقت، پرونده فرد در هر مرحله‌ ای از فرایند جذب، از دستور کار خارج خواهد شد.
از هرگونه تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به این سازمان به منظور پیگیری درخواست همکاری خودداری گردد. درصورت نیاز کارشناسان مربوط با متقاضیان تماس خواهند گرفت.
هرگونه اطلاع‌ رسانی درخصوص مواد امتحانی، تاریخ آزمون، حوزه برگزاری آن و… از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور انجام خواهد شد و این سازمان مسئولیتی در قبال اطلاعیه‌ های احتمالی سایر سایت‌ ها و خبرگزاری‌ ها ندارد.
متقاضیانی که دارای شرایط اعلامی باشند بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و فرآیند ثبت نام را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام دهند.

 
 
 
 

 

درباره سازمان بازرسی کل کشور و آشنایی با آن:

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، سازمان بازرسی شاهنشاهی منحل و مطابق لایحه قانونی سازمان بازرسی کل کشور مصوب 7-12-57 به‌عنوان اولین سازمان بازرسی کل کشور پس از انقلاب اسلامی تشکیل شد. به‌موجب این لایحه که مشتمل بر 10 ماده و 2 تبصره بود، سازمان بازرسی تحت ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد که وظایف وزیر را در سازمان یکی از معاونان او به نام سرپرست سازمان انجام می‌داد. لایحه مزبور که به‌طور رسمی سازمان بازرسی شاهنشاهی و اداره کل بازرسی دادگستری را منحل اعلام کرد با الهام از قانون مربوط به اداره کل بازرسی کل کشور مصوب سال 1333 و مقرراتی شبیه به آن تنظیم شد و آیین‌نامه اجرایی آن نیز در جلسه مورخ 6-5-58 هیات وزیران دولت موقت جمهوری اسلامی ایران در 19 ماده به تصویب رسید.

آشفتگی‌های اداری پس از انقلاب اسلامی که از آثار قهری هر انقلابی است و جو حاکم بر دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در آن زمان، قدرت هرگونه اقدام مؤثر و تحرکی را از این سازمان سلب کرده بود. در نهایت در اجرای اصل‏ یکصد و هفتاد و چهارم(174) قانون اساسی، قانون تأسیس سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ 19-7-1360 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. در این اصل از قانون اساسی آمده است: «بر اساس‏ حق‏ نظارت‏ قوه‏ قضائیه‏ نسبت‏ به‏ حسن‏ جریان‏ امور و اجرای‏ صحیح‏ قوانین‏ در دستگاه‏‌های اداری‏ سازمانی‏ به‏ نام‏ "سازمان‏ بازرسی‏ کل‏ کشور" زیر نظر رئیس‏ قوه‏ قضائیه‏ تشکیل‏ می‌گردد. حدود اختیارات‏ و وظایف‏ این‏ سازمان‏ را قانون‏ تعیین‏ می‌کند.»

قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور در اولین دوره مجلس شورای اسلامی در 14 ماده و 5 تبصره به تصویب وکلای ملت رسید.

نمایندگان مجلس پنجم، این قانون را بعد از گذشت 15 سال در هفتم مردادماه سال 1375 اصلاح کردند و قانون جدید را در 12 ماده با اصلاحیات و الحاقیات به تصویب رساندند.

قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور برای بار دوم در هفدهم تیرماه 1387 اصلاح و طبق مصوبه نمایندگان مجلس، مقرر شد این قانون برای مدت 5 سال به‌طور آزمایشی اجرا شود.

پس از پایان مدت زمان اجرای آزمایشی قانون، نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی در پانزدهم مهر ماه 1393 این قانون را برای سومین بار اصلاح و مصوب کردند.

در آخرین ماده از طرحی که نمایندگان ملت برای اصلاح قانون تشکیل سازمان آماده کرده و به تصویب رساندند، چنین آمده بود که مصوبه سال 87 پس از ابلاغ قانون جدید، منسوخ می‌شود. 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی
منابع و سوالات مفید برای استخدام سازمان بازرسی کل کشور — فهرست مطالب مهم. جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید. منابع و سوالات مفید ... سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور وبسایت ای سوال کامل ترین منبع پیشنهادی ما برای موفقیت در آزمون استخدامی 1401 است. استخدام سازمان بازرسی کل کشور زمان برگزاری آزمون خبر 24 فروردین 1401: به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، اداره کل منابع انسانی و ... تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی سازمان بازرسی کل کشور سال 95 برای دریافت آگهی های استخدامی از طریق پیامک و ایمیل اینجا کلیک کنید دریافت آگهی ... سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد نسبت به تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و مراکز استان‌ها، از بین متقاضیان مرد دارای شرایط، ... کتاب سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور شامل اصل نمونه سوالات استخدامی با جواب تشریحی می باشد که نشر برتر ارائه آن را انجام داده است. مشاور گروپ در این مقاله به موضوع منابع آزمون استخدام سازمان بازرسی کل کشور ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ می‌پردازد. شما می‌توانید به صورت کامل و دقیق جدیدترین اخبار آزمون..سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد به‌منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین متقاضیان مرد دارای شرایط ذیل، به‌صورت قراردادی تمام‌وقت یا مأمور به ... سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور (ویژه آزمون ۱۴۰۱ ). سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور وبسایت ای سوال کامل ترین منبع پیشنهادی ما برای موفقیت در ...  سوالات استخدامی سازمان بازرسی کل کشور (کاملترین منبع آزمون سال ۹۸). درود فراوان به یکایک مخاطبان این بخش از نوشتار پایگاه بزرگ تاپ سوال که برای ...