دانلود رایگان نمونه سوالات کارگزاری گمرکی

 


دانلود رایگان سوالات عمومی کارگزاری گمرکی

خرید سوالات کارگزاری گمرکی با پاسخنامه

 

 
 


 

آگهی آزمون اخذ پروانه کارگزاری گمرکی - 11 آبان 1401
 

این دستور العمل در اجرای بخش دهم قانون امور گمرکی مصوب ۱۳۹۰/۸/۲۲ آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۰۶ به منظور تبین شرایط و سازو کار لازم جهت استاندارد سازی فرآیند برگزاری آزمون کارگزان گمرکی و ایجاد هماهنگی بین واحد های ستادی ذیمدخل در فرآیند صدور پرونه کارگرازی گمرک و جهت شفافیت و اطلاع رسانی به کلیه متقاضیان دارای شرایط مندرج در این شیوه نامه به شرح زیر تهیه و تنظیم گردیده است.
مهلت ثبت نام تا 17 آبان 1401 می باشد.

 

کاربر محترم، متن بالا تنها بخشی از شرایط دفترچه ثبت نام سردفتری اسناد رسمی می باشد، جهت دانلود و بررسی کامل دفترچه راهنمای استخدامی در کادر پایین کلیک نمایید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

 

 


 

درباره کارگزاری گمرکی و آشنایی با آن:

 

کارگزار گمرک یا در اصطلاح حق العملکار شخصی است، حقیقی یا حقوقی که به نمایندگی صاحب کالا یا نماینده صاحب کالا که خود می‌تواند یک کارگزار گمرکی باشد.
و در حقیقت دارای پروانه مخصوص از اداره گمرکات برای ترخیص کالا هستند و به نیابت از صاحب کالا تحت وکالتنامه ای که فرم آن توسط گمرک ایران تنظیم می شود.
و اختیارات کارگزاران گمرکی دروکالتنامه به تفکیک قید می شود، تشریفات گمرکی صاحبان کالا را انجام می دهند.
درباره این مطلب که کارگزار گمرک کیست و چه وظایفی دارد، در ادامه بیشتر توضیح داده می شود، البته باید به این نکته توجه شود که کارگزار یا حق العمل کار گمرک شخصیتی حقوقی دارد.
در حقیقت یک شرکت با گرفتن مجوز ها و پروانه های مربوطه از اداره گمرکات می تواند به عنوان کارگزار گمرک فعالیت خود را ادامه دهد.

کارگزار گمرک کیست ؟
این شخص یا شرکت یعنی کارگزار گمرک با انجام مراحل پیش از اظهار و حضور در گمرک و انجام اظهار گمرکی به ترخیص کالا اقدام نماید.
البته هر فردی که به نمایندگی از صاحب کالا اقدام به ترخیص کالا نماید یک ترخیص کار است ولی الزاماً یک کارگزار گمرکی نیست.
احراز این هویت در گمرکات کشور منوط به صلاحیت‌ها و کسب شایستگی‌هایی در جهت پذیرش گمرک و کسب پروانه کارگزاری گمرک می‌باشد.
اگر ترخیص کار یا کارگزار گمرکی کالا قاچاق کند، علاوه بر ابطال پروانه کارگزاری گمرکیشان مشمول مقررات قاچاق نیز می شوند.
اما به اطلاعتان می رسانیم که ابطال پرونده کارگزاری گمرکی، ترخیص کار مانع از انجام تشریفات گمرکی اظهارنامه هایی که قبل از تاریخ ابطال به آن ها داده شده است نمی شود.
اگر شما انجام کار ترخیص خود را به کارگزار گمرکی ای بسپارید که در انجام تشریفات گمرکی سهل انگاری کند و اظهارنامه ای خلاف تنظیم کند که شما متضمن زیان مالی گردید، در صورت اثبات خلاف کاری کارگزار گمرکی پروانه کارگزار گمرکی ابطال می گردد یا به صورت تعلیق در می آید.
چنانچه کارگزار گمرکی نماینده ای را از جانب خود برای ترخیص کالا معرفی نماید، خودش مسئول اعمال کارکنانش است.
حتی شرکت حمل و نقلی هم که می خواهد کار ترخیص کالا از گمرک را انجام دهد، برای انجام تشریفات گمرکی باید دارای پروانه کارگزاری گمرک باشد.
اما جهت انجام تشریفات گمرکی حمل و ترانزیت نیازی به پرونده کارگزاری گمرکی و وکالت نامه نیست،  بارنامه سندی است که در اینجا کفایت می کند.

برای دریافت پروانه کارگزاری گمرک باید شرایط زیر را داشته باشید:
شخص باید تابعیت ایران داشته باشد.
گواهی عدم سو پیشینه داشته باشد.
حداقل مدرک کاردانی در رشته امور گمرکی یا کارشناسی در سایر رشته ها
کارمند دولتی نباید باشد.
سن فرد باید بالای 26 سال باشد.
داشتن کارت بازرگانی از شرایط لازم برای متقاضیان پروانه کارگزاری گمرک محسوب می شود.
برای تمدید پروانه کارگزاری گمرکی باید بدهی مالیاتی نداشته باشید.

 

 

کلمات کلیدی
در آخرین آزمون کارگزاری گمرک که در ششم خرداد 1395 توسط گمرک ایران و از طریق سازمان سنجش کشور برگزار شد، تعداد 30 سوال (25%) از سامانه پنجره تجارت فرامرزی که ... رضا بنائی در کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک مجموعه‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای آزمون‌های گمرک را مطابق با آخرین تغییرات قوانین صادرات و ... ۳ / درس نامه های آزمون کارگزاری گمرک ۱۴۰۱ · جزوه آشنایی با قانون امور گمرکی کامل · جزوه آشنایی با سامانه جامع امور گمرکی کامل · جزوه آموزشـی نکات مهم و چکیده گمرکی ... کتاب 1000 سوال + 120 سوال آزمون‌های کارگزاری (حق‌العمل‌کاری) گمرک (120 سوال آزمون کارگزاری سا 95 گمرک ایران)اثر علیرضا راشدی‌اشرفی بوده و چاپ 1 آن در سال ... دانلود نمونه سوالات آزمون کارگزاران گمرکی "سوالات کارگزاری گمرک "دانلود سوالات رایگان کارگزاری گمرکی دانلود رایگان سوالات کارگزار گمرک های ایران وقت کم. مرکز آموزش، تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک ایران منابع آزمون کارگزاری گمرکی سال ... 1- نمونه سوالات آزمون حق العمل کاری نوشته علیرضا راشدی اشرفی علی‌رضا راشدی اشرفی با هدف آماده کردن داوطلبان آزمون کارگزاری گمرک، کتاب ۱۰۰۰سؤال + ۱۲۰ سوال آزمون‌های کارگزاری (حق‌العمل کاری) گمرک را تالیف کرده است... آزمون کارگزاران گمرکی (حق العملکاری گمرک) + دانلود سوالات; حق العملکار گمرکی کیست؟ آزمون کارگزار گمرکی چه آزمونی است؟ شرایط شرکت در آزمون ... این مجموعه کمک آموزشی با نام مجموعه نمونه سوالات آزمون حق العمل کاری گمرک [ کارگزاری گمرک ] از سایت طلافایل با توجه آزمون پیشروی این ارگان ،جهت افزایش سطح ... خرید و دانلود نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک اثر رضا بنائی از شرکت چاپ و نشر بازرگانی. اپلیکیشن فیدیبو، حس خوب کتاب خواندن :) دانلود انواع کتاب ...