دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی رشته تخصصی حسابداری و حسابرسیدانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی حسابداری و حسابرسی


دانلود رایگان:


درباره مشاغل حسابداری و حسابرسی و آشنایی با این رشته :


معرفی شغل حسابدارComparing Calculations
ایران استخدام: سایت ایران استخدام در این صفحه اطلاعات مفیدی در رابطه با “معرفی شغل حسابدار” خدمت آن دسته از عزیزان علامند به این شغل ارائه نموده است، امید است مورد پسند شما واقع شود.
توجه! کاربران گرامی، مجموعه مباحث آشنایی با رشته های شغلی و تحصیلی در سایت ایران استخدام جهت آشنایی کلی با مباحث کلی و پیرامون هر رشته شغلی و یا تحصیلی توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه، تنظیم و ارسال میگردند. به خاطر داشته باشیم که وظایف شغلی و شرایط احراز و تعاریف مختلف به کار برده شده در این مباحث میتواند به صورت نسبی از سازمانی به سازمان دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.
حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش های مالی و صورت های حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.
به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارشهای این دسته از افراد مطابق استاندارد نیست و پردازش کافی نمیشود و بیشتر تراز حسابها میباشد. برای مثال یک حسابدار تجربی نمیتواند براحتی بین دارایی کوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و یا نمیداند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کرد.
یک حسابدار معمولا اطلاعات مالی را ثبت و گزارشات مالی را تهیه و به مدیریت شرکت یا مراجع قانونی ارائه می کند. حسابدارن داده های خام را در دفاتر و نرم افزارهای حسابداری ثبت و به آنها نظم می بخشند. محصول نهایی کار یک حسابدار گزارشات و صورت های مالی است که مبنای تصمیم گیری ذینفعان (مدیران، مجامع عمومی سازمان، سرمایه گذاران، دولت و…) می باشد.
رئیس حسابداری معمولا کارهای پیچیده تر حسابداری را انجام داده و بر فعالیت سایر حسابداران نظارت می کند و مشکلات احتمالی آنها را حل و فصل می نماید. همچنین رئیس حسابداری علاوه بر بررسی و تهیه گزارشات مالی، باید در مورد یافته های خود به مدیریت و سایر ذینفعان توضیح دهد. در این خصوص باید جلساتی حضوری با مدیران شرکت/سازمان و یا حسابرسان داخلی و یا خارجی داشته و گزارشات مکتوب و مبتنی بر استاندارهای مالی و حسابداری تهیه و ارائه نمایند.
از سوی دیگر یک حسابدار متخصص و یا رئیس حسابداری، در آینده می تواند مدیر مالی یک سازمان یا شرکت گردد. یعنی می تواند به مدیریت یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راه هایی سرمایه گذاری نماید تا استفاده بهینه از آن صورت گیرد و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر مالی بر اساس دانش آکادمیک و تجارب حرفه ای خود می تواند بگوید که از چه طریقی باید تامین مالی کرد.
بسیاری از حسابداران بسته به نوع سازمان هایی که برایشان کار می کنند، در حوزه خاصی متخصص می شوند مثلا بعضی در حوزه بیمه، برخی در حوزه سلامت و برخی نیز در حوزه پیمانکاری فعالیت دارند.
اکثر حسابداران در ادارات و شرکت ها کار می کنند. اگرچه برخی از آنها در خانه مشغول به کارند. اغلب آنها به صورت تمام وقت کار می کنند. البته در زمان های خاص مانند پایان سال مالی (در ایران مصادف با اسفند ماه) یا زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی که در ایران مصادف با اوایل تابستان است ساعات کاری آنها افزایش می یابد.
در ادامه با وظایف حسابدار، مهارت ها و توانایی های لازم، نحوه ورود به شغل حسابداری، بازارکار و فرصت های شغلی حسابداری، درآمد حسابداران و تیپ های شخصیتی مناسب برای این شغل آشنا می شوید.
وظایف حسابدار
ثبت اسناد حسابداری در دفاتر و یا نرم افزار حسابداری (این روزها نرم افزارهای حسابداری جای دفاتر حسابداری را گرفته اند)
​ثبت اطلاعات کارکنان و محاسبه حقوق و دستمزد ماهیانه آنها و پرداخت فیش حقوقی به آنها
تهیه و بررسی صورت های مالی و کسب اطمینان از درستی و انطباق آنها با قوانین و مقررات مالی و محاسباتی جاری کشور
محاسبه بدهی مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و نظارت بر پرداخت صحیح و به موقع مالیات ها
ثبت درآمدها و هزینه های شرکت و کنترل حساب سود و زیان و ارائه گزارش های دوره ای در این خصوص به مدیریت
تهیه، سازماندهی و نگهداری گزارشات مالی قانونی
ارزیابی عملیات مالی و پیشنهاد بهترین روشها به مدیریت
پیشنهاد روشهای کاهش هزینه، افزایش درآمد و بهبود سود
 دانش‌ها و مهارت‌های موردنیاز حسابدار
قدرت تجزیه و تحلیل مسائل : به منظور توان تحلیل، تصمیم گیری و حل مشکلات در زمینه مسایل مالیاتی، بیمه و …
پشتکار و وقت شناسی : زیرا در زمان هایی از سال مثل زمان بستن حساب ها در پایان سال یا زمان ارائه گزارش های قانونی در تیرماه هر سال حجم کار حسابداران بسیار زیاد است و باید کار خود را با کیفیت و در سر وقت به اتمام رسانند
دقت و توجه به جزئیات : با توجه به کار مداوم با اعداد و ارقام ریز و درشت!
مهارت ریاضیات و فناوری اطلاعات : برای کار کردن با نرم افزارهای مالی و حسابداری که امروز به صورت فراگیر در شرکت ها و سازمان ها استفاده می شود.
قدرت سازماندهی : به منظور امکان ساختار دادن و سازمان دادن به گزارش های مالی و در صورت ارتقاء و داشتن پست رئیس حسابداری یا مدیر مالی، داشتن قدرت کنترل و نظارت بر حسابداران
قابل اعتماد بودن و رازداری : به دلیل اطلاع از جرئی ترین درآمدها و هزینه های شرکت و نیاز صاحبان و سهامداران شرکت برای اعتماد به حسابداران
 تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل
فارغ التحصیلان رشته های زیر می توانند در این شغل وارد شوند :
حسابداری
مدیریت ( بیشتر گرایش های مالی،برازرگانی، صنعتی و دولتی )
اقتصاد
 فرصت‌های شغلی و بازارکار حسابدار
فارغ التحصیلان می توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه های زیر مشغول کار شوند:
حسابداری مالی: در کلیه شرکتها و موسسات تجاری و غیرانتفاعی
حسابداری صنعتی : در کلیه واحدهای صنعتی و شرکتهای تولیدی
حسابداری دولتی : در کلیه سازمانها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار و یا در صورت طی مراحل قانونی به عنوان ذیحساب و یا عامل ذی حساب
حسابداری مالیاتی : در ادارات دارایی و شرکت های حسابرسی
حسابداری بیمه : در موسسات و سازمان های بیمه ای و شرکت های حسابرسی
حسابداری بانکها : در شعبه ها و سرپرستی بانکها
پست ها و مشاغل مختلف مالی که معمولا در ایران فارغ التحصیلان حسابداری در آنها دعوت به کار می شوند عبارتند از :
عنوان شغلی میزان تحصیلات سوابق کاری مورد نظر اغلب کارفرمایان
کمک حسابدار فوق دیپلم یا لیسانس حسابداری زیر ۳ سال
حسابدار لیسانس حسابداری ۳-۵ سال
حسابدار مالی لیسانس حسابداری ۵-۷ سال
حسابدار صنعتی لیسانس حسابداری ۵-۷ سال
حسابدار فروش لیسانس حسابداری ۵-۷ سال
حسابدار انبار لیسانس حسابداری ۵-۷ سال
حسابدار ارشد لیسانس یا فوق لیسانس حسابداری ۵-۷ سال
رئیس حسابداری لیسانس یا فوق لیسانس حسابداری ۱۰ سال
مدیر مالی فوق لیسانس حسابداری ۱۰-۱۵ سال
معاونت اداری و مالی فوق لیسانس یا دکترا حسابداری ۱۰-۱۵ سال
حسابرس داخلی فوق یا لیسانس حسابداری ۱۰ سال
سرپرست حسابرسی فوق یا لیسانس حسابداری ۱۰ سال
مدیر حسابرسی داخلی فوق یا لیسانس حسابداری ۱۰ سال
هر چند در ایران اطلاعات دقیقی از میزان اشتغال و نرخ رشد آن به تفکیک هر شغل وجود ندارد اما بنا بر نظر متخصصین این حرفه بنابر دلایل مختلف از جمله رشد اقتصاد خصوصی، افزایش رقابت بین شرکت ها، توسعه سیستم مالیاتی کشور و افزایش اهمیت گزارش های مالی در بین مدیران دولتی و خصوصی چشم انداز مناسب شغلی برای حسابداران و متخصصین مالی انتظار می رود.
وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :
آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام حسابداران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۶ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.
استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام حسابداران در مقایسه با رشد میزان استخدام همه مشاغل (۱۰.۲ درصد)، ۶.۹ درصد رشد داشته است.
 درآمد حسابدار
حسابدارانی که در بخش دولتی فعالیت می کنند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق می گیرند. حسابدارانی در بخش خصوصی استخدام می شوند، میزان دریافتی متفاوتی دارند و به عواملی مانند میزان تجربه و سابقه کاری، مهارت و توانمندی، آشنایی با نرم افزارهای مرتبط، سطح تحصیلات و نوع توافق صورت گرفته بین دو طرف (کارمند و کارفرما) بستگی دارد.
در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال ۱۳۹۲ توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد حسابدار در سمت های مختلف شغلی و در رده های مختلف سازمانی (کارشناس، سرپرست و مدیر) استخراج شده است.
برخی از سمت هایی که در این پژوهش برای حسابدار در نظر گرفته شده اند شامل کارشناس حسابداری، مسئول حقوق و دستمزد، کارشناس بودجه، رئیس حسابداری، حسابدار ارشد، رئیس حسابداری و … می باشند که یک حسابدار می تواند در هر یک از آنها استخدام شده و فعالیت نماید.
برای حسابدار در هر سمت  و در هر رده سازمانی حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است. به عنوان مثالحسابداری که در سمت رئیس حسابداری در رده سرپرست کار می کند، در اواخر سال ۱۳۹۲، حداقل درآمد ۸۰۰۰۰۰ تومان، حداکثر درآمد ۲۸۹۰۰۰۰ تومان و متوسط درآمد ماهیانه ۱۴۰۰۰۰۰ تومان را داشته است.
درآمد حسابدار در ایران
همچنین از آنجا که تجربه و سابقه کاری یکی از عوامل موثر در تعیین حقوق و درآمد هر فردی از جمله حسابدار می باشد، در بخش دیگری از این پژوهش، درآمد حسابدار از نظر سابقه کاری در رده های مختلف سازمانی مورد بررسی قرار گرفته است. همان طور که در تصویر زیر مشخص است در هر رده سازمانی با افزایش سابقه کاری، درآمد و حقوق حسابدار نیز افزایش می یابد.
Accountant 2 (1)
توجه داشته باشید که تحقیق بالا روی شاغلانی که در استخدام شرکت یا سازمانی (اعم از دولتی یا خصوصی) می باشند، صورت گرفته است. در مورد افرادی که کارآفرین هستند و کار مستقلی در حوزه تخصصی شان، راه اندازی کرده اند، شرایط متفاوت است و آنها با توجه به میزان فعالیت، تخصص، تلاش و پشتکارشان، درآمدهای متفاوتی دارند.
حسابدارانی که به صورت مستقل فعالیت می کنند و شرکت های خدمات حسابداری دارند نیز، با توجه به میزان مشتری، میزان فعالیت و کیفیت خدمات خود، درآمدهای مختلفی دارند.
درآمد حسابدار در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :
آمریکا – متوسط حقوق و درآمد سالانه حسابدار  ۶۱.۶۹۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۶۳,۱۰۰ دلار بوده است.
استرالیا – متوسط حقوق و درآمد سالانه حسابداران  ۶۷.۲۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) است.
 و در انتها:
Accounting
برای انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها، علایق، مهارت‌ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی‌های شخصیتی می‌باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.
به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ‌های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی‌توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ‌های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می‌شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ‌های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می‌شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.
جامعه و علوم اجتماعی > علوم اجتماعی > اقتصاد > حسابداری
(cached)
مقدمه
سطوح رشته
درسهای رشته
صنعت و بازار کار


img/daneshnameh_up/4/4c/hesahes.jpg 

مقدمه

دوره کاردانی حسابداری یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از آن آموزش و تربیت افرادی است که پس از یک آموزش دو ساله وارد بازار کار گردیده و قسمتی از نیازهای کشور را در زمینه امور مالی و حسابداری تامین نمایند. 
طول دوره و شکل نظام: 
طول دوره کاردانی حسابداری 2 سال است و کلیه دروس آن در مدت 4 نیمسال ارائه و برگزار می شود. طول هر نیم سال تحصیلی 17 هفته می باشد. علاوه بر این دانشجویان این دوره برای تسلط بیشتر مباحثی که در کلاسهای درس ارائه می شود موظف هستند به مدت 3 ماه زیر نظر استادان موسسه آموزش عالی مربوطه کارآموزی نمایند. بدیهی است که این سه ماه بطول مدت تحصیل دانشجویان این دوره اضافه می گردد. 
ضرورت و اهمیت: 
از آنجائیکه حجم کار حسابداری در موسسات مختلف بازرگانی و صنعتی و نیز در موسسات حسابرسی زیاد و مستلزم صرف فرصت بسیار می باشد، فارغ التحصیلان دوره کاردانی حسابداری می توانند با ورود و اشتغال به کار در این قبیل موسسات کمک موثری به مسئولان قسمتها و دوایر حسابداری نموده و با انجام کارهای جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات حسابداری بار زیادی را از دوش آنان بر دارند و حتی در موسسات کوچک خود مسئولیت امور حسابداری را عهده دار گردند. سطوح رشته

ردیف نام دانشگاه کاردانی کارشناسی ارشد دکترا
1 وزارت اقتصاد *
درسهای رشته

ردیف نام درس ردیف نام درس
1 آمار کاربردی 2 ابررسانایی و کاربرد آن
3 اصول تنظیم و کنترل بودجه دولتی 4 اصول حسابداری 1
5 اصول حسابداری 2 6 اصول حسابداری 3
7 اصول علم اقتصاد 1 8 اصول علم اقتصاد 2
9 پژوهش عملیاتی 10 پول و ارز و بانکداری
11 حسابداری پیشرفته 1 12 حسابداری پیشرفته 2
13 حسابداری صنعتی 1 14 حسابداری مالیاتی
15 حسابداری میانه 1 16 حسابداری دولتی 1
17 حسابداری دولتی 2 18 حسابداری صنعتی 2
19 حسابداری میانه 2 20 حسابرسی صنعتی 3
21 حسابرسی 1 22 حسابرسی 2
23 حسابرسی 3 24 حسابرسی دولتی
25 حسابرسی سیستم های حسابداری کامپیوتری 26 حقوق اساسی
27 حقوق تجارت ( بازرگانی) 28 حقوق و مقررات مدنی
29 روشهای تحقیق و ماخذشناسی 30 ریاضیات پایه
31 ریاضیات کاربردی 32 زبان تخصصی حسابداری 1
33 زبان تخصصی حسابداری 2 34 مالیه عمومی و خط مشی مالی دولت ها
35 مبانی رفتار سازمانی 36 مبانی سازمان و مدیریت
37 مبانی و کاربرد کامپیوتر در مدیریت 38 مدیریت تولید
39 مدیریت مالی 1 40 مدیریت مالی 2
41 کلیات حقوق
صنعت و بازار کار

فارغ التحصیلان دوره کاردانی حسابداری قادر به انجام فعالیتهای زیر خواهند بود: 
انجام کلیه امور حسابداری در موسسات کوچک بازرگانی و صنعتی
انجام کارهای دفترنویسی و جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مالی و حسابداری در موسسات بزرگ تجارتی و صنعتی زیر نظر سرپرستان مربوطه .


کلمات کلیدی
دانلود،سوالات استخدامی رشته حسابداری به همراه پاسخهای ... konkur-hesabdari.ir/tag/دانلود،سوالات-استخدامی-رشته-حسابدار/ نوشته‌های با برچسب 'دانلود،سوالات استخدامی رشته حسابداری به همراه پاسخهای تشریحی' ... دانلودسوالات استخدامی تخصصی – رشته حسابداری. درادامه مطلب… (بیشتر…). [PDF]دانلودرایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری - حسابرسی www.makhfigah.com/download/.../hesabresi_www.makhfigah.com.pdf ﺑﺴﻢ ﺍﷲ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮﺣﻴﻢ. ﺍﻟﻠﻬﻡ ﺻﻝ ﻋﻠﯽ ﷴ ﻭﺁﻝ ﷴ. ﻭ. ﻋﺟﻝ ﻓﺭﺟﻬﻡ. ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺭﺍﻳﮕﺎﻥ ﺳﻮﺍﻻﺕ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ. ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﺳﻮﺍﻻﺕ. ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ. ﺣﺴﺎﺑﺪﺍﺭﻱ. -. ﺣﺴﺎﺑﺮﺳﻲ. ﺑﺎ ﭘﺎﺳﺨﻨﺎﻣﻪ. ﺗﺸﺮﻳﺤﻲ. ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﺍﺧﺒﺎﺭ ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻣﻲ ﻭ ﻛﻨﻜﻮﺭ. ﺩﺭ ﺍﻳﻤﻴﻞ ﻭ ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری - مخفیگاه www.makhfigah.com/...سوالات-استخدامی/1139-دانلود-رایگان-نمونه-سوال... تیم مدیریتی مخفیگاه ،مجموعه ای از نمونه سوالات استخدامی حسابداری را گردآوری نموده است که به ... 44 نمونه سوالات استخدامی حسابداری حسابرسی با پاسخنامه تشریحی. پرتو حسابداری - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی www.hesabdaranerooz.blogfa.com/.../دانلود-رایگان-نمونه-سوالات-استخدا... پرتو حسابداری - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی - انجمن علمی حسابداری دانشگاه پیام نور قائم شهر - پرتو حسابداری. دانلود نمونه سوالات استخدامی تخصصی حسابداری www.e-soal.ir/سوالات-استخدامی-تخصصی-حسابداری/ شغلی حسابدار و حسابرس مورد نیاز تمامی آزمون های استخدامی بوده و خواهد بود.در سال ۹۳ آزمون های استخدامی ثبت اسناد و تامین اجتماعی از مهم ترین های استخدامی هستند و این ... دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری - دهوند dehvand.ir/jobs/نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-حسابداری/ ۵ روز پیش - لینک دانلود این بسته شامل نمونه سوالات آزمون استخدامی تخصصی رشته حسابداری شامل بیش از 500 سوال مهم آزمون های قبلی در دروس زیر می باشد: نمونه ... استخدام حسابرس - دهوند dehvand.ir/jobs/استخدام-حسابرس/ ۳ روز پیش - تعداد اعضای سایت:117,612. علی اکبر. حسابرس. بهروز. حسابرس. محمد .... دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری · دانلود نمونه سوالات استخدامی ... دانلود نمونه سوالات آزمونهای استخدامی درس حسابداری با پاسخ ... www.modir.ir/Articles/3026.aspx چکیده: این فایل شامل 77 نمونه سوال چهار گزینه ای آزمونهای استخدامی در درس حسابداری (شامل حسابداری مالی، حسابرسی، حسابداری صنعتی، حسابداری شرکتها، حسابداری ... دانلود سوالات تخصصی آزمون استخدامی بانک سپه www.e-estekhdam.com/سوالات-تخصصی-آزمون-استخدامی-بانک-سپه/ برای دانلود نمونه سوالات رایج آزمونهای استخدام بانکها ... ۱ و۲ است در حالی که اینجا نوشتین اصول حسابداری – بودجه – حسابداری شرکتها، میانه، صنعتی – حسابرسی ... طبق لیستی که اعلام کردنین بیشتر برا بچه ها ی حسابداری نمونه سوال گذاشتین. نمونه سوالات آزمونهای استخدامی تخصصی امور مالی،حسابداری و ... www.fardabook.com/نمونه-سوالات-آزمونهای-استخدامی-تخصصی-امور-مالی... نمونه سوالات آزمونهای استخدامی تخصصی امور مالی،حسابداری و حسابرسی. کد کالا: 4433. 1 نظر | افزودن نظرتان. وضعیت: قابل تهیه. 7,500 تومان. تعداد: افزودن به سبد.