دانلود رایگان سوالات آزمون مصاحبه های حضوری و گزینش استخدامی شرکت ملی صنایع مس ایراندانلود رایگان سوالات رایج عمومی و تخصصی مصاحبه های حضوری و گزینش استخدامی شرکت ملی صنایع مس ایران
خرید سوالات استخدامی مصاحبه و گزینش استخدامی + پاسخنامه تشریحی
درباره آزمون های مصاحبه شرکت ملی صنایع مس ایران :

مهندسی متالورژی
علم و مهندسی مواد رشته‏ای چند تخصصی است که در برگیرنده تولید، خواص و کاربردهای مواد برای حوزه‏ های مختلف علوم و مهندسی است. مهندسی و علم مواد در داخل خود شاخه‏های از علوم فیزیک کاربردی، شیمی را دارا است؛ علاوه بر آن جنبه‏هایی از مهندسی مکانیک، برق، عمران و شیمی را نیز دارد. در حال حاضر در سطح جهانی با توجه به رشد قابل توجه در تحقیقات و فناوری در این رشته، علوم مواد و زیر شاخه‏های آن به عنوان رشته جلودار بسیاری از دانشگاه‏ها مطرح است.
مهندسی متالورژی یکی از مهمترین زیرشاخه‏های مهندسی مواد است که در آن به روش‏های استخراج فلز از سنگ معدن، تصفیه و آلیاژسازی و در نهایت ساخت قطعات سودمند از فلزات پرداخته می‏شود. این تعریف که متالورژی از قدیمی‏ترین هنرها و از جدیدترین علوم است، بخوبی تاریخچه طولانی و آینده روشن رشته متالورژی را بیان می‏کند.
مهندسی متالورژی به مفهوم کلاسیک آن، فراوری مواد معدنی از کانه‏های آنها (جداسازی از سنگ معدن)، ذوب و استخراج کانه فراوری شده، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها، فن کار بر روی فلزات، شکل دادن آنها و محافظت از محصولات فلزی در برابر آسیب و خوردگی را در بر می‏گیرد.
صنعت متالورژی در جهان از دیرباز به عنوان صنعت مادر شناخته شده و با پیشرفت‏های روز افزون تکنولوژی، نقش آن مهم‏تر و جنبه‏های کاربردی آن متنوع‏تر می‏گردد. با توجه به گسترش روزافزون تحقیقات و توسعه فناوری، زمینه‏های کار و تحقیقات بسیار متنوعی در کلیه گرایش‏های متالورژی پدید آمده است که کار و تحقیق در این رشته را بسیار جذاب و زمینه رشد و توسعه پایدار را مهیا نموده است. در این زمینه می‏توان به تکنولوژی‏های سنتز مواد نانوسایز و نانوساختار، مواد کامپوزیت، بیو مواد، مواد پیشرفته همچون ابررساناها، نیمه رساناها و آلیاژهای حافظه‏دار اشاره کرد.
جهان مدرن بدون علم و مهندسی مواد قابل تصور و پایدار نبوده و این علم جزء لاینفک تکنولوژی‏های نو و رو به آینده است.
 
گرایش‏های دوره کارشناسی مهندسی مواد
 
دانشمندان مواد صنعتی را به سه گروه عمده فلزات، پلیمرها و سرامیک‏ها تقسیم‏بندی کرده و فلزات را به عنوان بزرگترین گروه مواد صنعتی معرفی می‏کنند. امروزه رشته مهندسی مواد در ایران در مقطع کارشناسی در سه گرایش اصلی در دانشگاه‏ها تدریس می‏گردد که دو گرایش از آنها، متالورژی استخراجی و متالورژی صنعتی، زیرمجموعه علم متالورژی و در رابطه با فلزات بوده و گرایش دیگر، سرامیک، خارج از مجموعه فلزات و مربوط به مواد سرامیکی است. مواد پلیمری در خارج از زیرمجموعه مهندسی مواد و تحت عنوان مهندسی پلیمر ارائه می‏شود.
 
گرایش متالورژی صنعتی
 
متالورژی صنعتی شامل تمامی عملیاتی می‏شود که بعد از تهیه فلز خالص و یا آلیاژ متناظر، بتوان آن را بصورت یک محصول قابل استفاده برای مصرف کننده ارائه کند. این گرایش وسعت بسیار زیادی داشته و در داخل خود زیر مجموعه‏های فراوانی را دارا است. مهم‏ترین زیر مجموعه متالورژی صنعتی شامل روش‏های مختلفی است که به چند روش اصلی‏ ریخته گری، روش‏های فرم دهی قطعات در حالت جامد مانند نورد، فورج و اکستروژن و در نهایت متالورژی پودر تقسیم بندی می‏گردد. عملیات ثانویه بر روی قطعات فلزی مانند عملیات حرارتی و جوشکاری و سپس عملیات نهایی بر روی سطوح فلزی و محافظت از خرابی و خوردگی همگی از زیر مجموعه‏های مهم متالورژی صنعتی هستند. مهندس متالورژی صنعتی با توجه به علمی که به ریز ساختار فلزات دارد، که متالورژی فیزیکی نامیده می‏شود، توانایی انتخاب درست مواد فلزی برای مصارف صنعتی را دارد و همچنین با علم صحیحی که از رفتار فلز بر اثر اعمال نیرو از خود نشان می‏دهد، که متالورژی مکانیکی نامیده می‏شود، روش ساخت مواد فلزی را طراحی می‏کند. این رشته در مقطع کارشانسی ارشد دارای گرایش‏های متعدد: شناسایی، انتخاب مواد و روش ساخت مواد فلزی، ریخته گری، شکل دادن فلزات، خوردگی فلزات و متالورژی جوشکاری است.
 
گرایش متالورژی استخراجی
 
مواد فلزی که ما از آن استفاده می کنیم بصورت توده های سنگی دارای ناخالصی های زیادی در معادن هستند و باید بعد از کشف و استخراج به یاری تکنولوژی متالورژی استخراجی، مراحلی را طی کنند تا بشکل فلز خالص درآمده و قابل مصرف گردند. در ابتدا لازم است یک مهندس متالورژی یکسری فرآیندها مقدماتی همچون تغلیظ سنگ معدن با استفاده از روشهای مغناطیسی و شناور سازی را را بر روی سنگ معدن انجام دهد. این عملیات به عنوان فراوری سنگ معدن نامیده می شود. در مرحله بعد سنگ معدن فراوری شده در حین فرایندهای پیچیده ای احیا شده و تبدیل به فلز خالص یا آلیاژ می شود. عملیات احیا معمولا ً شامل ذوب در دماهای بالا است و معمولاً این عملیات در مقیاسهای بزرگ و در کارخانه های عظیمی همچون کارخانه ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و یا مس سرچشمه صورت می گیرد که این فرایند عملیات، پیرومتالورژی نامیده می شود. البته در حال حاضر، در روشهای جدیدتر استخراج فلزات، روشهای جایگزین بدون نیاز به دماهای بالا که قابلیت کار در مقیاس کوچک را هم داشته باشد بسیار رو به توسعه بوده. این گونه عملیات که بنام هیدرومتالورژی نامیده میشود، زمینه را برای توسعه بیش از پیش این رشته پدید آورده و امکان خود اشتغالی را برای مهندسین خلاق و کارآزموده فراهم می آورد. این گرایش دارای دوره تخصصی با همین نام در مقطع کارشناسی ارشد است.
 

کلمات کلیدی

آزمون استخدامی شرکت صنایع مس ایران - کاراسا karasa.ir/Home/PassedAzmoonView/9 شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) در نظر دارد از بین نیروهای واجد شرایط بومی ... برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه حضوری و روانشناختی و گزینش بصورت قراردادی ... DOURAN Portal V3.9.8.7 - شرکت ملی صنایع مس ایران ... www.nicico.com/HomePage.aspx?TabID=4950 شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) به منظور تامین وتکمیل بخشی از نیروی انسانی ... (عمومی و تخصصی)، مصاحبه و گزینش بصورت قراردادی دعوت به همکاری می نماید . کرمانی ها بشتابید - استخدام 650 نفر نیرو در شرکت ملی ... www.tarfandestan.com › انجمن › قلمروی تحصیل و کار › کاریابی IT ۵ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - استخدام 650 نفر فقط بومی استان کرمان در شرکت ملی صنایع مس ایران! ... برگزاری آزمون کتبی،‌ مصاحبه حضوری و گزینش بصورت قراردادی و بر ... نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی صنایع مس ایران | مرجع آگهی ... www.estekhdami.org/زمان-اعلام-نتایج-آزمون-صنایع-مس-ایران ... اول آزمون بکارگیری شرکت ملی صنایع مس ایران جهت مصاحبه تخصصی و روانشناختی ... در صورتی که شرکت یا موسسه ای در مراحل گزینش یا تکمیل فرم استخدام، ... استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران - بانکی banki.ir/ads/12675-استخدام-شرکت-ملی-صنایع-مس-ایران شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) در نظر دارد از بین نیروهای واجد شرایط بومی ... مصاحبه حضوری و روانشناختی و گزینش بصورت قراردادی دعوت به همکاری نماید. شهربابک را بسازیم - آگهی استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران moshkelatebabakzamin.blogfa.com/.../آگهی-استخدام-شرکت-ملی-صنایع-... شهربابک را بسازیم - آگهی استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران - ... بدیهی است در هریک از مراحل آزمون، مصاحبه، اعلام نتایج، گزینش و حتی پس از استخدام چنانچه مغایرتی ... آگهی استخدام در شرکت ملی صنایع مس ایران www.karkon.org/index.php?option=com_content...1... ۲۸ آذر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - شرکت ملی صنایع مس ایران به منظور تامین وتکمیل بخشی از نیروی انسانی ... و تخصصی)، مصاحبه و گزینش بصورت قراردادی دعوت به همکاری می نماید . آگهی استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران-اردیبهشت1391 www.estekhdamnews.com/post/3883 شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) در نظر دارد از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه حضوری و روانشناختی و گزینش بصورت قراردادی دعوت به همکاری نماید. آگهی استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران - پایگاه اطلاع رسانی ... www.sabainfo.ir/fa/news/59210 ۶ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - شرکت ملی صنایع مس ایران طی اطلاعیه‌ای از جذب تعداد 650 نفر نیروی بومی ... آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت قراردادی دعوت به همکاری می‌نماید. آگهی استخدام شرکت ملی صنایع مس ایران www.irankar.biz/آگهی-استخدام-شرکت-ملی-صنایع-مس-ایران/ شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) در نظر دارد از بین نیروهای واجد شرایط بومی ... کتبی، مصاحبه حضوری و روانشناختی و گزینش بصورت قراردادی استخدام نماید.