دانلود رایگان سوالات استخدامی حقوق مدنی


سوالات اختصاصی حقوق مدنی ویژه آزمونهای استخدام ارگانهای مختلف


دانلود رایگان :درباره حقوق مدنی و آشنایی با این رشته :


حقوق مدنی مهم‌ترین شاخه حقوق خصوصی است که به بررسی و تنظیم روابط افراد جامعه با یکدیگر صرف نظر از عنوان و موقعیت اجتماعی آن‌ها می‌پردازد.

محتویات  [نهفتن] 
۱ پیشینه
۲ رشته‌های جدا شده از حقوق مدنی
۳ موضوعات حقوق مدنی
۴ منابع حقوق مدنی در ایران
۴.۱ سایر قوانین مهم مربوط به حقوق مدنی
۴.۲ منابع دیگر حقوق مدنی
۵ پانویس
۶ جستارهای وابسته
۷ منابع
پیشینه[ویرایش]
حقوق مدنی در انگلیسی سیویل لا (Civil law) و در فرانسه دغوا سیویل (Droit civil) نامیده می‌شود که از واژهٔ لاتین ژوس سیویله (jus civile) گرفته شده‌اند که در امپراتوری روم به حقوق حاکم بر روابط شهروندان جامعهٔ روم اطلاق می‌شد و در مقابل حقوق بشر به کار می‌رفت که ناظر بر قواعد عمومی حاکم بر روابط رعایای دولت روم با یکدیگر و با شهروندان بود.

در قرون وسطی حقوق مدنی در مدارس و دانشگاه‌های اروپا به معنی حقوق رم و در مقابل حقوق مسیحی به کار می‌رفت.

رفته رفته با اهمّیّت پیدا کردن دوباره حقوق عمومی به ویژه پس از انقلاب کبیر فرانسه (۱۷۸۹) این اصطلاح در معنای حقوق خصوصی (روابط افراد با یکدیگر) به کار رفت و در تقابل با حقوق عمومی (روابط افراد با دولت) به کار رفت.

قانون مدنی فرانسه در سال ۱۸۰۴ میلادی پایان یافت و در سال ۱۸۰۷ رسما به عنوان «کد ناپلئون» نامگذاری شد. این قانون اساس حقوق مدنی در کشورهای پیرو حقوق نوشته امروز است و بیشتر قوانین مدنی دنیا تحت تاثیر «کد ناپلئون» تنظیم شده‌اند.[۱]

به تدریج با تحولاتی که در زندگی مردم پدید آمد مصالح عموم ایجاب می‌کرد برای برخی از روابط اجتماعی قواعد ویژه‌ای وضع شود و به این ترتیب شاخه‌های مختلف حقوق خصوصی همگی در اصل بخشی از حقوق مدنی بوده، اما اکنون از آن منشعب شده‌اند.

رشته‌های جدا شده از حقوق مدنی[ویرایش]
حقوق تجارت – که بر روابط بین بازرگانان و اعمال تجاری آن‌ها حاکم است.
حقوق کار – روابط میان کارگران و کارفرما را تنظیم می‌کند.
آئین دادرسی مدنی – قواعدی که دادگاه‌ها براساس آن به اختلافات راجع به حقوق خصوصی افراد رسیدگی و آن‌ها راحل و فصل می‌کنند.
مالکیت فکری - به بررسی حقوقی می‌پردازد که به انسان اختیار بهره برداری انحصاری از حاصل ابتکارات و اندیشه‌های خود را می‌دهد. مانندحق تکثیر انحصاری مولف و هنرمند، حق مخترع بر اختراعاتش، حق تاجر بر نام تجارتی [۲] خویش و حق سرقفلی.
موضوعات حقوق مدنی[ویرایش]
رایج است که حقوق و تکالیف مردم در جامعه به حقوق عینی و ذهنی تقسیم شود.

حقوق مالی از نمونه‌های حقوق عینی است و به به مجموعه حقوقی گفته می‌شود که دارای ارزش اقتصادی و قابل مبادله با پول است. مانند حق مالکیت یک شئ و یا حقی که طلبکار بر بدهکار پیدا می‌کند و به موجب آن می‌تواند مال را از او مطالبه کند (حقوق دینی).

اما منظور از حقوق ذهنی، امتیازاتی است که مربوط به شخصیت انسانی افراد است و قابل تقویم به پول نمی‌باشد. مانند حق ازدواج کردن و حق ارث بردن.

منابع حقوق مدنی در ایران[ویرایش]
قانون مهم‌ترین منبع حقوق مدنی است و قانون مدنی که در ۱۳۳۵ ماده در سالهای ۱۳۰۷ تا ۱۳۱۴ توسط مجلس شورای ملی به تصویب رسید مهم‌ترین مجموعه قانون مربوط به حقوق مدنی است که در درجه اول براساس فقه شیعه و در وهله بعد با استفاده از قوانین مدنی کشورهای فرانسه، سوئیس و بلژیک تدوین شده‌است.

سایر قوانین مهم مربوط به حقوق مدنی[ویرایش]
۱- قانون امور حسبی که در سال ۱۳۱۹ در ۳۷۸ ماده تصویب شد و به وضع مقرراتی در مورد تقسیم میراث بجا مانده از مرده و امور غایبین مفقود الاثر می‌پردازد. ۲- قانون مسئولیت مدنی قانون مسئولیت مدنی]</ref> که در سال ۱۳۳۹ در ۱۶ ماده با اقتباس از حقوق آلمان به تصویب رسید.

منابع دیگر حقوق مدنی[ویرایش]
۱- رویه قضایی (آرایی که دادگاه‌ها در گذشته صادر کرده‌اند). ۲- عرف و عادات رایج جامعه هم می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر حقوق مدنی داشته باشد چنان که خود قانون مدنی در بسیاری از مواد حکم قضیه را به عرف محل احاله می‌دهد. ۳- نظریات حقوقدانان و فقها نیز می‌توانند به ویژه در تفسیر قوانین مورد استفاده قرار گیرند.

از مهمترین آثار در حقوق مدنی ایران می توان به آثار ذیل اشاره کرد:

1-حقوق مدنی(6جلدی) دکتر سیدحسن امامی-انتشارات اسلامیه 2-مجلدات کتابهای حقوق مدنی تالیف دکتر محمدجعفرجعفری لنگرودی(وصیت، ارث(2جلد)،حقوق تعهدات،حقوق خانواده، ضمان عقدی، کفالت، رهن و صلح، حوالهو محشی قانون مدنی و طرح اصلاحی قانون مدنی)-انتشارات گنج دانش 3-کتابهای حقوق مدنی-دکترناصرکاتوزیان-نشرمیزان-گنج دانش 4-کتابهای حقوق مدنی-دکترسیدحسین صفایی-نشرمیزانکلمات کلیدی


نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی ۵ با جواب | دانلود رایگان نمونه ... www.pazhang.ir/?tag=نمونه-سوالات-استخدامی-حقوق-مدنی-۵-با-جو این مجموعه شامل بیش از ۲۰۰ سوال تستی حقوق مدنی ۵ (همراه با جواب) پرتکرار آزمون ها می باشد که توسط سایت پاژنگ گردآوری و ارائه شده است. قیمت این بسته سوالات که ... نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی 2 با جواب | دانلود رایگان نمونه ... www.pazhang.ir/?tag=نمونه-سوالات-استخدامی-حقوق-مدنی-2-با-جوا این مجموعه شامل بیش از ۲۰۰ سوال تستی حقوق مدنی ۲ (همراه با جواب) پرتکرار آزمون ها می باشد که توسط سایت پاژنگ گردآوری و ارائه شده است. قیمت این بسته سوالات که ... نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی + پاسخنامه | دانلود رایگان ... download-questions-employment.ir/?tag...سوالات-استخدامی-حقوق-مدنی... خانه / آرشیو برچسب: نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی + پاسخنامه ... این مجموعه شامل ۱۳۵ سوال پرتکرار حقوق مدنی (همراه با جواب) در آزمون ها می باشد که توسط سایت پاژنگ ... نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی با جواب | دانلود رایگان نمونه ... download-questions-employment.ir/?tag...سوالات-استخدامی-حقوق-مدنی... خانه / آرشیو برچسب: نمونه سوالات استخدامی حقوق مدنی با جواب ... این مجموعه شامل ۱۳۵ سوال پرتکرار حقوق مدنی (همراه با جواب) در آزمون ها می باشد که توسط سایت پاژنگ ... سوالات آزمون قضاوت همراه با پاسخنامه - فروشگاه ایران استخدام shop.iranestekhdam.ir/سوالات-آزمون-قضاوت-همراه-با-پاسخنامه.html -۱۵۰ سوالات آزمون قضاوت سال ۸۹ همراه با پاسخنامه. موارد آزمون موجود در این نمونه سوالات: -سوالات حقوق مدنی -سوالات آیین دادرسی مدنی -سوالات حقوق تجارت -سوالات آیین ... شما از این صفحه 2 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 11/19/14 دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی قوه قضائیه 92 - آموزشگاه حقوق academy.blogfa.com/.../دانلود-نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-قوه-قضائیه... ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - حقوق مدنی (بزودی. ... آزمونهای حقوقی(شرایط، منابع و ... ) ... توضیحات: این فایل شامل سوالات عمومی استخدامی (زبان عمومی، آمار مقدماتی، ریاضی، ادبیات، ... نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی 93 رشته حقوق کارشناس ... testdoni.ir/نمونه-سوالات-استخدامی-تامین-اجتماعی-93-ر/322 نمونه سوالات مصاحبه استخدامی کارشناس حقوقی تامین اجتماعی نمونه سوالات مصاحبه استخدامی کارشناس حقوقی تامین ... نمونه سوالات حقوق مدنی ۱۱۵ سوال با پاسخنامه. دانلود سوالات استخدامی تخصصی حقوق (کاملترین مجموعه ممکن) www.e-soal.ir/سوالات-استخدامی-تخصصی-حقوق/ سوالات استخدامی تخصصی حقوق را با تمامی مواد این رشته شامل حقوق مدنی،تجارت،بین الملل و .... تنها از ای-سوال یکجا دانلود نموده و آزمون استخدامی را 100 درصد. نمونه سوالات درس حقوق مدنی 7 استاد مواساتیان | جستجو | آخرین ... boxiaozui.com/.../نمونه+سوالات+درس+حقوق+مدنی+7+استاد+مواساتیان.ht... نمونه سوالات استخدامی حقوق تجارت نمونه سوالات آزمون استخدامی حقوق تجارت دانلود نمونه سوالات استخدامی حقوق تجارت دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی حقوق تجارت ... نمونه سوالات حقوقی (دانشگاه،ارشد،وکالت،قضاوت) - وبلاگ ... www.dad-law.blogfa.com/category/41 برچسب‌ها: نمونه سوالا مدنی 1, نونه سوالا حقوقی, نمونه سوال پایان ترم مدنی یک, حقوق ... برچسب‌ها: دانلود, سوالات استخدامی, قوه قضاییه, خرید سوالات آزمون استخدامی قوه ...