دانلود رایگان سوالات استخدامی آتش نشانی تهران 1394


سوالات اختصاصی آتش نشان (آزمون استخدام جدید تهران)


دانلود رایگان :درباره آتش نشانی و آشنایی با این رشته :


معرفی شغل آتش نشان

آتش نشان - مسیر ایرانی
اگر به هیجان و نجات زندگی دیگران علاقه زیادی دارید، این شغل برای شما مناسب است.

آتش‌نشانی یا اطفا حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد. اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است. در همه کشورها سازمان آتش نشانی وجود دارد که وظیفه مقابله با آتش، سوانح و حوادث مختلف را برعهده دارد. در ایران اولین سازمان آتش نشانی توسط روس ها در شهر تبریز ایجاد شد. آتش نشانی ها زیر نظر شهرداری کار می کنند.

آتش نشان فردی است که انواع مهارت های اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات را دارد. او از افراد و اموال آنها در برابر آتش و سایر خطرات محافظت کرده و در شرایط اضطراری به آنان کمک می کند. همچنین درباره مسایل ایمنی به مردم آموزش و مشاوره می دهد.

کار آتش نشانی شامل دو بخش اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات می شود. در بخش اطفاء حریق به خاموش کردن انواع آتش ها در مناطق مختلف پرداخته می شود. در بخش عملیات امداد و نجات، افرادی که در چاه یا معدن سقوط کرده ، در آسانسور یا ارتفاعات گیر کرده، دچار مسمومیت و خفگی شده، زیر آوار مانده و ... را نجات می دهند.

برای آتش نشان شدن باید حداقل 18 و حداکثر 25 سال سن، حداقل 170 سانتی متر قد و آمادگی جسمانی خوب داشته و آموزش های مربوطه  را دیده باشید. همچنین باید توانایی نشان دادن عکس العمل های سریع و به موقع و توانایی حفظ آرامش در شرایط بحرانی را داشته باشید. این شغل استرس زا بوده و معمولا آتش نشان با خطرات مختلفی از جمله سوختگی، انفجار، مواجهه با مواد شیمیایی و گازهای سمی ، سقوط و ... روبرو است.

افرادی که در آتش نشانی استخدام می شوند، در ابتدا مامور آتش نشان هستند. با گذشت زمان به سمت های بالاتر مانند راننده، معاون شیفت، فرمانده شیفت، رئیس ایستگاه، معاون عملیاتی و معاون امور ایستگاه ها می رسند. اگر مدرک تحصیلی بالایی داشته باشند می توانند افسر آتش نشان، افسر ارشد آتش نشان و رئیس ایمنی و آتش نشانی شوند.

ساعات کاری آتش نشان به 24 ساعت کار و 48 ساعت استراحت است. همیشه آماده باش بودن، کار کردن در شرایط مختلف آب و هوایی و روبرویی با خطرهایی مانند سقوط از ساختمان، انفجار وسایل نقلیه و... بخشی از ویژگی های این شغل است.
 
در ادامه برای آشنایی بیشتر با شغل آتش نشانی اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد آتش نشان ارائه می شود. وظایف آتش نشان

حمل و نقل وسایل و تجهیزات آتش نشانی

کنترل کردن و خاموش کردن آتش

نجات مصدومان و قربانیان از محل های آتش سوزی، صحنه تصادفات و سایر موقعیت های خطرناک

کنترل کردن نشت مواد شیمیایی و خطرناک

نظارت بر عملیات های آتش نشانی و کار آتش نشان ها (مخصوص مسئولان تیم آتش نشانی)

تهیه گزارشات روزانه ازعملیات ها (مخصوص مسئولان تیم آتش نشانی)

برگزاری دوره های آموزشی در مدارس و سایر مراکز اجتماعی

بازرسی ساختمان ها برای اطمینان یافتن از رعایت شدن مسایل ایمنی در آنها

ارائه مشاوره حرفه ای به پروژه های ساخت ساختمان ها در خصوص رعایت موارد ایمنی در برابر آتش سوزی


 
مهارت و دانش مورد نیاز آتش نشان- مسیر ایرانی

علاقه به مردم و نجات آنها از خطرات (انسان دوستی)
استقامت و توان بدنی بالا همراه با داشتن سلامت روانی

توانایی عکس العمل سریع و حغظ آرامش در شرایط خطرناک

شجاعت

خود انضباطی و دقت

پیروی از دستورات و قوانین موجود

ارتباطات خوب و مهارت کار تیمی

اعتماد به نفس بالا

داشتن ابتکار و توان تصمیم گیری در رویارویی با شرایط بسیار متغیر

مهارت های خوب عملی در استفاده از ابزار و تجهیزات

مهارت گزارش نویسی از اتفاقات و حوادث


 

نحوه ورود به شغل آتش نشانی

برای ورود به این شغل می توانید در مقطع دبیرستان وارد رشته ایمنی و آتش نشانی شاخه کار و دانش شوید. همچنین می توانید در دوره های کاردانی (گرایش های نجات، اطفای حریق، ایمنی و حفاظت ساختمان های بلند)، کارشناسی (گرایش های مدیریت عملیات، پیشگیری) و کارشناسی ارشد (گرایش ایمنی و مدیریت) آتش نشانی ادامه تحصیل دهید.

  افراد علاقه مند برای ورود به این شغل ابتدا باید ویژگی ها و شرایط عمومی و تخصصی ای که در آگهی های استخدامی ذکر می شوند را داشته باشند. بعد از قبولی در آزمون  اولیه، باید آزمون های عملی و تخصصی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند وارد این شغل شوند. برای اطلاع از این شرایط و روند آزمون های عملی و تخصصی آتش نشان ها روی لینک زیر کلیک کنید :

دستورالعمل آزمون عملی و تخصصی داوطلبان استخدام در شغل آتش نشانی

بعد از استخدام شدن، آموزش های عملی و نظری مختلف به آتش نشانان جدید داده می شود. پس از تقسیم شدن در ایستگاه های مختلف، به مدت دو سال در دانشکده آتش نشانی آموزش تکمیلی می بینند. در صورت تمایل به افسر آتش نشان شدن می توانند در دانشگاه در مقاطع مختلف ادامه تحصیل دهند.

همچنین افراد علاقه مند می توانند به عنوان آتش نشان داوطلب با گذراندن دوره های تخصصی در سازمان آتش نشانی وارد این بخش شوند و در مواقع بحرانی و حوادث غیر مترقبه به یاری کارکنان آتش نشانی بشتابند. بر اساس اعلام آتش‌نشانی، برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی، علاقه‌مندی به فعالیت در سازمان آتش‌نشانی، دارا بودن سوادخواندن و نوشتن، ارائه مدارک معتبر شناسایی نظیر شناسنامه، کارت ملی – دو قطعه عکس 4*3، دارا بودن حداقل سن پذیرش داوطلبان، داشتن حداقل 18 و حداکثر 60 سال سن، تکمیل فرم تعهدنامه اخلاقی نسبت به جان و مال مردم، تکمیل فرم تقاضای عضویت، نداشتن اعتیاد به هر گونه موادمخدر و مشابه آن بنا به اظهار داوطلب و سکونت در محدوده ایستگاه یا پایگاه داوطلبان حداقل به مدت دو سال از شرایط پذیرش آتش‌نشان داوطلب است.
 


فرصت شغلی و بازارکار آتش نشان

آتش نشان - مسیر ایرانیآتش نشان می تواند در سازمان آتش نشانی مشغول به کار شود.
 
این شغل در کشور با برخی از مسایل روبرو است که عبارتند از  :

در معرض خطر بودن همیشگی آتش نشان ها در عملیات های مختلف

احتمال ابتلا به  بیماری هایی ناشی از دود، گازها و مواد شیمیایی مختلف

عدم امنیت شغلی کافی

عدم تامین کافی خسارات و آسیب دیدگی های آتش نشان ها توسط مسئولان در صورت بروز حادثه

 البته به تازگی در کشور به صورت رسمی شغل آتش نشانی جزء مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفت و مشمول قوانین این نوع مشاغل قرار گرفت. برای مثال آتش نشانان می توانند با داشتن 20 سال سابقه کار و 50 سال سن، بازنشست شوند.

وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام آتش نشان ها بین سال های 2010 تا 2020، رشد 9 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل 14 درصد می باشد.
 
استرالیا - در بازه زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد 27.5 درصدی داشته و رشد بسیار زیاد در آینده برای آن پیش بینی شده است.

 

میزان درآمد آتش نشان

آمار دقیقی از میزان درآمد آتش نشان ها در ایران در دسترس نمی باشد. با توجه به گفته برخی از شاغلان این حرفه، میزان حقوق و درآمد اتش نشان ها متناسب با خطرات و ریسک هایی که این شغل با خود به همراه دارد، نیست.

درآمد آتش نشان ها در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا - مطابق با آخرین آمارها، متوسط درآمد سالانه این شغل 45.250 دلار در سال 2013 بوده است.

استرالیا - متوسط درآمد سالانه این شغل 67.200 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان - متوسط درآمد سالانه این شغل برای کارآموزان حدود 32.000 دلار، برای  افراد دارای گواهینامه و مدرک معتبر تا 43.500 دلار، برای مدیر کارکنان تا48.000  دلار و مدیر ایستگاه بین 55.500  تا 62.000 دلار می باشد.

 

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی MBTI :

ISTJ   این تیپ شخصیتی از کارهایی که به حفظ و حراست از مردم مربوط باشد، لذت می برد. او حافظه خوبی دارد و به خوبی از اطلاعات گذشته برای حل مسایل جاری استفاده می کند. همچنین کار در محیط های سازمان یافته و با ساختار را دوست دارد. 
ESTP این تیپ شخصیتی در بخش خدمات شهری بسیار عالی است. زیرا او کارهای پویا و متنوع را دوست داشته و می خواهد با دیگران در ارتباط باشد. توانایی اقدام سریع و به موقع یکی از ویژگی های او می باشد که در این شغل بسیار مفید است.

ISTP این تیپ شخصیتی از کارهای پویا و چالشی لذت می برذ. او دوست دارد به دیگران کمک کرده و از انعظاف پذیری و ریسک پذیری کافی در کار خود برخوردار است. 

ISFP این تیپ شخصیتی از ارائه خدمت به دیگران و رفع نیازهای آنها لذت می برد. او محیط کاری چالشی و پر هیجان را دوست دارد. 
معرفی رشته ایمنی و آتش‌نشانی مقطع متوسطه شاخه کار و دانش
دوره آموزشی مهارتی کار و دانش رشته ایمنی و آتش‌نشانی مقطع متوسطه
 
با عنایت به اهمیت منابع انسانی در برنامه ریزی و توسعه اهداف سازمانی و رشد سریع و همه جانبه فن آوری و ضرورت توجه به آن، تربیت نیروهای کارآمد و آموزش مداوم به آنان به منظور به روز کردن دانشها و مهارتها نیز ضرورت کامل دارد.
آموزشها به شیوه Vocatiomol (مهارتی علمی– کاربردی) موجبات تربیت نیروهای ماهر و کارآمدی را فراهم   می‌آورد که قادر باشند براساس استانداردها، طرحها و برنامه‌های علمی به فعالیت بپردازند.
براین اساس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران، با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش نسبت به تهیه و تدوین استانداردها و سرفصلهای دروس آتش‌نشانی و امداد پرداخت. مجموعه حاضر، استانداردهای مهارتی وسرفصلهای دروس مهارتی (نظری وعملی) خاص آتش‌نشانی و امداد است که حاصل کار کارشناسانه کمیسیون تخصصی است. کارآموزان در صورت کسب دانشها و مهارتهای موردنظر شایستگی آن را خواهند داشت که به عنوان « آتش‌نشان » به استخدام سازمان درآیند.حاصل این آموزشها قابلیت انطباق و انتقال را در هر وضعیتی از طریق کارگاههای آموزشی کوتاه مدت را دارد و در سطوح کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نیز قابل توسعه است. بنابراین مطلوبترین و منطقی ترین راه برای بکارگیری نیروهای آتش‌نشان و ارتقاء شغلی و قبول مسئولیتهای سنگین تر از چنین رهگذری میسر خواهد بود و مآلاً چنین آموزشهایی است که مبنای آموزشهای ضمن خدمت مداوم قرار خواهد گرفت.
 
عنوان رشته: ایمنی و آتش‌نشانی                 شماره رشته مهارتی:    402-101-14-3                                 کد استاندارد متولی 82-11-4
 
هدف کلی رشته: تربیت نیروی انسانی ماهر برای انجام عملیات امداد و اطفای حریق براساس استانداردهای علمی.
 
ساعات آموزش:
نظری: 660 ساعت                     عملی: 1125 ساعت                      جمع: 1785 ساعت
تعداد واحدهای نظری: 22 واحد       هر واحد نظری 30 ساعت
تعداد واحدهای عملی: 25 واحد                      هر واحد عملی 45 ساعت
جمع کل واحد: 47 واحد
 
 
 
مشخصات استاندارد مهارتی کاردانش در رشته ایمنی و آتش‌نشانی    
                                            
کدمهارت: 9743            شماره رشته مهارتی402-101-14-3             کداستاندارد متولی 82-11-4
 
جمع کل
 
واحدها
      پیمانه 4
واحدها
پیمانه 3
واحدها
پیمانه 2
واحدها
پیمانه 1
ردیف
660
ساعات نظری
عملی
نظری
عناوین دروس
عملی
نظری
عناوین دروس
عملی
نظری
عناوین دروس
عملی
نظری
عناوین دروس
 
1125
ساعات عملی
5/0
1
گزارش نویسی ومکاتبات اداری
 
1
ایمنی و بهداشت حرفه ای
1
5/0
پمپهای آتش‌نشانی
-
1
شناخت ساختار سازمانی وتشکیلات آتش‌نشانی
1
1785
جمع کل ساعات عملی ونظری
1
5/0
کف و کفسازها
1
5/0
تجهیزات خودروهای     آتش‌نشانی و امداد 1
1
5/0
دستگاه تنفسی
5/0
2
شناخت تئوری حریق
2
 
22
واحدهای نظری
3
5/0
عملیات اطفای حریق (کاربرد تجهیزات اطفا)
1
5/0
آبرسانی
1
1
کمکهای اولیه (مقدماتی)
5/0
1
تجهیزات حفاظت فردی
3
25
واحدهای عملی
2
1
اصول و مبانی و عملیات نجات و امداد
5/0
1
برق و خطرات آن
1
5/0
نردبانهای دستی
-
1
هیدرولیک 1
4
47
جمع کل واحدها
1
5/1
حمل مصدوم 2
1
5/0
کمکهای اولیه (تکمیلی)
5/0
5/0
شیمی حریق
1
5/0
خاموش کننده‌های دستی
5
 
1
-
آمادگی جسمانی و تربیت بدنی 4
1
5/0
حمل مصدوم 1
5/0
5/0
هیدرولیک2
1
5/0
انضباط گروهی واخلاق حرفه‌ای (1)
6
 
 
 
 
1
اقدامات اولیه در پیشگیری, کنترل وکاهش خسارات حریق
1
5/0
انضباط گروهی واخلاق حرفه ای(2)
1
5/0
آمادگی جسمانی وتربیت بدنی1
7
 
 
 
1
5/0
آمادگی جسمانی و تربیت بدنی 3
1
5/0
آمادگی جسمانی و تربیت بدنی2
 
 
 
8
 
 
 
 
 
 
-
1
حوادث طبیعی و غیرطبیعی
 
 
 
9
5/8
5/4
جمع واحدها
5/5
5/5
جمع واحدها
7
5/5
جمع واحدها
4
5/6
جمع واحدها
 
5/382
135
جمع ساعات
5/247
165
جمع ساعات
315
165
جمع ساعات
180
195
جمع ساعات
5/517
جمع کل ساعات
5/412
جمع کل ساعات
480
جمع کل ساعات
375
جمع کل ساعات
 
 
آزمون‌های ادواری
به منظور رسمیت دادن به امر آموزش سازمان و صدور مدارک رسمی مهارتی آزمون‌های مهارتی برای آتش‌نشانان تهران و شهرستان‌ها برگزار گردید و طی برگزاری 4 مرحله آزمون نظری و عملی با شرکت بالغ بر 350 نفر متقاضی در هر نوبت آزمون، بیش از 400 نفر از متقاضیان پس از قبولی در آزمون‌ها موفق به کسب گواهینامه مهارتی (با ارزش 47 واحد درسی) شده اند. در سال 1386 به دلیل محدودیت‌های موجود در سازمان برگزاری آزمون‌های ادواری متوقف شد.  
 
 
دستورالعمل برگزاری آزمون‌های ادواری/ جامع
برگزاری آزمون‌ها در دو مرحله کتبی و عملیاتی به شرح زیر می‌باشد:
 
1-آزمون کتبی (نظری):  
سوالات فنی و تخصصی به صورت تشریحی (از هر درس 10 سوال 2 نمره ای) ارائه
 می شود که آزمون دهنده بایستی در مدت مقرر به سوالات مربوطه پاسخ دهد. پاسخ‌ها به صورت مختصر و مفید در حد تامین جواب خواسته شده باشد.
افراد در یک یا چند درس کتبی مجدداً آزمون می‌دهند فقط سوالات دروس مربوطه را دریافت کرده و پاسخ می‌دهند. 

 
2-آزمون عملی
آزمون عملی در دو نوع آزمون‌های انفرادی و آزمون‌های گروهی برگزار می‌شود. در کلیه آزمون‌های عملی رعایت ایمنی، دقت، کیفیت، مهارت و سرعت عمل ملاک امتیاز می‌باشد.
 
 
الف) آزمون‌های انفرادی شامل موارد زیر است:
 
الف - 1- آزمون دستگاه تنفسی
در این آزمون فراگیر ضمن شناخت کامل دستگاه تنفسی پس از تست فشار ضعیف و فشار قوی و پوشیدن دستگاه باید در مسیر تعیین شده حرکت کند. بدیهی است ایمنی، دقت، کیفیت و سرعت عمل در امر پوشیدن دستگاه انجام تست‌ها و حرکت به سوی مقصد مورد توجه خواهد بود.
تجهیزات مورد نیاز: دستگاه تنفسی فشار مثبت سالم (3 دستگاه)
 
الف- 2- آزمون خاموش کننده دستی
در این آزمون فراگیر باید ضمن آشنایی کامل با انواع خاموش کننده‌های دستی، خاموش کننده‌ای را با سرعت، دقت و ایمنی کامل از زمین برداشته و پس از حمل به محل حریق آن را فعال نموده و به طرز صحیح از آن استفاده نماید و در زمان معین به اطفاء کامل حریق بپردازد.
تجهیزات مورد نیاز: خاموش کننده پودر و گاز تحت فشار به تعداد افراد آزمون دهنده – تشتک ایجاد حریق به ابعاد  1× 2 متر و ارتفاع 15 سانتیمتر
 
الف-3- آزمون گره‌ها
در این آزمون فراگیر باید با استفاده از طناب قادر باشد گره‌های خفت، هشت، مربع، شکافدار، گره نساج، گره خرگوش، گره یک حلقه و دو نیم خفت و گره صندلی را به صورت صحیح و با سرعت مناسب انجام دهد.
تجهیزات مورد نیاز: طناب 11 یا 13 میلیمتری کوهنوردی دو حلقه 20 متری
 
الف – 4- آزمون حمل مصدوم
در این آزمون فراگیر باید بلند کردن و حمل صحیح مصدوم و انتقال وی به محل موردنظر را با دقت، سرعت و ایمنی لازم انجام دهد.
تجهیزات موردنیاز: تشک اسفنجی + برانکارد (یک عدد)
 
الف- 5- آزمون شناخت و بکارگیری ابزار نجات
در این آزمون فراگیر باید با مهارت لازم کاربرد تیفور، سنگ فرز، اره موتوری، موتور برق و سایر تجهیزات و ابزار هیدرولیکی و پنوماتیکی نجات را نمایش دهد.
تجهیزات مورد نیاز: خودرو نجات با تجهیزات کامل یک دستگاه
 
الف-6- آزمون بازکردن و جمع کردن سه بند لوله 5/2 اینچ
در این آزمون فراگیر باید سه بند لوله 5/2 را باز نموده و پس از تخلیه فرضی آب به صورت دولا جمع کند.
تجهیزات مورد نیاز:  3 بند لوله 5/2 اینچی 
 
 
الف- 7- آزمون هدایت آب و استفاده صحیح از سرلوله
در این آزمون فراگیر باید هدایت آب را به نحو صحیح و با فشار مناسب با سرلوله انجام دهد. برای انجام این عمل از یک سیبل دارای روزنه قابل هدایت آب استفاده می‌شود.
تجهیزات مورد نیاز: خودرو پمپ دار + یک بند لوله و سرلوله 5/1 اینچی + یک سیبل مخصوص هدایت آب
 
الف- 8- آزمون تربیت بدنی (آمادگی جسمانی)
در این آزمون تست‌های ایفرد شامل: دو سرعت 45 متر، دو نیمه استقامت 540 متر، دو 9×‌4 متر، پرش جفت (طول)، دراز نشست و بارفیکس با توجه به جدول سنی و رکوردهای مربوطه به عمل می‌آید.
تجهیزات مورد نیاز: تشک اسفنجی – میله بار فیکس – سالن یا فضای باز ورزشی 
 
 
 
ب) آزمون‌های گروهی شامل آزمون‌های دو نفره و چند نفره است.
 
ب-1- آزمون‌های دو نفره عبارتند از:  
ب-1- 1- آزمون حمل مصدوم دو نفره:
در این آزمون فراگیر به صورت دو نفره باید مصدوم فرضی را به صورت صحیح از زمین بلند نموده و با دقت، کیفیت و سرعت عمل مناسب، وی را به محل موردنظر انتقال دهند.
تجهیزات مورد نیاز: تشک اسفنجی + برانکارد
 
 
ب-1-2- آزمون حمل و استفاده نردبان دستی:
در این آزمون فراگیر باید به صورت دو نفره عملیات انتقال نردبان از بالای خودرو و قرار دادن در کنار ساختمان با رعایت فاصله استاندارد و بالا رفتن از نردبان را انجام دهند. بدیهی است در انجام این عملیات نیز سرعت، دقت و کیفیت، محاسبه شده و آزمون برای هر دو نفر، تکرار خواهد شد.
تجهیزات مورد نیاز: خودرو آتش‌نشانی + 2 دستگاه نردبان دستی      
 
 ب-2- آزمون‌های گروهی شامل موارد زیر هستند:
 
ب-2-1- آزمون گروهی اطفای حریق:
در آزمون‌های گروهی هریک از افراد باید به تمامی مراحل کار مسلط باشند تا در صورت جابجایی احتمالی مهارت لازم را ارائه نمایند. 
 
1- عملیات آبگیری از منبع روباز (استخر) با خرطومی و پمپ
تجهیزات مورد نیاز: خودرو پمپ دار + صافی + سه بند خرطومی + طناب 20 متری + آچار کوپلینگ + لوله نواری 5/2 + حوضچه یا استخر آب به عمق حداقل 5/1 متر
 
2- عملیات اطفا با استفاده از آب و کف
آزمون اطفای حریق با آب و کف در دو نوبت و با جابجایی افراد گروه تکرار می‌شود.
تجهیزات مورد نیاز: سرلوله کفساز S2 یا M2 2 عدد – اینداکتور بین مسیر – مخزن کف 60 لیتری – حوضچه محل ایجاد آتش‌سوزی  
 
ب-2-2- آزمون گروهی نجات و امداد شامل آزمون عملیات نجات در چاه و آزمون راپل و فرود از ارتفاع
انجام راپل از ارتفاع شامل فرود « S »، فرود با « کارابین »، فرود با « هشت » و حمل مصدوم از ارتفاع با سرعت و دقت عمل لازم
تجهیزات مورد نیاز: طناب و کارابین و‌هارنس و سایر لوازم راپل + برج عملیاتی
انجام عملیات مربوط به نجات در چاه‌ها از طریق استفاده صحیح از تجهیزات مربوطه با سرعت و دقت عمل لازم
تجهیزات مورد نیاز: سه پایه چاه – چرخ چاه + طناب و‌هارنس و کارابین 
 


کلمات کلیدی
استخدام سازمان آتش نشانی در سال 94 | «ای استخدام» www.e-estekhdam.com/استخدام-سازمان-آتش-نشانی/ ۱ روز پیش - برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید ... خبر ۱۹ فروردین ۹۴- ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی نیمه اول ... شما از این صفحه 2 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 11/8/14 نمونه سوالات استخدامی آتش نشانی - نت دی ال | NetDl netdl.ir/نمونه-سوالات-استخدامی-آتش-نشانی/ نمونه سوالات استخدامی آتش نشانیReviewed by NetDl on Feb 27Rating: 5.0نمونه سوالات استخدامی آتش نشانینمونه سوالات استخدامی آتش نشانی,دانلود نمونه سوالات ... دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی - پروژه www.1v2.ir/دانلود-نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-سا-2.html این محصول شامل اصل دفترچه سوالات آزمون اختصاصی و عمومی آتش نشانی که در تاریخ 88/9/19برگزار شده است، می باشد. - نام محصول: نمونه سوالات عمومی و اختصاصی. نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی www.karyabonline.ir › ... › اخبار آزمون و نتایج آزمون های استخدامی دانلود,دانلود نمونه سوالات,دانلود نمونه سوالات استخدامی,دانلود نمونه سوالات استخدامی آتش نشانی,خرید نمونه سوالات استخدامی,خرید نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی - سوالات سازمان آتش ... netdls.blogfa.com/.../سوالات-سازمان-آتش-نشانی-و-خدمات-ایمنی-شهرداری نمونه سوالات استخدامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ... آزمون علمی: معارف اسلامی ـ ادبیات و زبان فارسی ـ انگلیسی ـ آتش نشان داوطلب ـ هوش و شخصیت. دانلود سوالات استخدامی آتش نشانی | دانلود نمونه سوالات آزمونهای ... file.estekhdami.org/دانلود-سوالات-استخدامی-آتش-نشانی/ این محصول شامل دفترچه سوالات استخدامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی می باشد که در تاریخ ۱۹ آذر ۸۸ در استان تهران برگزار شد. مزیتی که خرید این مجموعه از ... شما از این صفحه 2 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 11/8/14 نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی (آذر 88) shop.iranestekhdam.ir/نمونه-سوالات-سازمان-آتش-نشانی.html این محصول شامل عین دفترچه ی سوالات استخدامی آتش نشانی تهران در آذر ماه سال 1388 می باشد. با توجه به اینکه این نمونه سوالات حاوی عین دفترچه ی. استخدام سازمان آتش نشانی 94 (استخدام جدید) | ایران استخدام iranestekhdam.ir/استخدام-سازمان-آتش-نشانی/ ۴ ساعت پیش - آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی جهت دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی کلیک نمایید · دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی شهرداری bartarinketab.ir/post/1088 دانلود رایگان سوالات استخدامی شهرداری ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری. این بخش مخصوص ... دانلود رایگان آزمون استخدامی شهرداری ، آتش نشانی ، امور دفتری. تصاویر برای سوال استخدامی آتش نشانی