دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامیدانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی نیروی انتظامی :
خرید سوالات طبقه بندی شده استخدامی ویژه نیروی انتظامی
درباره مشاغل نیروی انتظامی و آشنایی با این رشته :


خبر ۷ اسفند ۹۳: شرایط جذب همیاران پلیس فتا اعلام شد
به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سید کمال هادیانفر با بیان اینکه نیروی انتظامی با استفاده از شاخص‌های اجتماعی ازجمله همراهی وهمگام کردن مردم باخود ظرفیت بسیار بالایی را در جهت ایجاد «هرشهروند، یک پلیس» ایجادکرده است، گفت: امنیت یک فرایند است که زائیده مشارکت تک به تک افراد جامعه است و حاصل نمی‌شود مگر با همکاری و همدلی کلیه افراد جامعه در هر سن ، شغل و سمتی که باشند.
وی ادامه داد: جذب و بکارگیری اعضای پلیس افتخاری در فتای ناجا با هدف بسط و گسترش ارتقاء امنیت در فضای مجازی و آموزش کاربران و افزایش سطح فرهنگ عمومی صورت گرفته است.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در تشریح طرح جذب و بکارگیری پلیس‌های افتخاری گفت: این طرح به صورت تمرکزی از اواخر سال ۹۲ در ناجا کلید خورد و ضمن ابلاغ دستورالعمل به پلیس‌های تخصصی کار جذب و بکارگیری این افراد از ابتدای سال ۹۳ صورت گرفت و تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه تمایل خود را جهت همکاری اعلام کرده‌اند.
وی افزود: جذب پلیس‌های افتخاری در کلیه استان‌ها توسط پلیس‌های تخصصی صورت می‌گیرد و روسای پلیس فتا هر استان نیز در خصوص نحوه جذب و به کارگیری پلیس‌های افتخاری در استان مربوطه اقدامات لازم را انجام داده اند.
هادیانفر با اشاره به اینکه در فضای سایبری پلیس فتا پشتیبان مردم است، گفت: هرچه آموزش کاربران در ابعاد مختلف بیشتر شود قطعا میزان آسیب پذیری آنان را کاهش می دهد، ضمن اینکه برخی ازجرایم به دلیل عدم آگاهی مجرمان ازجرم بودن عمل ارتکابی آنان بوقوع می‌پیوندد.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های مختلفی جهت همیاران پلیس فتا ناجا پیش‌بینی شده است که با توجه به سن و سطح تحصیلات این افراد به آنان آموزش داده می‌شود، گفت: چون ناجا ضابط قضایی است لذا در زمینه آموزشی امور حقوقی، قضایی، خطرات وآسیب‌های فضای مجازی، مسایل عقیدتی و سایرآموزش‌های لازم ومرتبط با فعالیت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیز ارائه می‌شود.
هادیانفر درباره اینکه آیا بانوان و مشمولان سربازی هم می‌توانند عضو پلیس افتخاری سایبری کشور باشند، گفت: خوشبختانه در جذب پلیس‌های افتخاری محدودیت سنی ، شغلی و جنسیتی نداریم و در حال حاضر تعداد زیادی از افراد جذب شده بانوان هستند.
رییس پلیس فتای ناجا درباره جذب مشمولان سربازی گفت: به استناد آئین نامه ابلاغی، جذب و بکارگیری مشمولان غایب خدمت نظام وظیفه خلاف مقررات تعریف شده است ولی در خصوص کسانی که قبل از مشمول شدن، جذب می‌گردند تمهیداتی جهت رفاه حال آنان و خدمت در استان مربوطه پیش بینی شده است.
بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی فتا، هادیانفر از همیاران پلیس فتا به عنوان یکی از بازوان تحقق امنیت پایدار فضای سایبر نام برد و گفت: علاقه مندان به فعالیت در فضای سایبر می توانند با مراجعه به سایت همیاران پلیس فتا به آدرس hamyar.cyber police.ir برای ثبت نام و عضویت اقدام کنند.


معرفی شغل پلیس نیروی انتظامی

پلیس نیروی انتظامی - مسیر ایرانی
اگر از چالش لذت می برید، هیجان را دوست دارید و کمک کردن به داشتن جامعه ای ایمن را می پسندید، این شغل مناسب شماست. برای اینکه پلیس شوید باید سوء پیشینه نداشته و از نظر جسمانی نیز توان خوبی داشته باشید.

 افسران خوب پلیس، افرادی مهربان، صادق و قابل اعتمادند. همچنین افرادی اجتماعی و مسئول بوده و در شرایط خطرناک هم می توانند آرامش خود را حفظ کنند. برای ورود به این شغل باید دوره های آموزشی لازم را بگذرانید.
 


خرید سوالات طبقه بندی شده استخدامی ویژه نیروی انتظامیتاریخچه 

ایران در بیش از دو هزار سال قبل و در دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتی گسترده امپراطوری می باشد. از آنجا که هر حکومتی نیازمند به نظم و امنیت می‌باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستمهای ایجاد نظم و امنیت را در طی تاریخ مورد آزمایش قرار داده است.

اما پلیس نوین در ایران حدود ۱۰۰ سال پیش توسط ناصرالدین شاه که در سفر خود به اروپا کرده بود آموخت و با استخدام کردن یک مستشار بلژیکی این سیستم نوین پاسبانی را پایه‌گذاری کرد. پلیس ایران در زمان شاه به دو قسمت ژاندارمری و پلیس شهری تقسیم می‌شد.

پلیس امروز 

اما اکنون نیروی انتظامی (پلیس) در ایران وظایف متعددی دارد و به بخش های مختلفی تقسیم می شود. بیشتر بخش‌های نیروی انتظامی وظیفه امنیتی و نظامی  دارند و دارای نیروهای مسلح هستند. اما برخی بخش‌ها نیز بیشتر جنبه خدمات اجتماعی و دولتی دارد مانند صدور گذرنامه .
 
بخش های مختلف ناجا عبارتند از  :

پلیس امنیت : یک واحد تخصصی پلیس ایران است که وظیفه آن کنترل نظم و امنیت در کشور می باشد.

پلیس مبارزه با مواد مخدر: وظیفه آن مبارزه با مواد مخدر در کشور و خرید و فروش آن و کشف باندهای بزرگ تا خرده فروشان مواد مخدر است.

پلیس پیشگیری:  این پلیس مسئول ایجاد امنیت در فرودگاه ها ، راه آهن ، صدا و سیما و جنگلبانی است.

پلیس راهور:  همان پلیس راهنمایی و رانندگی است.

معاونت نظام وظیفه:  کار تقسیم نیروهای وظیفه بین نیروهای مسلح ایران را بر عهده دارد.

معاونت صدور گذرنامه

پلیس بزرگراه ها

پلیس آگاهی

پلیس حفاظت از شخصیت ها

اینتر پل (پلیس بین الملل که با پلیس سایر کشورها در جستجو و دستگیری متهمان بین المللی همکاری دارد)

یگان حفاظت برای حفاظت از اماکن مثل بانکها و موسسات آثار تاریخی

جنگلبانی

هنگ مرزی

پلیس ساحلی

یگان ضربت

یگان رهاسازی گروگان

یگان ضد شورش

گارد ویژه

یگان واکنش سریع


در هر حال ساعت کاری شما به عنوان یک پلیس معمولا به صورت شیفتی بوده و گاهی در شب ها و تعطیلات می باشد. در برخی مواقع نیز به اضافه کاری نیروی پلیس نیاز است.
 
یک مأمور پلیس ساعات زیادی از کار خود را در خیابان و یا روی موتور یا ماشین می گذراند. در برخی مشاغل این حوزه، محل کار در ادارات پلیس می باشد.
  
در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد پلیس نیروی انتظامی ارائه می شود. 
 


وظایف پلیس نیروی انتظامی

مهمترین وظایف نیروی انتظامی به شرح زیر است. اما شما بر اساس اینکه در کدام یک از بخش های این سازمان بزرگ حکومتی استخدام می شوید، بخشی از این وظایف بر عهده شما قرار می گیرد :
 

استقرار نظم و امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی.

مقابله و مبارزه قاطع و مستمر با هر گونه خرابکاری، تروریسم، شورش و عوامل و حرکتهایی که مخل امنیت کشور باشد، با همکاری وزارت اطلاعات.

تامین امنیت برای برگزاری اجتماعات ، تشکلها، راهپیماییها، و فعالیتهای قانونی و مجاز و ممانعت و جلوگیری از هر گونه تشکل و راهپیمایی و اجتماع غیر مجاز و مقابله با اغتشاش، بی نظمی و فعالیتهای غیر مجاز.

اقدام لازم در زمینه کسب اخبار و اطلاعات در محدوده وظایف محوله و همکاری با سایر سازمانها و یگانهای اطلاعاتی کشور در حدود وظایف آنها.

حراست از اماکن ، تاسیسات ، تجهیزات و تسهیلات طبقه بندی شده غیر نظامی و حفظ حریم آنها به استثنا موارد حساس و حیاتی به تشخیص شورای عالی امنیت ملی ، که به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بودپلیس نیروی انتظامی مسیر ایرانی.

حفاظت از مسئولین و شخصیتهای داخلی و خارجی در سراسر کشور به استثنا داخل پادگانها و تاسیسات نظامی، مگر در مواردی که بنا به تشخیص شورای عالی امنیت ملی اصل انقلاب و یا دستاوردهای آن در معرض خطر باشد که به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود.

جمع آوری سلاح و مهمات و تجهیزات غیر مجاز و صدور پروانه نگهداری و حمل سلاح شخصی و نظارت بر نگهداری و مصرف مجاز مواد ناریه با هماهنگی وزارت اطلاعات برابر طرح های مصوب شورای امنیت کشور   .

انجام امور مربوط به تشخیص هویت و کشف علمی جرایم.

مراقبت و کنترل از مرزهای جمهوری اسلامی ایران ، اجرای معاهدات و پروتکلهای مصوبه مرزی و استیفای حقوق دولت و اتباع مرزنشین جمهوری اسلامی ایران در مرزها و محدوده انحصاری اقتصادی دریاها.

اجرای قوانین و مقررات مربوط به گذرنامه (بجز گذرنامه سیاسی و خدمت) و ورود و اقامت اتباع خارجی (با هماهنگی وزارت امور خارجه در مورد اتباع خارجی تحت پوشش دیپلماتیک) با هماهنگی وزارت اطلاعات (در مورد ورود و خروج و اقامت اتباع خارجی و صدور گذرنامه.

اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و امور توزیع و حفظ حریم راههای کشور.

اجرای قوانین و مقررات وظیفه عمومی.

نظارت بر اماکن عمومی و انجام سایر امور مربوط به اماکن مذکور برابر مقررات مصوب.

همکاری با سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مواقع لزوم و بنا به دستور.

همکاری با دبیرخانه پلیس بین الملل

انجام امور امدادی و مردم یاری در مواقع ضروری ضمن هماهنگی با مراجع ذیربط.

تامین و حفاظت تاسیسات ، سربازخانه ها و قرارگاه های مربوط.

تامین دفاع هوایی تاسیسات و نقاط حساس مربوط، در حد برد سلاح ضد هوایی سازمانی، با هماهنگی و کنترل عملیاتی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران.

تلاش مداوم و مستمر در جهت حفظ و صیانت سازمان در زمینه های امنیتی.

 
 

مهارت و دانش مورد نیاز

صداقت، قابل اعتماد بودن، مسئولیت پذیری و آگاهی اجتماعی

رسیدن به موقع به موقعیت، عکس العمل سریع و انجام درست عملیات

پشتکار و استمرار در وظایف سازمانی به عنوان یک پلیس و مأمور قانون

توانایی حفظ آرامش در شرایط خطرناک

توانایی کار فردی و تیمی

مهارت های ارتباطی قوی

شجاعت و ابتکار

توان جسمانی خوب

مهارت های کلامی خوب

رویکرد مودبانه ولی قاطع

رعایت بردباری و تواضع در برابر مردم

خود انضباطی

توانایی دستور دادن و پذیرش دستور

اطلاع از قوانین موجود و مربوطه

 

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل

پلیس نیروی انتظامی از بین افراد دارای دیپلم، مدرک تحصیلی علوم انتظامی و سایر مدارک تحصیلی غیر مرتبط استخدام می کند. 

 

بازارکار و آینده شغلی پلیس نیروی انتظامی

شما در سازمان ها و بخش های مختلف نیروی انتظامی می توانید مشغول به کار شوید.

برخی مشکلات(مصائب) شغلی پلیس نیروی انتظامی


وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام مأمورین پلیس بین سال های 2010 تا 2020، رشد 7 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای کل مشاغل 14 درصد می باشد.

استرالیا - در بازه زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام  پلیس ها رشد منفی 8.6 درصدی داشته ولی  رشد زیاد در آینده برای آن پیش بینی شده است.
 

میزان درآمد پلیس نیروی انتظامی

آمار و اطلاعات دقیق و مشخصی از میزان درآمد نیروی پلیس نیروی انتظامی در کشور در دسترس نمی باشد.


درآمد این شغل در برخی کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا - متوسط درآمد سالانه این شغل  55.010 دلار (برای متوسط مشاغل 33.840 دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 54.200 دلار بوده است.

استرالیا - متوسط درآمد سالانه این شغل 66.000 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان - درآمد پلیس ها با توجه به نوع کار و درجه آنها متفاوت است. متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار معمولا حدود 35.500 دلار ، با چند سال سابقه حدود 55.500 دلار و برای گروهبان بین 55.000 تا 62.500 دلار  و بازرس تا 76.000 دلار می باشد.
کل

 

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی MBTI :

ESTJ این تیپ شخصیتی از مدیریت کردن، تصمیم گیری و نظارت بر کار دیگران لذت می برد. او دوست دارد در شرایط اقتدار و اختیار باشد. 

ISTJ   این تیپ شخصیتی از کارهایی که به حفظ و حراست از مردم مربوط باشد، لذت می برد. او حافظه خوبی دارد و به خوبی از اطلاعات گذشته برای حل مسایل جاری استفاده می کند. همچنین کار در محیط های سازمان یافته و با ساختار را دوست دارد. 
ESTP این تیپ شخصیتی در بخش خدمات شهری بسیار عالی است. زیرا او کارهای پویا و متنوع را دوست داشته و می خواهد با دیگران در ارتباط باشد. توانایی اقدام سریع و به موقع یکی از ویژگی های او می باشد که در این شغل بسیار مفید است. 

ISTP این تیپ شخصیتی از کارهای پویا و چالشی لذت می برذ. او دوست دارد به دیگران کمک کرده و از انعظاف پذیری و ریسک پذیری کافی در کار خود برخوردار است.

ISFP این تیپ شخصیتی از ارائه خدمت به دیگران و رفع نیازهای آنها لذت می برد. او محیط کاری چالشی و پر هیجان را دوست دارد. 
 


کلمات کلیدی


نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی | «ای استخدام» | آگهی های ... www.e-estekhdam.com/نمونه-سوالات-استخدامی-نیروی-انتظامی/ دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی. این نمونه سوالات استخدامی در مرداد ماه سال ۹۳ تنظیم و بروز رسانی شده است. banner. مجموعه ی زیر شامل سوالات زیر است : ( تمامی ... نمونه سوالات استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران | «ای استخدام ... www.e-estekhdam.com/نمونه-سوالات-استخدامی-ارتش-جمهوری-اسل/ ... ارتش جمهوری اسلامی ایران. این نمونه سوالات استخدامی در مرداد ماه سال ۹۳ تنظیم و بروز رسانی شده است ... نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی · نمونه سوالات رایج آزمون ... شما از این صفحه 3 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 1/3/15 دانلود نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی - استخدام دهوند dehvand.ir/jobs/نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-نیروی-انت/ ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - لینک دانلودنمونه سوالات زبان ریاضیات (دانلود رایگان) تعداد کل سوالات 248، به همراه پاسخنامه کلیدی سوالات تعداد صفحات نمونه سوال: 23 صفحه حجم ... دانلود سوالات آزمون استخدامی نیرو انتظامی | دانلود نمونه سوالات ... file.estekhdami.org/دانلود-سوالات-استخدامی-نیرو-انتظامی/ منابع و نمونه سوال آزمون استخدامی نیروی انتظامی: این مجموعه تنها نمونه سوالات موجود در سطح اینترنت و سایت های ارائه دهنده ی نمونه سوالات استخدامی می باشد، مزیتی که ... آگهی استخدام نیروی انتظامی سال 94 | ایران استخدام iranestekhdam.ir/آگهی-استخدام-نیروی-انتظامی-سال/ ۲ روز پیش - ... افتخاری ثبت نام می‌کنیم. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید · جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی اینجا کلیک نمایید ... نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی - فروشگاه ایران استخدام shop.iranestekhdam.ir/employment-police-سوالات-استخدام-نیروی-انتظام... دانلود جزوات نمونه سوالات و منابع استخدامی نیروی انتظامی (ناجا) تصاویر برای سوال استخدامی نیروی انتظامیگزارش تصاویر نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی نتیجه تصویری برای سوال استخدامی نیروی انتظامی تصاویر بیشتر برای سوال استخدامی نیروی انتظامی دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی - نمونه ... bartarinketab.ir/post/231 مجموعه ای از نمونه سوالات آزمونهای عمومی نیروی انتظامی و سایر ارگانها گردآوری شده است ... بامطالعه این فایل ها، گام بلندی به سوی استخدام نیروی انتظامی برمی دارید و می ... سوالات مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی - دانلود رایگان نمونه ... netdls.blogfa.com/category/2/سوالات-مصاحبه-استخدامی-نیروی-انتظامی در صورتیکه قصد دارید در آزمون استخدامی نیرو انتظامی شرکت نمایید، این نمونه سوالات منبع خوبی برای مطالعه جهت آزمون و مصاحبه حضوری هستند و شانس قبولی شما را ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی به همراه ... bookina.ir/دانلود-رایگان-نمونه-سوالات-استخدامی-ن/ ۶ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - منابع و نمونه سوال آزمون استخدامی نیروی انتظامی: این مجموعه تنها نمونه سوالات موجود در سطح اینترنت و سایت های ارائه دهنده ی نمونه سوالات استخدامی می ...