دانلود رایگان سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران


سوالات عمومی رایگان ویژه آزمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در سال ۹۴


دانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی مرکز اورژانس تهران :خرید سوالات استخدامی اختصاصی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی


خرید سوالات استخدامی عمومی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

لیست دروس و منابع آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی در  مرکز اورژانس تهران :


مواد آزمون عمومی به شرح زیر تعیین میشود:
(ICDL -1 فناوری اطلاعات (مهارتهای هفت گانه
-2 ریاضی و آمار مقدماتی
-3 زبان و ادبیات فارسی
-4 معارف اسلامی
-5 زبان انگلیسی عمومی
-6 اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
-7 هوش و توانمندی های عمومی
- آزمون به صورت چهار گزینهای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
- سؤالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی،
مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
- اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این
صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.
تذکر مهم: سوالات حیط ههای تخصصی آزمون مشترک بر اساس دانش و مهارت های تخصصی متناسب با خوش های شغلی یا
مشاغل، با هماهنگی دستگاه های اجرایی و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، تهیه خواهد شد.


درباره مشاغل مرکز اورژانس تهران و آشنایی با آن :
اهداف مشترک روابط عمومی‌ها:
 
 
 
1- حاکمیت حسن تفاهم در ارتباطات داخلی و خارجی: با عنایت به این نکته اساسی، اتخاذ هر گونه تصمیم ابتدا باید در داخل مرکز بر جایگاه منطقی خود بنشیند تا بتوان آن را در برون از مرکز ارائه داد.
 
2- تقویت ارتباطات داخلی: مسئولان و دست اندرکاران روابط عمومی‌ها از طریق انتشار بولتن، برگزاری دیدارهای عمومی با مسئولان مرکز ، بر پایی نمایشگاه‌ها، مراسم و جشن‌ها و بهره‌گیری از هر امکان دیگر در تقویت ارتباطات داخلی می‌کوشند.
 
3- تقویت ارتباطات خارجی: روابط عمومی‌ها پس از تقویت ارتباطات داخلی به توسعه و گسترش ارتباطات خارجی می‌پردازند که در این قسمت از وسایل ارتباط جمعی استفاده‌های بهینه می‌شود.
 
 
 
نقش روابط عمومی مرکز:
 
نقش روابط عمومی به عنوان یک حوزه و در یک نگاه کلی‌تر به عنوان یک رسانه پویا ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مجموعه سازمان است. ارتباط با رسانه‌های گروهی از جمله صدا و سیما و نشریات کشور و خبرگزاریها  از طریق اطلاع رسانی به موقع و صحیح به منظور ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی جامعه و نیز آگاهی مردم از چگونگی استفاده از خدمات اورژانس 115 را مهیا ساخته است و با همه رسانه‌های گروهی بدون هیچ گونه تأخیری همکاری و هم یاری می‌کند، بطوریکه همه روزه اخبار  و حوادث دیگر تهران، همچنین گزارش‏های کارشناسی همراه با توصیه‌های پزشکی در روزنامه‌ها و نشریات صفحات خاصی را به خود اختصاص داده و به این ترتیب حضور مؤثر و مفید خود را مقبول ساخته است.
 
  
 
 
 
 
اهم فعالیت‌های روابط عمومی:
ایجاد و توسعه پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی با عنوان
 115.ir  ,SMS:2000115    www.tehran حاوی مجموعه ارزنده‌ای از اطلاعات مرکز اورژانس تهران و معرفی واحدهای عملیاتی و ستادی همراه با ارائه اخبار حوادث روزانه و گزارش‌های تصویری.
انتشار نشریه داخلی" اورژانس تهران115" و توزیع آن در کلیه مناطق و ستاد.
جمع‌آوری خاطرات ، تصاویر ، پیشنهادات و انتقادات  ارزنده تکنسینها  برای ‌نگارش و انشار آن در نشریه.
چاپ و انتشار پنفلتها و هدایای آموزشی-تبلیغاتی ویژه کودکان و نوجوانان و توزیع آن در مراسمات ، نمایشگاهها وهمایشهای  مختلف .
تلاش و همکاری در زمینه تولید و پخش فیلم‌های انیمیشن با موضوع اورژانسی ها  و با هدف ارتقاء فرهنگ سلامت جامعه.
ساخت کلیپهای متعدد در خصوص به تصویر کشیدن زحمات پرسنل زحمتکش اورژانس 115 در سراسر کشور.
هماهنگی برای برگزاری همایش‌های مختلف با موضوعات تخصصی .
تعامل و برقراری ارتباط گسترده با رسانه‌های نوشتاری و صدا و سیما، با برگزاری کنفرانس‌های خبری، مصاحبه‌های تخصصی، میز گردهای آموزشی و حضور موثر در برنامه‌های مختلف صدا و سیما.
همکاری مستمر با شبکه‌های رادیویی با ارائه زنده گزارش‌های تلفنی از اخبار  و حوادث دیگر شهر تهران همراه با ارائه توصیه‌های پزشکی.
ساخت و تدوین فیلمهای آموزشی (آموزش جامبک ، آشنایی با خودرو اسپرینترو ....).
جمع آوری بریده جراید از اخبار مربوط به مرکز اورژانس تهران و انعکاس آنها به مدیریت مرکز "اورژانس در آئینه رسانه‌ها".
برگزاری و تهیه تصاویر و تدوین تصاویر مربوط به برگزاری نمایشگاهها و المپیاد فوریتهای پزشکی و معرفی برگزیدگان در رشته‌های مختلف ورزشی.
 
ارسال پیام کوتاه برای اطلاع رسانی فوری در خصوص تیتر مهم ترین خبرهای حوادث تهران بزرگ به خبرنگاران و مدیریت مرکز و مسئول روابط عمومی مرکز اورژانس تهران.
ارسال پیام کوتاه در خصوص اطلاع رسانی اخبار داخلی (آموزشی ، رفاهی ،اداری مالی، حراست ، انجمن فوریتهای پزشکی ، نقلیه و ....) به کلیه پرسنل و تبریک اعیاد و ولادت ها و تسلیت ها و تولد های پرسنل و .....
تشکیل ستاد خبری در روابط عمومی برای ارسال سریع گزارش‌های خبری درباره  حوادث و ....  بر روی سایت مرکز اورژانس تهران.
راه اندازی روابط عمومی در 4 ناحیه  و ارتباط  مستقیم رابطین با روابط عمومی مرکز  با هدف ارسال سریع اخبار و تعامل بیشتر با مناطق.
تهیه گسترده بلیطهای تاتر ، رستورانها ، و هدایای مناسبتها به کارکنان جهت بهره برداری در اوقات فراغت.
حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و سمینارها و همایش‌های مختلف به منظور تعامل هرچه نزدیکترو آشنایی هر چه بیشتر عموم با مرکز اورژانس تهران و نحوه ارائه خدمات این مرکز .
بزرگداشت روز اورژانس 115 با اجرای برنامه‌های متنوع همچون ، ساخت و پخش کلیپ و برگزاری مراسم ویژه با حضور کارکنان  محترم و اهدای هدایا به تکنسینهای نمونه،.
حضور در نمایشگاه‌های مختلف.
همکاری با فیلمسازان، برنامه سازان و دانشجویان علاقمند به اجرای طرح‌های مرتبط با اورژانس 115.
برگزاری نشست‌های مطبوعاتی با دعوت از خبرنگاران و اصحاب رسانه برای تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های مرکز.
تهیه پوستر‌ها و بنرهای تبلیغاتی و نصب آن در مراسمات مختلف بمنظور آشنایی عموم هموطنان از نحوه خدمات پرسنل اورژانس 115 تهران.

تاریخچه  اورژانس 115 درکشور ایران
 
در حادثه دردناک فرو ریختن سقف سالن انتظار فرودگاه مهرآباد ( بدلیل ارتعاشات ناشی از سر و صدای موتور جت‌های غول پیکر ) در ساعت 14 و 50 دقیقه بعدازظهر روز چهاردهم آذرماه سال 1352 بود که طی آن 16 نفر کشته و 11 تن مجروح شدند. این حادثه به دلیل انعکاس وسیع در رسانه‌های داخلی و خارجی آن سال، در ردیف یکی از تلخ‌ترین وقایع کشورمان به ثبت رسید.
و این در حالی بود که هیچ سیستم از قبل طراحی شده ای برای کمک و انتقال به مجروحین در اینگونه حوادث ناگهانی وجود نداشت، بعد از این حادثه سیستم فوریتهای پزشکی کشور با عنوان اورژانس ۱۱۵ کشور با همکاری کشور آمریکا تأسیس شد و خدمات اورژانس پیش بیمارستانی ایران  شناخته شد که این خود افتخاری بزرگ است.کشور آمریکا در دومین تجربه خود در تشکیل یک سیستم اورژانس پیش بیمارستانی بسیاری از کمبودها و نقصهای تجربه اول را که برای خودش بود در ایران لحاظ نکرد و به جرأت میتوان گفت اورژانس پیش بیمارستانی ایران در سال ۱۳۵۴ کاملتر و بهتر از اورژانس پیش بیمارستانی کشور آمریکا راه اندازی شد.                               
قابل ذکر است در آن زمان شماره سه رقمی 123 برای تماس با اورژانس اختصاص داده شده و از آمبولانسهای بنز بن  برای خدمت رسانی به مردم استفاده می شد که بعدا شماره تماس مردم با اورژانس ، شماره 115 در کل کشور اعلام شد.
سیستم فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی  در سطح دنیابه دو دسته عمده تقسیم می‌شوند  Franco-German : و Americo -England  . در سیستم Franco-German امکانات و تجهیزات در صحنه بر بالین بیمار برده و از حضور پزشک در آمبولانس‌ها استفاده می شود. در سیستم Americo -England که سیستم اورژانس ایران در شروع راه اندازی از این دسته بود، تکنسین‌هایی که دوره های اولیه فوریت‌های پزشکی را آموزش دیدند، در صحنه حاضر می‌شوند، بیمار یا مصدوم را دریافت می کنند و اقدامات اولیه را انجام داده و سپس آن‌ها را به مرکز مجهز یا همان بیمارستان انتقال می دهند.
طب اورژانس یکی از تخصص‌های نسبتاً جدید پزشکی است که حیطه فعالیت‌های آن در زمینه بیمارانی است که نیازمند اقدامات فوری فوریت‌های پزشکی بوده و باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند.

محتویات  [نهفتن] 
۱ تاریخچه طب اورژانس
۲ تاریخچه طب اورژانس در ایران
۳ دامنه فعالیت
۴ تریاژ
۵ سند ارتقای خدمات اورژانس بیمارستانی
۶ جستارهای وابسته
۷ منابع
۸ پیوند به بیرون
تاریخچه طب اورژانس[ویرایش]
طب آکادمیک اورژانس نخستین بار حدود چهل سال قبل در پاسخ به افزایش انتظارات مردمی برای دسترسی شبانه روزی به مراقبت‌های پزشکی کیفی و تخصصی با تاسیس اولین دوره تربیت دستیار در این رشته در دانشگاه سینسیناتی اوهایو آمریکا پا به عرصه وجود نهاد[۱]

تاریخچه طب اورژانس در ایران[ویرایش]
ارائه خدمات پزشکی در بیماران مراجعه کننده به اورژانس ها ، در نظام سلامت جامعه اهمیت خاصی دارد. علی‌رغم پیشرفت طب در سالیان اخیر و بالندگی رشته های تخصصی و فوق تخصصی، متأسفانه کیفیت خدمات اورژانس بهبود قابل توجهی نداشت. ایده ایجاد رشته طب اورژانس برخاسته از چنین مشکلاتی بوده است. برخلاف بسیاری از رشته ها که وسعت اطلاعات علمی و کشفیات جدید باعث بوجود آمدن آنها شد، طب اورژانس تنها در پاسخ به تقاضا ونیازهای بهداشتی جامعه شکل گرفت[۲]

ضرورت راه اندازی این رشته در ایران در سال ۱۳۷۵ مورد تصویب نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور قرار گرفت. ابتدا در سال ۱۳۷۹ راه اندازی این رشته به عنوان یک برنامه راهبردی در سطح وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مطرح گردید و در پی آن دانشگاه علوم پزشکی ایران با دریافت مجوز رسمی از شورای گسترش دانشگاهها، رسالت تربیت اولین دوره تربیت دستیاران طب اورژانس را بر عهده گرفت.[۳] بالاخره در سال ۱۳۸۰ اولین گروه آموزشی طب اورژانس در دانشگاه علوم پزشکی ایران و در بیمارستان رسول اکرم با همت دکتر علی بیداری که میتوان از او بعنوان پدر طب اورژانس ایران نام برد شکل گرفت و تربیت دستیار تخصصی طب اورژانس برای اولین بار آغاز شد. فارغ التحصیلان در سال ۱۳۸۳ در دو دانشگاه علوم پزشکی تهران (مدیریت گروه دکترحسین اصل سلیمانی) و شهیدبهشتی(مدیریت گروه، دکتر کریمان) گروههای آموزشی طب اورژانس را تشکیل دادند و فارغ التحصیلان بعدی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز (مدیریت گروه دکتر آرش فروزان)، بندرعباس، کرمانشاه، گیلان، مازندران، کرمان، دانشگاه علوم پزشکی ارتش و بقیةالله جذب شدند تا مقدمات ایجاد بخش آکادمیک طب اورژانس را فراهم سازند. با افزایش تعداد متخصصان طب اورژانس نیاز به یک تشکل علمی و صنفی که نماینده حقوقی و علمی آنان باشد احساس شد و در نهایت در سال ۱۳۸۴ انجمن علمی طب اورژانس ایران پایه گذاری شد. از سال ۱۳۸۴ انجمن طب اورژانس تقریباً هر ساله کنگره ای را به منظور معرفی دستاودهای علمی و پژوهشی در تمام زمینه‌های مراقبتهای اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانی و بلایا (Disaster) برگزار مینماید. نخستین کنگره در آذر ۸۴ با شرکت میهمانانی از خارج از کشور برگزار شد. کنگره دوم در خرداد ۸۶ و کنگره سوم در آذر ۸۷ برگزار گردید.انجمن طب اورژانس چهارمین کنگره خود را در دیماه سال ۱۳۸۸ برگزار نمود.[۴]

دامنه فعالیت[ویرایش]
متخصصان اورژانس عمدتاً در بخش اورژانس فعالیت میکنند و اطلاعات و مهارتهای زیادی در تمام اورژانسهای رشته‌های مختلف دارند . بطور مثال یک متخصص طب اورژانس میتواند مثل یک متخصص بیهوشی راه هوایی را اداره کند، مثل یک متخصص قلب سکته قلبی و انواع نامنظمی‌های آهنگ قلبی را درمان کند، مثل یک جراح لوله سینه‌ای، شالدون(لوله کوچک انعطاف پذیر که در داخل رگ بیماران دیالیز ی کار گذاشته می شود) و کاتتر(لولهٔ نرم وانعطاف پذیر) مرکزی تعبیه نماید، مثل یک ارتوپد شگستکی‌ها و دررفتگی هارا درمان کند(به شرطی که عمل جراحی نیاز نداشته باشد)، مثل یک متخصص گوش و حلق و بینی خونریزی‌های بینی را اداره نماید و مثل یک متخصص داخلی اورژانسهای این رشته را اداره نماید.

دیگر مهارتهایی که متخصصان طب اورژانس در طول دوره تحصیل خود کسب میکنند و معمولاً مختص این رشته تخصصی هستند عبارتند از : درمان بیماران دچار آسیب‌های چندگانه(مثل شکستگی استخوان‌ها + پارگی اعضاء داخلی بدن وشوک)، درمان بیماریهای محیطی (چون گرما زدگی، سوختگی، برق گرفتگی و ...)، برخورد با مسمومیتها، اداره بیمار نیازمند احیا قلبی ریوی و اداره بحران، درمان قربانیان حوادث هسته ای، میکروبی و شیمیایی و ....

همچنین متخصصان طب اورژانس مهارتهای ویژه‌ای در امور مدیریتی اورژانس دارند که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد: مدیریت بخش اورژانس، طراحی فضای فیزیکی بخش اورژانس، مدیریت بحران در سطح بیمارستان و نیز در سطح جامعه، مدیریت و طراحی اورژانس پیش بیمارستانی و .....

متخصصان طب اورژانس علاوه بر نظارت بر شرایط بیمار طی حضور در اورژانس توانایی درمان موارد اورژانسی بیمار یا شناسایی علت یا علل اصلی مولد علائم بیمار را نیز دارد که این توانایی‌ها، هم رسیدگی به بیمار و هم شرایط بستری یا ترخیص بیمار را تسریع می‌کند. بسیاری از بیماران بستری در اورژانس با مراقبت‌های اولیه بهبود می‌یابند و عده‌ای تنها نیازمند بررسی اولیه و پیگیری در سرویس تخصصی هستند و بیماری‌شان موردی نیست که لازم به بستری فوری باشد. حال با توجه به امکانات محدود اورژانسی نسبت به جمعیت موجود در کلانشهرها، رسیدگی به وضعیت اورژانس‌ها و تعدیل نیروی انسانی شاغل، استاندارد کردن وسایل، ارتباط اورژانس با دیگر بخش‌ها و تعیین تکلیف بیماران ویزیت شده این گروه تخصصی است. مسوولیت آموزش پرستاران اورژانس، پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی(115) و بالا بردن آگاهی مردم در برخورد با سوانح و حوادث پزشکی و حتی بلایای طبیعی برعهده گروه طب اورژانس است.[۵]

تریاژ[ویرایش]
کلیه بیماران مراجعه کننده به اورژانس، ابتدا در این قسمت توسط پرستار تریاژ، براساس حدت بیماری و اولویت در رسیدگی، به سطوح مختلف طبقه بندی شده(بر اساس سیستم تریاژ (ESI))و به قسمت های مربوطه هدایت یا تحویل داده می شوند.[۶]

سند ارتقای خدمات اورژانس بیمارستانی[ویرایش]
اجرای سند ارتقای خدمات اورژانس بیمارستانی از سال ۸۸ با همکاری ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد و تعیین تکلیف بیمار کمتر از شش ساعت، خروج بیمار از اورژانس کمتر از ۱۲ ساعت، ترخیص با رضایت شخصی بیمار، تعداد احیای قلبی و تنفسی ، زمان رسیدگی به بیمار و استقرار متخصصان مقیم در اورژانس، از جمله شاخص های ارتقای عملکرد بیمارستان های کشور است که به آنها ابلاغ شده است[۷]کلمات کلیدی

کارت آزمون مرکز اورژانس تهران - «ای استخدام» - 524577 www.e-estekhdam.com/کارت-آزمون-مرکز-اورژانس-تهران/ ۲ ساعت پیش - کارت آزمون مرکز اورژانس تهران در سال ۹۴. کارت آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران ... دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی (سازمانهای دولتی). استخدام مرکز اورژانس تهران در سال 94 | «ای استخدام» www.e-estekhdam.com/استخدام-مرکز-اورژانس-تهران/ ۳ روز پیش - مرکز اورژانس تهران به همراه سایر سازمانها از طریق آزمون مشترک فراگیر دستگها‌های ... دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاههای اجرایی (آزمون فراگیر). نمونه سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران ۹۴ testdoni.ir/نمونه-سوالات-استخدامی-مرکز-اورژانس-ته/4028 نمونه سوال استخدامی “مرکز اورژانس تهران ۹۴”با پاسخ ,نمونه سوال استخدامی “مرکز اورژانس تهران ۹۴”با پاسخنامه, نمونه سوال استخدامی “مرکز اورژانس تهران ۹۴”+پاسخنامه استخدامی اورژانس 115تهران درسال94 bisharatnews.cleanbill.org/list/استخدامی+اورژانس+115تهران+درسال94.html ۱ روز پیش - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران ۹۴با جواب. دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران ۹۴با جواب جهت دانلود ... کارت آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران - تی نیوز tnews.ir/news/B15F39815533.html ۸ ساعت پیش - زمان و مکان دریافت کارت آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران. دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی (دولتی) · دانلود نمونه سوالات ... نمونه سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران :: دانلود سوالات ... 90kar.blog.ir/.../نمونه%20سوالات%20استخدامی%20مرکز%20اورژانس%2... ۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «نمونه سوالات استخدامی مرکز اورژانس تهران» ثبت شده است - دانلود سوالات استخدامی. زمان آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران | تاریخ برگزاری آزمون www.ghatreh.com/news/.../زمان-آزمون-استخدامی-مرکز-اورژانس-تهران ۱ روز پیش - تاریخ برگزاری آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی. نتایج آزمون مرکز اورژانس تهران-ای استخدام|خبرپو khabarpu.com/h.php?t=209-x-sP-q524659_t_udaxeo-cktvuotj... ۲ ساعت پیش - نتایج آزمون مرکز اورژانس تهران-ای استخدام|خبر پو,مرجع اخبار و نیازهای اینترنتی. ... اینجا کلیک کنید · نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی ... زمان آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران | ایران استخدام iranestekhdam.ir › زمان برگزاری آزمون های استخدامی ۸ ساعت پیش - دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی (دولتی) ... گرامی، به اطلاع می‌رسانیم آزمون استخدامی سازمان مرکز اورژانس تهران در روز جمعه ... زمان آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران www.funsaz.ir/best/2365/زمان-آزمون-استخدامی-مرکز-اورژانس-تهرا/ ۷ ساعت پیش - تاریخ برگزاری آزمون استخدامی مرکز اورژانس تهران دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی (دولتی)دانلود نمونه سوالات تخصصی ...