دانلود رایگان سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری


سوالات عمومی رایگان ویژه آزمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در سال ۹۴


دانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری :خرید سوالات استخدامی اختصاصی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی


خرید سوالات استخدامی عمومی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

لیست دروس و منابع آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی در سازمان هواپیمایی کشوری  :


مواد آزمون عمومی به شرح زیر تعیین میشود:
(ICDL -1 فناوری اطلاعات (مهارتهای هفت گانه
-2 ریاضی و آمار مقدماتی
-3 زبان و ادبیات فارسی
-4 معارف اسلامی
-5 زبان انگلیسی عمومی
-6 اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
-7 هوش و توانمندی های عمومی
- آزمون به صورت چهار گزینهای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
- سؤالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی،
مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
- اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این
صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.
تذکر مهم: سوالات حیط ههای تخصصی آزمون مشترک بر اساس دانش و مهارت های تخصصی متناسب با خوش های شغلی یا
مشاغل، با هماهنگی دستگاه های اجرایی و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، تهیه خواهد شد.


درباره مشاغل سازمان هواپیمایی کشوری و آشنایی با آن :تاریخچه سازمان هواپیمایی کشوری

در اواخر جنگ جهانی اول و در یکی از روزهای سال 1296 شمسی اهالی تهران برای اولین بار هواپیمایی را مشاهده نمودند که در ارتفاع پایین بر فراز تهران پرواز می کرد و چون در آن موقع فرودگاهی در تهران وجود نداشت، خلبان در محل وزارت امور خارجه و شهربانی فعلی به زمین نشست. این هواپیما ساخت روسیه بود که آن را به صورت صندوقی از قطعات از راه بندرانزلی با اتومبیل به تهران حمل و پس از سوار کردن قطعات توسط خلبان روسی به پرواز درآمد.
پیشرفت سریع کشورهای توسعه یافته در زمینه صنعت، تکنولوژی و بازرگانی، مسؤولین امر را متوجه صنعت نوپا و پرشتاب هواپیمایی نمود. به دنبال تمایل کشورها نسبت به استفاده از این تکنولوژی، در بهمن ماه سال 1304 ایران به موجب قانونی، حق انحصاری هواپیمایی در ایران را به شرکت هواپیمایی آلمانی به نام یونکرس ، واگذار نمود.
شرکت مزبور در سال 1305 شعبه خود را در ایران افتتاح و با وارد کردن چند فروند هواپیمای یونکرس، خطوط هوایی به شهرهای مشهد، شیراز، بندرانزلی و بوشهر دایر و حمل و نقل پست و مسافر از راه هوا را به عهده گرفت. 
در سال 1317 باشگاه خلبانی با 20 فروند هواپیما تاسیس شد.در مرداد ماه 1325 دولت اقدام به تشکیل اداره ای تحت عنوان اداره کل هواپیمایی کشوری نمود.
اداره مذکور در آغاز کار خود را در یک اتاق واقع در طبقه پایین ساختمان شمس العماره با یک رییس و یک کارمند آغاز نمود و در یک سال بعد با بودجه ای بالغ بر سیصد هزار تومان محل آن به فرودگاه مهرآباد انتقال یافت. حدود سه سال بعد یعنی در تاریخ 28 تیر ماه 1328 قانون هواپیمایی کشوری به تصویب مجلس وقت رسید و اداره کل هواپیمایی کشوری زیر نظر وزارت راه قرار گرفت. در سال 1353 اداره مذکور تحت عنوان سازمان هواپیمایی کشوری زیر پوشش وزارت جنگ قرار گرفت، تا این که با به ثمر رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی در تاریخ 6/12/1357 با تصویب شورای انقلاب، سازمان از پیکره وزارت جنگ منتزع و به وزارت راه و ترابری ملحق گردید.
در راستای شناخت بیشتر سازمان هواپیمایی کشوری که امروزه به عنوان سازمانی متعالی و شکوفا، اعمال حاکمیت بر صنعت حمل و نقل هوایی را عهده دار است همین بس که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به رغم مشغله های هشت سال دفاع مقدس و اخراج کارشناسان خارجی، کلیه امور به دست توانای متخصصین ایرانی انجام و فرودگاههای کشور از 22 فرودگاه قبل از انقلاب که حمل بار و مسافر در آن انجام می گرفت به 70 فرودگاه عملیاتی و آمار جابه جایی مسافر از قریب به سه میلیون نفر قبل از انقلاب به حدود 20 میلیون نفر در سال افزایش یافته است.

وظایف سازمان هواپیمایی کشوری


 وظایف سازمان هواپیمایی کشوری که به مثابه نماینده دولت در جهت اعمال حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی کشور است به شرح زیر میباشد:

·        سیاستگذاری و برنامه ریزی و تعیین خط مشی های فن، اقتصادی، بازرگانی بین المللی حمل و نقل هوایی کشور.

·        سیاستگذاری و برنامه ریزی در مورد نوع، تعدد جایگاه دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری و ارتباطی در فرودگاه ها و نظارت بر عملکرد فرودگاه ها

·        سیاستگذاری و برنامه ریزی در زمینه آموزش و تربیت پرسنل متخصص هواپیمایی برای کلیه موسسات هواپیمایی

·        سیاستگذاری و برنامه ریزی در امور مخابراتی و صدور دستورالعمل های مربوط به امور مخابرات و مبادله پیام ها و دستگاه های مورد نیاز در فرودگاه ها

·        برنامه ریزی در خصوص برقراری سیستم های برق اضطراری و روشنایی باندها و نظارت بر نصب و بهره برداری صحیح از سیستم ها و تجهیزات مربوطه.

·        صدور دستورالعمل های مورد نیاز در امور امنیتی زمینی، آتش نشانی و آموزشی پرسنل و نظارت بر حسن اجرای آن.

·        تدوین استاندارد پرواز، نظارت بر شرکت های هواپیمایی از نظر تایید صلاحیت و رعایت نکات و استانداردهای ایمنی و صدور گواهینامه ها و تدوین و تنظیم مقررات مربوطه.

·        تنظیم و تدوین مقررات و دستورالعمل های مربوط به کنترل فضای کشور و صدور اجازه پرواز و جلوگیری از آن و نظارت بر واحدهای مراقبت پرواز فرودگاه ها

·        تایید انواع هواپیماهایی که می توانند در ایران به فعالیت حمل و نقل هوایی بپردازند.

·        تهیه طرح موافقتنامه ها و قراردادهای بین المللی و مبادله آنها.

·        تهیه و تدوین دستورالعملهای امنیتی، حفاظتی با رعایت مقررات و استانداردهای بین المللی و داخلی مربوطه و نظارت بر اعمال آنها.

·        عضویت و ارتباط با سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و سایر سازمان های جهانی ذیربط با رعایت مقررات مربوطه.

·        بررسی سوانح و حوادث هواپیمایی و اعمال مجازات های لازمه طبق مقررات مربوطه.

·        بررسی و ارائه طرح های فرودگاهی و نظارت بر رعایت استانداردهای بین المللی مربوطه.

·        تایید صلاحیت فنی و تخصصی مدیران و مسئولین عملیاتی فرودگاه های کشور قبل از انتصاب آنان توسط مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور.

·        انجام امور برنامه ریزی، امور اداری و مالی و حقوقی و ارزشیابی و سایر خدمات مدیریتی و پشتیبانی سازمان و پرسنل مربوطه.

·        صدور، تمدید، تعلیق و لغو مجوز تاسیس دفاتر خدمات مسافرت هوایی

·        نظارت و ارزیابی مستمر نحوه فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی

·        آموزش توجیهی و تخصصی مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و برگزاری آزمون تخصصی مربوط.شرح وظایف بخش های مختلف سازمان
دفتر ریاست و روابط عمومی
دفتر نظارت بر امور آموزش و پژوهش صنعت هوانوردی
دفتر ایمنی و بررسی سوانح
دفتر حراست
معاونت استاندارد پرواز
دفتر عملیات پرواز
دفتر مهندسی قابلیت پرواز
دفتر گواهینامه ها، امتحانات و امور پزشکی
دفتر مهندسی نظارت بر طراحی و ساخت وسایل پرنده
معاونت توسعه مدیریت و منابع
دفتر برنامه ریزی، تشکیلات و بودجه
اداره کل امور کارکنان و پشتیبانی
اداره کل امور مالی و ذیحسابی
دفتر فناوری اطلاعات و بررسی های آماری
معاونت هوانوردی و امور بین الملل
دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی
دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی
دفتر امور حقوقی و بین الملل


قابل توجه علاقه مندان به تحصیل در رشته های هواپیمائی

پنجشنبه 22 مهر 1389 01:16 ب.ظ

نویسنده : شهاب .....
رشته های موجود در صنعت هواپیمای:

1:خلبانی

2:مراقبت پرواز

3:مهندسی پرواز

4:تعمیر و نگهداری هواپیما

5:ااویونیک هواپیما 

1:خلبانی.

علاقه مندان به این رشته میتوانند از دو طریق دانشگاهی و ازاد به تحصیل و کسب مدرک در این رشته بپردازند.مدارک گرفته شده به ترتیب عبارتند از:

PPL,CPL,IR

دوره اموزش بر روی هواپیماهای سبک(PIPER,CESSNA)میباشد.پس از اخذ مدرک IRشخص میتواند در صورت نیاز شرکت ها به عنوان کمک خلبان مشغول به کار شوند.

 

2:مراقبت پرواز :

این رشته مربوط به برج کنترل هواپیما در داخل فرودگاه ها می باشد . عزیزان علاقه مند به این رشته می توانند از

طریق کنکور سراسری با انتخاب این رشته در دانشگاه صنعت هواپیمایی (زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری )

مشغول به تحصیل گردندو به اخذ مدرک لیسانس در این رشته نائل آیند .به طور کلی این شغل به کنترل هواپیما

چه در داخل فرودگاه روی زمین و کنترل آن برفراز آسمان ها می پردازد.

 

3:مهندسی پرواز :

به دلیل پیشرفت هواپیما های امروزی وکنترل کاملا خودکار خود این رشته در کل دنیا منسوخ شده است.البته در داخل ایران هنوز هواپیما هایی که نیاز به مهندس پرواز دارند وجود دارد که علاقه مندان می توانند به صورت دانشگاهی وآزاد در این رشته به تحصیل بپردازند و موفق به اخذ مدرک FE از سازمان هواپیمایی کشوری گردند .

البته قابل به ذکر است که امکانات استخدام برای این رشته بسیار محدود و سخت میباشد.

 

4:تعمیر و نگهداری هواپیما :

رشته جذاب و تخصصی تعمیر و نگهداری هواپیما به تعمیر موتور و بدنه هواپیما می پردازد.و علاقه مندان به این رشته میتوانند به صورت ازاد و دانشگاهی به تحصیل در این رشته بپردازند.

مدرک اخذ شده توسط این رشته از سازمان هواپیمایی کشوری (A&P) نام دارد .که این مدرک در کلیه دنیا اعتار داشته . مجوز و صلاحیت فرد برای کار کردن بر روی موتور و بدنه ی هواپیما با اخذ این مدرک حاصل میگردد.

5: اویونیک هواپیما:

این رشته نیز مانند رشته ی فوق میباشد با فرق این که افراد از سازمان هواپیمایی کشوری موفق به اخذ مدرک ( E&E)میگردند که توانایی تعمیر سیستم های الکتریک و الکترونیک هواپیما را خواهند داشت.

 

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد هر رشته ی ذکر شده با ذکر جزئیات خواسته ی خود درخواست بگذارید.

 

 

معرفی رشته اویونیک هواپیما
مجموعه: معرفی رشته های تحصیلی


 معرفی رشته اویونیک هواپیما,رشته اویونیک هواپیما, الکترونیک هواپیمایی

معرفی رشته اویونیک هواپیما
در آسمان تیره شب، چند چراغ کوچک به چشم می‌خورد. این چند چراغ به خلبان می‌گوید که به باند فرودگاه نزدیک شده است و اکنون باید با حرکاتی آکروباتیک، خود را به سطح باند نزدیک کند و در حالی که هواپیما تکان‌های شدیدی می‌خورد، چرخ‌های جلو و عقب هواپیما را یکی پس از دیگری بر روی باند بنشاند!این صحنه‌ای است که همه ما بارها در فیلم‌های مستند و سینمایی جنگ جهانی اول و دوم دیده‌ایم.
اما هواپیماهای پیشرفته کنونی از فناوری‌های جدید بهره می‌گیرند و دستگاه‌های ناوبری که در کابین رو به روی خلبان قرار دارد، موقعیت باند فرودگاه را نشان می‌دهد و می‌گوید که آیا هواپیما در راستای باند است یا به چپ و راست منحرف شده است؟
به همین دلیل، امروزه یک خلبان ماهر، فردی است که بیشترین آگاهی و مهارت را در استفاده از آلات دقیق الکترونیکی و کامپیوتری موجود در کابین دارد؛ وسایلی که ایمنی یک پرواز، در گرو سلامتی و دقت عمل آنها است و باز به همین دلیل، در سازمان هواپیمایی هر کشوری، نصب، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیر سیستم‌های الکترونیکی و کمک ناوبری موجود در هواپیما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. وظیفه‌ای که بر عهده متخصصان اویونیک هواپیما می‌باشد.
در واقع اویونیک، الکترونیک هواپیمایی به معنای تخصصی آن است؛ یعنی متخصص این رشته، اطلاعات لازم را در زمینه دوره‌های ILS، VOR، DME و دوره‌های تخصصی دیگر به دست می‌آورد. برای مثال تعمیر و نگهداری سیستم ILS که کمک می‌کند تا هواپیما، مسیر باند را تشخیص داده و بر روی آن بنشیند، در رشته تخصصی اویونیک هواپیما آموزش داده می‌شود.
گفتنی است که دانشجویان اویونیک هواپیما، پس از فارغ‌التحصیلی، براساس مقررات آموزشی دانشکده‌ هواپیمایی کشوری، برای شرکت در آزمون و اخذ مدرک بین‌المللی الکترونیک هواپیما، به استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری معرفی می‌شوند.
توانایی‌های لازم :
در صنعت هواپیمایی، توانمندی در دروس ریاضی و فیزیک بسیار مهم است. همچنین دانشجویان باید با علاقه و پشتکار بسیار، در این صنعت فعالیت کنند؛ یعنی نباید واحدهای آزمایشگاهی و کلاس‌های درس را باری به هر جهت پشت‌سر بگذارند و هدفشان گرفتن مدرک کاردانی یا کارشناسی باشد. بلکه لازم است با انگیزه و هدف، سرکلاس درس حضور داشته باشند تا بتوانند در آینده از تحصیل خود، در سازمان هواپیمایی کشور یاری بگیرند.
موقعیت شغلی در ایران :
آیا می‌دانید که 68% حوادث هوایی به هنگام برخاستن و فرود هواپیما رخ می‌دهد در حالی که برخاستن و فرود آمدن تنها 6% از عملیات هوایی را تشکیل می‌دهد.آمار فوق بیانگر آن است که تخصص‌های اویونیک، الکترونیک و مخابرات هواپیمایی، در سازمان هواپیمایی هر کشوری اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و جذب نیروی کارآمد و توانمند در زمینه‌های یاد شده، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.
سازمان هواپیمایی کشوری ایران نیز برای تأمین نیروی ماهر و توانمند در تخصص‌های مورد نیاز، هر ساله تعدادی دانشجو در رشته‌های تعمیر و نگهداری هواپیما، الکترونیک هواپیمایی، اویونیک هواپیما و مخابرات هواپیمایی جذب می‌کند که تعداد قابل توجهی از این دانشجویان، به‌ویژه در رشته‌های مراقبت پرواز، الکترونیک هواپیمایی، اویونیک هواپیما و مخابرات هواپیمایی، در صورت داشتن توانایی و دانش لازم، جذب سازمان هواپیمایی کشوری می‌شوند. نکته بسیار مهم این است که بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری، تصور می‌کنند که در صورت پذیرش در رشته‌های دانشکده هواپیمایی کشوری از جمله اویونیک هواپیما، الکترونیک هواپیمایی و مخابرات هواپیمایی و فعالیت در سازمان هواپیمایی کشور، از درآمد بالایی برخوردار خواهند بود و از امتیازات بسیاری مثل دسترسی به بلیت رایگان برای استفاده از خطوط هوایی داخلی و خارجی کشور بهره‌مند می‌شوند. در حالی که تنها، ‌شرکت‌های هواپیمایی، امتیازات یاد شده را دارند و سازمان هواپیمایی کشوری ارتباطی با خطوط هوایی ندارد.
درس‌های این رشته در طول تحصیل :
دروس پایه:
ریاضی عمومی، ریاضی کاربردی،‌ فیزیک،
دروس اصلی تخصصی:
مدار الکتریکی، الکترونیک، مدارهای منطقی، نقشه‌کشی صنعتی، برنامه‌نویسی کامپیوتر، سیستم‌های ارتباطی هواپیما، سیستم‌های کمک ناوبری هواپیما، رادار و کاربرد آن در هواپیما ، الکتریک هواپیما، آلات دقیق هواپیما، سیستم‌های کنترل اتوماتیک، کارگاه فن‌آوری و روش‌های جوشکاری، زبان تخصصی هواپیمایی (بسیاری از درس‌های این رشته همراه با آزمایشگاه است).کلمات کلیدی

نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری ۹۴ testdoni.ir/نمونه-سوالات-استخدامی-سازمان-هواپیما/4026 نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی مشترک فراگیر سال۹۴ اینجا را کلیک کنید. ۹۴. نمونه سوالات استخدامی “سازمان ... زمان آزمون سازمان هواپیمایی کشوری - «ای استخدام» - 524595 www.e-estekhdam.com/زمان-آزمون-سازمان-هواپیمایی-کشوری/ ۲ ساعت پیش - زمان برگزاری آزمون استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری. آزمون در روز جمعه ... دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی (سازمانهای دولتی) · دانلود نمونه ... نتایج آزمون سازمان هواپیمایی کشوری - «ای استخدام» - 524654 www.e-estekhdam.com/نتایج-آزمون-سازمان-هواپیمایی-کشوری/ ۲ ساعت پیش - اعلام نتایج آزمون سازمان هواپیمایی کشوری در سال ۹۴. کارجویان عزیز نتایج به ... اجرایی اینجا کلیک کنید · نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی ... دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی فرودگاه های کشور bartarinketab.ir/post/3611 دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی فرودگاه های کشور,شرکت هواپیمایی. شما با دریافت این پکیج، سوالات زیر را دریافت خواهید نمود: ۲۹۸۴نمونه سوال عمومی ... استخدام سازمان هواپیمایی کشوری سال 94 | ایران استخدام iranestekhdam.ir/استخدام-سازمان-هواپیمایی-کشوری/ ۳ روز پیش - دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی مشترک فراگیر. ایران استخدام گام به ... فهرست شغل محلهای سازمان هواپیمایی کشوری · دستورالعمل نحوه ... دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری www.e-soal.ir/دانلود-نمونه-سوالات-استخدامی-سازمان-ه/ نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشور که در سایت ای-سوال ارائه می شود از کامل ترین و بهترین نمونه سوالات این سازمان می باشد و ما اطمینان داریم ... کارت آزمون استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری - تی نیوز tnews.ir/news/4EDE39815426.html ۸ ساعت پیش - زمان و مکان دریافت کارت آزمون استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری. دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی (دولتی) · دانلود نمونه ... نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری دستگاه های ... bahvarzi.blog.ir/.../نمونه-سوالات-استخدامی-سازمان-هواپیمایی-کشوری-دس... ۳ روز پیش - سوالات استخدامی مربی آموزش فنی حرفه ای دستگاه های اجرایی کشور سوالات استخدامی کارشناس امور پردازش اطلاعات ثبت احوال دستگاه های اجرایی ... دانلود نمونه سوالات عمومی استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری ... cyan-home.com/استخدامی-سازمان-هواپیمایی-کشوری/ نمونه سوالات استخدامی سازمان هواپیمایی کشوری - نمونه سوالات استخدامی امور هواپیمایی کشوری عنوان نمونه سوالی این مطلب می باشد که خدمت شما بزرگواران ارائه خوا. خرید سوالات آزمون استخدامی شرکت هواپیمایی کشوری tntshop.ir/...استخدامی/سوالات-آزمون-استخدامی-شرکت-هواپیمایی-کشوری نمونه سوالات آزمون استخدامی شرکت هواپیمایی کشوری با پاسخ به همراه جزوه منابع استخدام این مجموعه شامل جزوات منابع استخدام و منتخبی از سوالات آزمون استخدامی سال های ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحهٔ بعدی