دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی بیمارستانهای کشوردانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی بیمارستانها :
سوالات کامل استخدامی بیمارستان 


درباره مشاغل بیمارستان ها و آشنایی با این رشته :توضیحات شغل
ارایه مراقبت های پزشکی به بیماران بستری عمدتا در اماکنی مانند بخش های پزشکی، بخش مراقبت های ویژه، بخش مراقبت های خاص، مراکز بازپروری، یا اتاق های اورژانس. مدیریت و هماهنگی مراقبت ها در طول مدت درمان.
 
دانش ها :
پزشکی و دندانپزشکی : شامل آشنایی با اطلاعات و فنون مورد نیاز برای تشخیص طبی و درمان جراحت ها، بیماری ها و آسیب های انسانی، و افراد ناقص الخلقه می باشد. اطلاعات یادشده علائم بیماری، راهکارهای درمانی، خصوصیات و واکنش های داروها و راهکارهای مراقبت بهداشتی پیشگیرانه را در بر می گیرد.
زبان فارسی : شناخت ساختار و محتوای زبان فارسی، از جمله معانی و املای واژگان و قواعد ترکیب و دستور زبان
زیست شناسی : شامل دانش جانداران گیاهی و حیوانی،‏ بافتها و سلولها و کارکردهای آنها،‏ وابستگی های متقابل،‏ و برهم کنش های آنها با یکدیگر و با محیطشان است.
روان شناسی : شامل شناخت رفتار و عملکرد انسانی، تفاوتهای فردی در زمینه توانایی ها، شخصیت، علائق، یادگیری و انگیزش، روشهای مطالعات روانشناختی، و نیز سنجش و درمان اختلالات رفتاری ـ عاطفی می شود.
مشاوره و درمان : شامل شناخت اصول، روشها و رویه های مناسب برای تشخیص عیوب، درمان آنها، توانبخشی معلولین جسمی و ذهنی، و نیز مشاوره و راهنمایی مسیر شغلی افراد می شود.
 
مهارت ها :
تفکر انتقادی : استفاده از منطق و استدلال برای شناخت نقاط ضعف و قوت راهکارهای جایگزین یا رویکردهای مطرح شده در مواجهه با مسائل
درک اجتماعی : آگاه بودن از واکنش های دیگران و فهمیدن اینکه چرا چنین عکس العمل هایی را نشان می دهند.
فهم مکتوبات : درک جملات و پاراگراف های نوشته شده در گزارش های مرتبط با کار
گوش دادن فعالانه : توجه کامل به آنچه که مردم می گویند، وقت گذاشتن برای درک نکات مطرح شده، پرسیدن سوالات مناسب، قطع نکردن سخن دیگران در زمان نامناسب.
سخن ورزی : سخن گفتن با دیگران برای انتقال کارآمد اطلاعات.
حل مسائل پیچیده : شناخت مسائل پیچیده، مرور و بررسی اطلاعات مرتبط با توسعه و ارزیابی گزینه ها و اجرای راهکارها
 
توانمندی ها :
شمّ مسأله یابی : توانایی کشف وجود اشکال؛ این توانایی مستلزم حل مسأله نیست، بلکه تنها کشف وجود مشکل است.
استدلال استقرایی : توانایی ترکیب اجزا یا اطلاعات متفاوت برای ایجاد قواعد یا نتایج عمومی (از جمله ربط دادن اتفاقات در ظاهر بی ربط)
درک شفاهی : توانایی شنیدن و فهم اطلاعات و نظرات گوینده از خلال واژه ها و جملات
بیان شفاهی : توانایی انتقال اطلاعات و نظرات در گفتگوها به گونه ای که دیگران بتوانند آنها را درک کنند.
استدلال قیاسی یا استنتاجی : توانایی بهره گیری از قواعد کلی جهت یافتن جواب های معقول برای مسایل خاص.
بیان واضح : توانایی واضح صحبت کردن به گونه ای که دیگران بتوانند آن را بفهمند.
 
فعالیتهای حرفه :
تصمیم گیری و حل مسائل : تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارزیابی نتایج جهت گزینش بهترین راهکار و حل مسائل
کمک و توجه به دیگران : ارائه ی کمک شخصی، مراقبت پزشکی، حمایت عاطفی و دیگر مراقبت های فردی به همکاران، مشتریان یا بیماران
کسب اطلاعات : مشاهده، دریافت یا هر روش دیگر کسب اطلاعات از تمام منابع اطلاعاتی مناسب
بروزسازی و به کار گیری دانش مناسب : به روز رسانی دانش فنی و استفاده از آن در فعالیت های مربوط به شغل
تجزیه و تحلیل داده ها یا اطلاعات : شناسایی اصول بنیادی، دلایل یا حقایق مربوط به اطلاعات از طریق شکستن داده ها و اطلاعات به بخش های مجزا
مستندسازی و ثبت اطلاعات : ورود اطلاعات، نسخه برداری، ثبت، ذخیره سازی یا نگه داری اطلاعات در اشکال نوشتاری، الکترونیکی یا مغناطیسی
 
شرح کار :
تلفن : در شغل تا چه حد باید مکالمات تلفنی صورت بگیرد؟
مذاکرات رودررو : این شغل تا چه حد نیازمند مذاکره رودررو یا گروهی با مردم است؟
قرارگرفتن در معرض عوامل بیماری زا یا سرایت بیماری : این شغل تا چه حد نیازمند قرارگرفتن در معرض عوامل بیماری زا یا سرایت بیماری است؟
استقلال در تصمیم گیری : تا چه اندازه بدون نیاز به نظارت و سرپرستی امکان استقلال در تصمیم گیری وجود دارد؟
تماس با دیگران : این شغل تا چه اندازه نیازمند تماس داشتن (تماس رودررو، تلفنی یا روشهای دیگر) با دیگران است؟
مجاورت فیزیکی با افراد : کارکنان در این شغل تا چه حد باید در مجاورت فیزیکی و نزدیک به افراد دیگر وظایفشان را انجام دهند؟
 
علایق :
اجتماعی : شغل های اجتماعی اغلب شامل کار با مردم، تعامل با آنها و آموزش آنها است. این شغل ها اغلب متضمن کمک و یا خدمات رسانی به دیگران است.
پژوهشگرانه : شغل های پژوهشگرانه غالباً شامل کار با ایده ها است و نیازمند تفکر بسیار زیادی است. این شغل ها می تواند شامل جستجوی حقایق و کشف راه حل مسائل به صورت ذهنی باشد
واقع گرایی : واقعگرایی شغلی در اغلب مواقع شامل فعالیت هایی است که مسائل و راه حل های عملی را دربر می گیرد. این امور غالباً با گیاهان، حیوانات و مواد موجود در جهان واقعی (همچون چوب، ابزارها و ماشین آلات) مرتبط است. اغلب شغل ها مستلزم کار در خارج بوده و کمتر با کارهای کاغذی یا کار در مجاورت دیگران مرتبط هستند.
تجاری : شغل های تجاری دربردارنده راه اندازی و اجرای پروژه ها است. و می تواند رهبری و هدایت افراد و تصمیم سازی های متعدد را در بر بگیرد. گاهی اوقات این شغل ها نیازمند مواجهه با ریسک بوده و اغلب با کسب و کار در ارتباط هستند.
متعارف : شغل هایی که قاعده مند شده و مستلزم پیروی از روش های جا افتاده و فعالیت های عادی شده هستند؛ سر و کار فرد بیشتر با اطلاعات مفصل و داده های دقیق است تا نظرات شخصی.
هنری : شغل های هنری به کرّات مستلزم کار با شکل ها، طرح ها و الگو ها است. این شغل ها اغلب نیازمند خودابرازی بوده و کار در آنها مقیّد به قواعد سفت و سخت نیست.
 
سبک کار :
صداقت و درستکاری : شغل نیازمند درستکاری و توجه به مسائل اخلاقی است.
توجه به جزئیات : شغل نیازمند داشتن دقت درباره جزئیات و انجام وظایف کاری است.
قابل اعتماد بودن : شغل نیازمند اعتماد، مسئولیت پذیری و عمل به تعهدات است.
دغدغه خاطر برای دیگران : شغل نیازمند توجه به نیازها و احساسات دیگران، فهمیده بودن و داشتن روحیه کمک است.
تفکر تحلیلی : شغل نیازمند تحلیل اطلاعات و استفاده از منطق برای حل مسائل و مشکلات مرتبط با کار است.
تحمل استرس و فشار : شغل نیازمند پذیرش انتقادات و برخورد آرام و موثر در شرایط پراسترس است
 
ارزشهای شغل :
موفقیت : مشاغلی که این ارزش شغلی را برآورده می سازند، مشاغلی نتیجه گرا هستند که به کارکنان اجازه می دهند از قوی ترین توانمندی هایشان استفاده کرده و از شغل شان احساس رضایت کنند. نیازهای متناسب با این ارزش عبارتند از نیاز به استفاده از توانمندی ها و دستیابی به موفقیت است.
شناخت : مشاغلی که این ارزش شغلی را بر برآورده می سازند، امکان پیشرفت، پتانسیل لازم برای رهبری و اعتبار مناسب را به وجود می آورند. نیازهای متناسب با این ارزش عبارتند از: نیاز به پیشرفت، برخورداری از اختیار، شناخت و موقعیت اجتماعی مناسب.
استقلال (به عنوان ارزش) : مشاغلی که این ارزش شغلی را برآورده می سازند، برای کارکنان امکان تصمیم گیری شخصی و کار براساس تمایلاتشان را فراهم می کنند. نیازهای متناسب با این ارزش شامل خلاقیت، پاسخگویی و خودکار بودن است.
پشتیبانی : مشاغلی که این ارزش شغلی را برآورده می سازند، مدیریت پشتیبانی که بتواند پشت کارکنان بایستد را ارائه می دهند. نیازهای متناسب با این ارزش شغلی عبارتند از: سیاستهای سازمانی، نظارت بر ارتباطات انسانی و نظارت فنی.
شرایط کاری : مشاغلی که این ارزش شغلی را برآورده می سازند، قادرند برای کارکنان امنیت شغلی و شرایط کاری مناسب را به وجود بیاورند. نیازهای متناسب با این ارزش شغلی عبارتند از: فعالیت، حقوق و مزایا، استقلال، امنیت و شرایط کاری
ارتباطات : مشاغلی که این ارزش شغلی را برآورده می سازند، برای کارکنان امکان خدمت رسانی به دیگران و کار با همکاران در یک محیط دوستانه و غیررقابتی را به وجود می آورند. نیازهای متناسب با این ارزش عبارتند از: همکاری، ارزشهای اخلاقی و خدمات اجتماعی.

درباره رشته مهندسی بیمارستان

مدیر کل دفتر مدیریت منابع و امور عمرانی وزارت بهداشت با اشاره به راه اندازی رشته مهندسی بیمارستان گفت: مهندسان در رشته های عمران، معماری، برق و مکانیک در این رشته با تخصص طراحی و ساخت بیمارستان‌ کار می کنند. 
به گزارش مهر، محمدمهدی کلانتریان با اعلام این خبر افزود: طراحی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در تلاشی سه ساله انجام شده و به منظور آشنایی مهندسان در رشته های عمران، معماری، برق و مکانیک و غیره با تخصص طراحی و ساخت بیمارستان‌ها زیر نظر متخصصین رشته‌های علوم مهندسی و پزشکی این رشته تدوین شد.
وی افزود: رشته مهندسی بیمارستان در مقطع کارشناسی ارشد به تصویب چهل و پنجمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ 7 اسفند 1389 نیز رسیده است و به زودی در یک دانشکده پذیرش دانشجو خواهد داشت.
کلانتریان یادآور شد: لازمه ارائه خدمات در حوزه سلامت ایجاد فضاهای مناسب در بخش های تخصصی است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با ارتقاء کیفیت خدمات در رفع نیاز مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و مشکلات زمانی برای بهره برداری موثر باشند.
مدیر کل دفتر مدیریت منابع و امور عمرانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رشته مهندسی بیمارستان در مقطع کارشناسی ارشد با حمایت دفتر مدیریت منابع و امور عمرانی وزارت بهداشت در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی می شود و در مهرماه سال تحصیلی 91 دانشجو پذیرش می کند. کلمات کلیدی

دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی بیمارستان | نمونه سوالات ... testdoni.ir/دانلود-رایگان-نمونه-سوالات-استخدامی-ب-14/2344 دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی بیمارستان. نمونه سوالات استخدامی بیمارستان نمونه سوالات استخدامی بیمارستان ها نمونه سوالات آزمون استخدامی بیمارستان دانلود ... دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی بیمارستان های کشور - ایران ... iranarze.ir/darman/79-hospital-employment-questions-marand.html دانلود نمونه سوالات آزمون آزمون استخدامی بیمارستان های کل کشور شامل بیش از 2000 نمونه سوال پیشنهادی جهت آشنایی با آزمون های استخدامی بیمارستانها همراه با پاسخنامه ... دانلود نمونه سوالات استخدامی بیمارستان بین المللی تبریز ... iranarze.ir/darman/38-bimarestan-tabriz.html دانلود نمونه سوالات استخدامی بیمارستان بین المللی تبریز ، دانلود سوال جهت شرکت در آزمون استخدام بیمارستان آذربایجان شرقی دانلود نمونه سوالات استخدامی تبریز، نمونه سوالات استخدامی بیمارستان failha.blog.ir/2015/01/02/نمونه%20سوالات%20استخدامی%20بیمارستان ۱۲ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نمونه سوالات استخدامی بیمارستان , نمونه سوالات مصاحبه استخدامی بیمارستان , نمونه سوالات استخدامی بیمه صنعت و معدن , نمونه سوالات مصاحبه ... نمونه سوالات استخدامی بیمارستان نمونه سوالات مصاحبه ... acvo.biz/.../نمونه+سوالات+استخدامی+بیمارستان+++نمونه+سوالات+مصاح... نمونه سوالات استخدامی “فینال بهورزی”با جواب , نمونه سوالات استخدامی “فینال بهورزی”با پاسخ , نمونه سوالات استخدامی “فینال بهورزی”با پاسخنامه ,نمونه سوالات ... دانلود نمونه سوالات استخدامی بیمارستان بین المللی mmit.blogfa.com/.../دانلود-نمونه-سوالات-استخدامی-بیمارستان-بین-المل... دانلودنمونه سوالات استخدامی کلیه رشته ها - دانلود نمونه سوالات استخدامی بیمارستان بین المللی - نمونه سولات شهرداری ها بانک ها وزارت خانه ها. دانلود نمونه سوالات استخدامی پرستاری www.mmit.blogfa.com/tag/دانلود-نمونه-سوالات-استخدامی-پرستاری دانلودنمونه سوالات استخدامی کلیه رشته ها - دانلود نمونه سوالات استخدامی پرستاری - نمونه سولات شهرداری ها ... دانلود سوالات استخدامی بیمارستان بین المللی تبریز (1) نمونه سوالات استخدامی بیمارستان - فروشگاه اینترنتی آلورچی alverchi.ir/product.php?id_product=18 این محصول شامل نمونه سوالات آزمون استخدامی بیمارستان ها می باشد که بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قابل دانلود می باشد.برای خرید به قسمت توضیحات مراجعه نمایید . Florida Hospital Orlando Interview Questions | Glassdoor www.glassdoor.com/.../Florida-Hospital-Orlando-Interview-Questions-E12... ترجمه شده: فلوریدا بیمارستان اورلاندو سوالات مصاحبه | Glassdoor Florida Hospital Orlando interview details: 44 interview questions and 44 interview reviews posted anonymously by Florida Hospital Orlando interview ... Florida Hospital Interview Questions | Glassdoor www.glassdoor.com/.../Florida-Hospital-Interview-Questions-E282455.htm ترجمه شده: بیمارستان فلوریدا سوالات مصاحبه | Glassdoor Florida Hospital interview details: 50 interview questions and 50 interview reviews posted anonymously by Florida Hospital interview candidates.