دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ثامن الائمهدانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی بانک ثامن الائمه :
خرید سوالات استخدامی بانک ثامن الائمه با جواب
 آشنایی با بانک ثامن الائمه :
 
  موسسه اعتباری ثامن به عنوان یکی از نهاد های پولی و بانکی کشور در تیر ماه سال1376  به همت جمعی از علاقه مندان به توسعه اقتصاد غیر دولتی با هدف خدمت رسانی به آحاد مردم و ارائه خدمات مالی واعتباری فعالیت خود را با توجه به موافقتنامه تشکیل شماره 12050/35 کد 3463وزارت تعاون و با اتکا به بیانات مقام عظمای ولایت آغاز نمود.(افتتاح رسمی موسسه اعتباری ثامن در هجدهم دی ماه 1376می باشد).

 

«آنچه براى بنده و شما آقایان که این توفیق را پیدا کرده‏ایم تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم، همیشه باید مطرح باشد، همین موضوع خدمت است... در جمهورى اسلامى، وزیر و مسؤول و رئیس جمهور و مدیر - در هر سطحى که هست - نیّت اصلیش این است که به مردم خدمت کند ... اصلْ این است.

یکى از آرزوهایم این است: نگاه به مناطق محروم و طبقات مستضعف کشور و آن مناطقى که مورد بى‏مهرى دستگاههاى طاغوتى در گذشته قرار گرفته‏ اند. این از جمله کارهاى بسیار لازم و واجب است که ان‏شاءاللَّه آقایان در هر جا که هستند - چه در کارهاى اقتصادى، چه فنّى، چه علمى و چه فرهنگى - دنبال کنند».

از این رو اولین شعبه موسسه اعتباری ثامن در تیر ماه 1376 در مشهد مقدس در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن  افتتاح گردید(افتتاح رسمی در 18 دیماه1376 می باشد)و با بهرمندی از برکات نام مبارک آن حضرت  با انگیزه ارائه فعالیتهای اقتصادی ، منطبق با موازین شرعی در حوزه مالی و اعتباری سعی در عرضه خدمات بانکداری بدون ربا با شعار محوری « توسعه فرهنگ مشارکت و سرمایه گذاری» با جذب وچوه اندک مردم در مسیر گره گشایی مشکلات فردی و اجتماعی ، گامهای موثری برداشته و خدمات چشمگیری ارائه نمود که در این راستا فعالیت خود را استمرار بخشید و از تجارب ارزنده کارشناسان خبره بانکی و جوانان با انگیزه در پیشبرد اهداف و ارائه خدمات مطلوب به عموم هموطنان، استفاده نموده است .

 پس از مدت کوتاهی و بدنبال فعالیتهای اولیه موسسات مالی  ومواجه شدن با استقبال گسترده عموم هموطنان به دلیل اعتمادی که به مجموعه یافته بودند ، فعالیت خود را گسترش داد و در مدت کوتاهی در شهره های مختلف کشور شعب خود را راه اندازی کرده که در حال حاضر با 600 شعبه شعبه در سراسر کشور و بهرگیری بیش از چهار هزار نیروی کار آمد ، متخصص و متعهد ، نقش اساسی در ایجاد رصتهای کاری ، اشتغال زایی و حرکت چرخهای تولیدی ، تامین نیازهای اجتماعی، بخشهای صنعت ،خدمات ، کشاورزی ،بازرگانی و .... ایفا می کند.

با افتتاح انواع حسابهای پس انداز قرض الحسنه ،حواله ای ،سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت وبلند مدت با برخورداری از شرایط تعیین شده مطابق نیاز اقشار مختلف در قالب عقود اسلامی خدمتگذار هموطنان عزیز باشیم

اهداف موسسه اعتباری ثامن

اهداف موسسه اعتباری ثامن از اصول اعتقادی و باورهای دینی ما نشات گرفته است و معتقدیم همکاری و همدلی مردم همواره پایه و اساس توسعه اقتصادی است. این مهم در قانون اساسی جمهوری اسلامی ، بر پایه 3 اصل اقتصادی: دولتی ، تعاونی و خصوصی تاکید شده است.

اهداف ما عبارتند از :

 ترویج فرهنگ بانکداری اسلامی در کشور و ارائه خدمات و تسهیلات مالی واعتباری در چارچوب عقود اسلامی .
 توجه و رعایت مبانی فقهی و ارزشهای اسلامی در کلیه فعالیتهای پولی و مالی.
 ترویج و توسعه فرهنگ قرض الحسنه غنی و قرآنی قرض الحسنه.

 جذب وجوه نقد و منابع آزاد در جامعه در قالب سپرده گذاری در انواع حسابهای  پس انداز و سپرده های مدت دار و هدایت  سرمایه های سرگردان در مسیر استفاده در برنامه ریزیهای عمومی و در راستای برنامه های توسعه اقتصادی کشور .

از آنجا که موسسه اعتباری ثامن ثمره اعتماد مشتریان محترم است ، با جذب اندوخته های و پس انداز های کوچک و بزرگ مردمی، تجهیز منابع نموده ، لذا از این محل به نیازمندان و کار آفرینان اعطای تسهیلات می نماید.

  استفاده از فن آوری اطلاعات و ابزارهای نوین بانکی ازجمله بانکداری الکترونیک به منظور ارائه خدمات روز آمد به مشتریان.
  افزایش کارائی و اثر بخشی در کلیه سطوح سازمانی به منظور حضور فعال موسسه  در بازار پولی ومالی کشور .
  حمایت مالی از بخشهای صنعت ،خدمات ،کشاورزی ، بازرگانی و مسکن.
       آشنایی با مشاغل بانک ها :
کارمند بانک که به آن متصدی امور بانکی یا تحویلدار نیز گفته می شود، از افراد اصلی هر شعبه محسوب می شود که ارتباط دائم و مستقیم با مشتریان بانک دارد. به عبارتی معمولا وقتی مشتری وارد بانک می شود، اولین فردی که با او برخورد دارد کارمند بانک است.

بانک یک سازمان اقتصادی است که وظایفی از جمله تهیه و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارز، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان و... را بر عهده دارد. به عبارتی بانکداری فراهم کردن شرایط و امکاناتی است که به مشتریان اجازه می دهد با استفاده از آنها انواع عملیات بانکی خود را انجام دهند.

مشتریان به دلایل مختلف از جمله تحویل یا دریافت پول، ارز یا اوراق بهادار، گرفتن اطلاعات در مورد انواع حساب ها، تسهیلات و سایر خدمات مالی بانک و... به بانک مراجعه می کنند. فردی که مسئول ارائه بیشتر این خدمات می باشد، کارمند بانک است.

شغل کارمند بانک یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای بسیاری از افراد در کشور می باشد. این شغل مزایا و معایبی دارد که توجه به آنها برای علاقمندان به شغل کارمندی بانک لازم و ضروری است. کارمند بانک یک شغل بسیار یکنواخت داشته و تقریبا هر روز کارهای یکسان و مشابهی را انجام می دهد. او باید در کار خود تمرکز و دقت زیادی داشته باشد تا دچار اشتباهات بانکی و مالی نشود. چون کارمند بانک مرتب با مشتریان سر و کار دارد و به منزله ابزار اصلی تبلیغاتی هر بانک محسوب می شود، باید از روابط عمومی و اخلاق مناسبی برخوردار باشد. او باید تا حدی با مباحث روانشناسی ارتباطی آشنا بوده و بتواند عکس العمل های مناسب به خصوص در شرایط خاص نشان دهد.

در سیستم بانکی همیشه حق با مشتری است. بنابراین کارمند بانک باید بسیار در گفتار و رفتارش محتاط بوده و نهایت احترام را به مشتری بگذارد. در صورت بروز مشکل یا اعتراضی از سوی مشتری نیز باید آرامش خود را حفظ کرده و شرایط را به خوبی مدیریت کند. در واقع داشتن صبر و تحمل زیاد لازمه اصلی این شغل به حساب می آید.

از مزایای شغل کارمند بانک می توان به امنیت شغلی نسبی، ارتقای شغلی و مزایای تسهیلات آن نام برد. در بانک های کشور به خصوص بانک های خصوصی شرایط برای ارتقای شغلی از تحویلداری به سرپرست ارشد، معاونت و ریاست شعبه مناسب است که این روند ارتقاء در بانک های تازه تاسیس کوتاه تر و سریع تر است. معمولا بانک های خصوصی تازه تاسیس برای رده های ارشد و مدیریتی شعبه در ابتدا از افراد با سابقه و بازنشسته بانک های دولتی استفاده کرده و در سال های نخست به مرور آنها را با کارمندان با سابقه خود جایگزین می کنند. کارمند بانک همچنین هر چند سال یکبار می تواند از وام ها کمک بهره برای خرید خودرو، مسکن و ... استفاده کند که این یکی از مهم ترین و جذاب ترین مزایای این شغل است.

ساعت کاری بانک ها و موسسات مالی معمولا از 8 صبح تا حدود 4 بعد از ظهر است. البته کارمندان بانک صبح ها برای آماده به کار شدن زودتر آمده و عصرها به علت بستن حساب ها دیرتر می روند. در بسیاری موارد ساعات کاری بانک های خصوصی نسبت به بانک های دولتی کمی بیشتر است. در برخی از ایام تعطیل مانند تعطیلات نوروز، کارمندان بانک به صورت نوبتی باید سر کار خود حاضر باشند.

 
وظایف کارمند بانک

    مطالعه دستورالعمل ها و بخش نامه های بانک – کارمند بانک باید به طور مرتب آخرین دستورالعمل ها و بخش نامه های بانک را مطالعه کرده و از آنها اطلاع داشته باشد تا در کار خود از آنها استفاده کند.

    داشتن برخورد مناسب با مشتریان، درک نیازشان، پاسخگویی به سوالات و ارائه اطلاعات مفید به آنها

    تحویل فرم های لازم به مشتری از جمله فرم های افتتاح حساب، فرم های واریز و برداشت وجه و...و دادن توضیحات کافی در صورت نیاز

    کنترل فرم های تکمیل شده، رفع نقص های آنها، تطبیق امضا و احراز هویت مشتریان

    تشکیل پرونده برای مشتریان بخش تسهیلات

    انجام  کلیه عملیات بانکی مورد نظر مشتریان به کمک سیستم های بانکی

    دریافت و پرداخت پول نقد، ارز، چک و اوراق بهادار

    افتتاح یا بستن حساب های بانکی بنا به درخواست مشتریان

    پاسخگو بودن به سرپرست ارشد، معاون و رئیس شعبه

    کنترل گردش مالی صندوق خود در پایان روز کاری

    کنترل اسناد مالی روزانه و ارائه آنها به بایگانی

    شرکت در دوره های آموزشی که هر چند وقت یکبار بنا به نیاز توسط بانک برگزار می شود

آشنایی باشغل رئیس شعبه بانک

مدیریت کارکنان شعبه خود و افزایش کمیت و کیفیت خدمات مالی به مشتریان از وظایف اصلی رئیس شعبه بانک است. اگر عاشق کارهای مالی بوده و می خواهید نقش مدیریتی داشته باشید، این شغل می تواند برای شما مناسب باشد.

فراهم کردن کلیه امکانات و شرایطی که مشتریان بتوانند به وسیله آنها کلیه نیازهای پولی و بانکی خود را رفع کنند، بانکداری نامیده می شود. مسئولیت انجام درست بانکداری در سطح هر شعبه بر عهده مسئول آن یا رئیس شعبه بانک می باشد.

رئیس شعبه بانک باید به خوبی با کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل ها آشنا بوده و اطلاعات مالی و بانکی به روزی داشته باشد. او باید روابط عمومی بسیار خوب و توان مدیریت و رهبری کارکنان را دارا باشد. معمولا مشتریان خاص شعبه که آورده های مالی خوبی نیز برای شعبه دارند، با رئیس شعبه مراوده زیادی دارند. بنابراین رئیس شعبه باید از توان برقراری ارتباط اجتماعی خوبی برخوردار بوده و شرایط انجام سریع و با دقت کارهای بانکی آنها را در شعبه توسط کارکنان فراهم کند. مسئولیت تمام کارها و اتفاقاتی که در شعبه بانک رخ می دهد، بر عهده رئیس شعبه بانک است. بنابراین باید فردی دقیق، تیزبین و دارای توان خوبی در مدیریت بحران های احتمالی باشد.

کلیه عملیات بانکی و مالی شعبه با مسئولیت رئیس شعبه انجام می گیرد. او باید مرتبا وضعیت مالی، روند افزایش یا کاهش سپرده ها، تعداد اسناد مالی و…  شعبه را بررسی کرده و با برنامه ریزی درست برای ارتقای درجه شعبه و کارکنان آن تلاش کند. زیرا این امر هم زمینه ارتقای مناسب برای رئیس شعبه و کارکنان را فراهم می کند و هم پاداش های مالی خوبی برای آنها به همراه دارد.

معتمد بودن نیز یکی از شاخص های اصلی در انتخاب رئیس شعبه بانک توسط مدیران ارشد می باشد زیرا در صورتی که رئیس شعبه فردی درستکار و صادق نباشد، احتمال زیادی برای سوء استفاده های مالی او در شعبه وجود دارد.

رسیدن به شغل ریاست شعبه بانک به صورت سلسله مراتبی می باشد. به این صورت که فرد پس از ورود به بانک و سال ها فعالیت در سمت های تحویلدار، عضو ارشد و معاونت شعبه، به ریاست شعبه منصوب می شود. این فرآیند ممکن است در بانک های خصوصی و دولتی کمی با هم تفاوت داشته باشد. اما آخرین پست در هر شعبه همان رئیس شعبه بانک است که فرد علاوه بر تجربه و سابقه خوب شرایط دیگری از جمله تاهل و … را نیز باید داشته باشد.

ساعت کاری بانک ها و موسسات مالی معمولا از ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر است که ممکن است در بانک ها و موسسات مالی خصوصی کمی بیشتر باشد. البته کارکنان و مسئولان شعبه همیشه صبح ها زودتر آمده و عصرها دیرتر می روند . رئیس بانک باید همیشه در شعبه حضور داشته باشد مگردر زمان هایی که برای شرکت در جلساتی در سازمان مرکزی، خارج از شعبه  است. در زمان نبود رئیس شعبه، معاون شعبه مسئول اصلی کارها می باشد.
وظایف رئیس شعبه بانک

    مطالعه کلیه دستورالعمل ها و بخشنامه های جدید بانک و انتقال آنها به کارکنان شعبه
    برنامه ریزی برای بهبود عملکرد و جایگاه شعبه خود – رئیس شعبه با بررسی وضعیت عملکرد و گزارش و اسناد مالی شعبه، برای رسیدن به اهداف سالانه تعیین شده از سوی سازمان مرکزی بانک، بالا بردن درجه شعبه خود و افزایش کیغیت خدمات آن برنامه ریزی می کند.
    بررسی نیازهای مشتریان و برنامه ریزی مطابق با آنها – رئیس شعبه باید با دقت مشتریان مختلف را بررسی کرده ، نیازهای آنان را شناسایی و برای ارائه خدمات مناسب به آنها برنامه ریزی کند. همچنین باید برای جذب مشتریان جدید و خوب بانکی هم تلاش کند.
    نظارت بر خدمات ارزی و ریالی کلان شعبه و تایید آنها در صورت بدون اشکال بودن
    نظارت بر معوقه های بانکی مشتریان و برنامه ریزی برای پیگیری وصول آنها
    ایجاد انگیزه در کارکنان و آموزش آنها در صورت نیاز – رئیس شعبه بانک باید بین کارکنان شعبه هماهنگی ایجاد کرده و با ارزیابی صحیح کار و دادن پاداش مناسب به کارکنان، انگیزه لازم را در آنها بوجود آورد. همچنین باید در موارد لزوم تجربیات و اطلاعات خود را به کارکنان منتقل کرده و آموزش های لازم را به آنها بدهد.
    نظارت بر کار پرسنل شعبه – رئیس شعبه باید به دقت کارهای کارکنان شعبه را تحت کنترل داشته و بین آنها هماهنگی لازم را به منظور ارائه با کیفیت ترین خدمات بانکی ایجاد کند.
    رفع مشکلات شعبه و حل شکایات مشتریان – در صورتی که مشتری از روند ارائه خدمات بانکی توسط کارمندی راضی نباشد و یا درگیری در شعبه ایجاد شود، وظیفه رسیدگی سریع و رفع آن مشکل و کسب رضایت مشتری به عهده رئیس شعبه بانک می باشد.
    شرکت در جلسات یا کنفرانس ها- معمولا در سازمان مرکزی بانک به منظور انتقال تغییرات و تصمیمات جدید مدیران ارشد به روسای شعب و گاهی همفکری با آنها، جلسات منظمی برگزار می شود که رئیس شعبه بانک باید در آنها شرکت کند. در این جلسات وی از طریق برقراری ارتباط با روسای سایر شعب از وضعیت و شرایط آنها اطلاع یافته و گاهی مشورت ها و توافق های خوبی بین آنها رد وبدل می شود.
    دادن گزارش وضعیت شعبه به مدیران ارشد و سازمان مرکزی بانک

مهارت  و دانش مورد نیاز رئیس شعبه بانک

    توان مدیریت و برنامه ریزی – برای کنترل و نظارت کافی بر کلیه کارکنان و امور مالی و پولی شعبه
    مهارت های ارتباطی عالی – برای برقراری ارتباط خوب با کارکنان، همکاران و مشتریان
    توان تصمیم گیری و مدیریت بحران – برای مدیریت و رفع مشکلات و مسایل شعبه
    مهارت های بازاریابی و فروش – برای بررسی مشتریان موجود و جدید و برنامه ریزی مناسب برای جذب سرمایه آنها در بانک
    صداقت و امانت داری – چون کلیه منابع مالی شعبه در اختیار رئیس شعبه بوده و شرایط برای هر گونه سوء استفاده مالی فراهم است، درستی و صداقت از ویژگی های اصلی و لازم این شغل می باشد.
    آشنایی کامل با قوانین مالی و بانکی – برای انجام مدیریت خوب بانکی، داشتن اطلاع کامل از قوانین و دستورالعمل ها و به روز بودن رئیس شعبه لازم و ضروری است.

فرصت شغلی و بازار کار رئیس شعبه بانک

رئیس شعبه در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی مشغول به کار است. البته برای رسیدن به پست ریاست شعبه معمولا باید ابتدا به عنوان کاربر وارد بانک شده و پس از گذشت سال ها کسب تجربه و طی کردن سلسله مراتب سازمانی به این سمت می توان دست یافت. البته در چند سال اخیر در پی تاسیس بانک های خصوصی، گاهی آگهی های استخدامی از سوی آنها برای جذب روسای شعبه بانک های دولتی برای بهره گیری از تجارب آنها منتشر می شود.

در خصوص میزان استخدام بانک ها در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. در بانک های دولتی تعداد استخدام ها بسیار کاهش یافته است زیرا بسیاری از خدمات بانکی الکترونیکی شده است و همچنین مطابق با سیاست های خصوصی سازی کشور، بانک دولتی جدیدی افتتاح نشده و نخواهد شد. بنابراین روند استخدام در بانک های دولتی به شدت رو به کاهش است. اما در حوزه بانک های خصوصی شرایط کمی متفاوت است. علیرغم الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات، به دلیل خصوصی و رقابتی شدن فضای حاکم بین بانک ها و موسسات مالی، هر چند وقت یکبار شاهد تاسیس بانک یا موسسه مالی خصوصی جدیدی هستیم. این نشان از این دارد که روند استخدام بانک ها در این بخش در چند سال آینده رو به افزایش است.

البته بدیهی است تعداد پست رئیس شعبه در هر بانک یا موسسه مالی و اعتباری نسبت به پست های کاربری شعبه بسیار کمتر و محدودتر است. زیرا هر شعبه یک رئیس شعبه ولی چندین کاربر دارد. بنابراین رقابت برای تصدی پست رئیس شعبه بین کارکنان زیاد است و افرادی که تجربه و توانایی مناسبی دارند می توانند در این رقابت پیروز شوند.
کلمات کلیدی:
استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه سال 93 | «ای استخدام»www.e-estekhdam.com/استخدام-تعاونی-اعتبار-ثامن-ا...Translate this pageMay 14, 2014 - برای دریافت اخبار و آگهی استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه در سال 93 در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید. ... دانلود نمونه سوالات استخدامی.استخدام موسسه اعتباری ثامن در سال 94 | «ای استخدام»www.e-estekhdam.com/استخدام-موسسه-اعتباری-ثامن/Translate this pageNov 26, 2014 - به زودی لینک مربوط به استخدام در موسسه اعتباری ثامن فعال خواهد شد. برای مشاهده خبر ... نمونه سوالات مصاحبه استخدام بانکها، موسسات مالی واعتباری.استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه ۹۳+استخدام جدید در یزدwww.estekhtam.com/استخدام-تعاونی-اعتبار-ثامن-الائ...Translate this pageMar 17, 2015 - **تعاونی اعتبار ثامن به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در شهر های استان یزد جهت تصدی مشاغل خدماتی تعدادی داوطلب از بین برادران واجدالشرایط ...استخدام تعاونی اعتبار ثامن‌الائمه(ع) - پرتال دانشگاهی کشورwww.unp.ir/news/job/banks/15368Translate this pageSep 29, 2013 - استخدام تعاونی اعتبار ثامن‌الائمه(ع) تعاونی اعتبار ثامن‌الائمه (ع) به منظورتامین نیروی انسانی مورد نیاز خود استخدام می‌کند. ... نمونه سوالات استخدامی.استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمهkar24.rozblog.com/.../استخدام+تعاونی+اعتبار+ثامن+ا...Translate this pageاستخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه سال ۹۲+آزمون جدید« آگهی استخدام موسسه اعتباری ... دانلود نمونه سوالات تخصصی استخدامی دستگاه اجرایی کشور سال ۹۴ (مناسب آزمون ...نمونه سوالات استخدامی موسسه ثامن الائمه | نمونه سوالات آزمون ...failha.com/نمونه-سوالات-استخدامی-موسسه-ثامن.../1811Translate this pageMar 4, 2015 - نمونه سوالات استخدامی “موسسه ثامن الائمه”با جواب , نمونه سوالات استخدامی “موسسه ثامن الائمه”با پاسخ , نمونه سوالات استخدامی “موسسه ثامن الائمه”با ...“موسسه ثامن الائمه” استان بوشهر - نمونه سوالات استخدامی مترجم ...failha.com/.../نمونه-سوالات-استخدامی-موسسه-ثامن-الا-1...Translate this pageMar 4, 2015 - نمونه سوالات استخدامی موسسه ثامن الائمه نمونه سوالات استخدامی “موسسه ثامن الائمه”با جواب , نمونه سوالات استخدامی “موسسه ثامن الائمه”با پاسخ , نمونه ...استخدام نیوز - استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه در سال92www.estekhdamnews.com/extrapage/estekhdam_samenTranslate this pageتعاونی اعتبار ثامن الائمه (علیه السلام) به عنوان یکی از نهاد های پولی و بانکی کشور ... استخدامی» کمک بزرگی به شما در جهت آشنا شدن نمونه آزمون و سوالات آن خواهد کرد.استخدام مؤسسات اعتباری | ایران استخدامiranestekhdam.ir/.../استخدام.../استخدام.../استخدام-بانک...Translate this page... علوم بانکی (رموز استخدام در بانک‌ها) جهت دانلود نمونه سوالات مصاحبه ی حضوری بانک ها ... اخبار استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه سایت ایران استخدام در نظر دارد تمامی‌ ...نمونه سوالات آزمون استخدامی موسسه اعتباری کوثر :: دانلود ...bank-soal.blog.ir/.../نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-موس...Translate this pageApr 18, 2015 - دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی بانک مرکزی سال 94. X بستن .... دانلود رایگان سوالات استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه ۹۳+آزمون جدید. نمونه ...