دانلود رایگان سوالات استخدامی امور مالی حسابدار و حسابرس


سوالات عمومی رایگان ویژه آزمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی در سال ۹۴


دانلود رایگان سوالات عمومی استخدامی امور مالی حسابدار و حسابرس :خرید سوالات استخدامی اختصاصی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی


خرید سوالات استخدامی عمومی طبقه بندی شده آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

لیست دروس و منابع آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی در امور مالی  :فهرست منابع دروس تخصصی امتحان استخدام:

اصول حسابداری، بودجه، حسابداری دولتی، حسابداری مالی


فهرست منابع دروس عمومی امتحان استخدام:

مواد آزمون عمومی به شرح زیر تعیین میشود:
(ICDL -1 فناوری اطلاعات (مهارتهای هفت گانه
-2 ریاضی و آمار مقدماتی
-3 زبان و ادبیات فارسی
-4 معارف اسلامی
-5 زبان انگلیسی عمومی
-6 اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
-7 هوش و توانمندی های عمومی
- آزمون به صورت چهار گزینهای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
- سؤالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی،
مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
- اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این
صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.
تذکر مهم: سوالات حیط ههای تخصصی آزمون مشترک بر اساس دانش و مهارت های تخصصی متناسب با خوش های شغلی یا
مشاغل، با هماهنگی دستگاه های اجرایی و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، تهیه خواهد شد.


درباره مشاغل امور مالی و آشنایی با آن :

معرفی مشاغل و فرصت های شغلی در حسابداری

چکیده:
حسابداری رشته ای است که امروزه در ایران فرصت های شغلی زیادی برای آن وجود دارد، اما شناخت درستی از جایگاه و رده بندی سطوح مختلف شغلی نسبت به سطح تحصیلات و تجربه و تناسب آن با شغل حتی برای خود حسابدارها نیز وجود ندارد. و گاه مشاهده می کنیم که یک لیسانس یا کارشناس ارشد حسابداری در یک شرکت تنها وظایف یک دفتر دار را انجام می دهد و مبلغ حقوق او متناسب با سطح دانش او نیست. ..
معرفی مشاغل و فرصت های شغلی در حسابداری
 
معرفی مشاغل و فرصت های شغلی در حسابداری
امروزه فرصت های شغلی زیادی در زمینه حسابداری موجود است.
سطح شغل ها بستگی به میزان آموزش شما دارد. برای مثال دفترداری و دستیاری حسابداری نیازمند دیپلم حسابداری دبیرستان و شاید دو سال آموزش بیشتر (کاردانی) باشد. برای اینکه شما بتوانید یک حسابدار شوید، لازم است که درک بیشتری نسبت به اصول و مفروضات مالی داشته باشید که این امر مستلزم حداقل گذراندن 4 سال در مقطع لیسانس است. برخی از حسابداران در آزمون حسابداران رسمی شرکت می کنند که گذراندن این دوره فرصت های شغلی بسیار زیادتری را برای آن ها ایجاد می کند. البته در این مورد داشتن سابقه کاری و تجربه اهمیت به سزایی دارد.

برای توضیح بهتر مشاغل حسابداری آن ها را به چهار دسته تقسیم می کنیم:

دفترداری
دستیاری حسابدار
حسابدار
حسابدار رسمی

برای هر کدام از گروه ها اطلاعاتی در مورد حقوق، میزان تحصیلات و نوع فرصت های استخدامی در اختیار شما قرار می دهیم.

دفترداری چیست؟
درآمد سالانه: (در ایران قیمت ها متفاوت است و نمی توان مبلغ مشخصی به عنوان میانگین اعلام کرد و نرخ های اعلام شده بر اساس استاندارد جهانی عنوان شده است): 18000$ تا 400000$

تفاوت در میزان درآمد منعکس کننده سطح مسئولیت هر شغل است. البته این میزان بسته به اندازه و نوع شرکت کارفرما، میزان تقاضا برای دفترداری در آن منطقه و ... است.

سطح تحصیلات مورد نیاز
برخی از افراد با مدرک کاردانی حسابداری به عنوان دفتردار استخدام می شوند و افرادی نیز هستند که با دیپلم حسابداری دبیرستان نیز همان شغل را به دست می آورند که طبیعطاً باید مدتی توسط کارفرما آموزش داده شوند. اگر شما به عنوان دفتردار استخدام شدید حتماً باید با نرم افزارهای حسابداری آشنایی داشته باشید. (چه به صورت رسمی یا به صورت تجربی در خلال کار). برای دفترداری لازم نیست که  مدرک لیسانس داشته باشید.
دفتردار کجا استخدام می شود؟
معمولاً توسط شرکت هایی استخدام می شوند که نیاز یا ابزار لازم برای داشتن حسابدار را ندارند. این گونه شرکت ها دفتردار را برای مرتب کردن فعالیت های روتین مالی مانند پرداخت ها، ترازنامه و خرید ها استخدام می کنند. تولید کننده های کوچک، فروشگاه های زنجیره ای، توزیع کننده ها، موسسات کوچک حسابداری و شرکت های غیر انتفاعی از جمله این شرکت ها هستند. اگر شرکت نیازمند حسابدار باشد با یک حسابدار خارج از شرکت قرارداد خواهد بست.

مسئولیت ها و وظایف
بیشتر جزیئات به دفتردارها واگذار می شود. آن ها باید در زمینه مرتب کردن کارهای مالی اصلی که برای شرکت حیاتی است توانا و متعد باشند به عنوان یک دفتردار شما باید بتوانید حجم وسیعی از مبادلات روتین شرکت مانند فروش ها، خریدها و پرداخت ها را دسته بندی کنید. ممکن از شما خواسته شود که مدارک مرتبط با مبادلات را تهیه یا دسته بندی کنید. مثلاً فاکتور فروش، برگه درخواست انبار، رسید و ... . در برخی موارد ارائه گزارش مالی به استفاده کنندگان بیرونی نیز جزو وظایف دفتردار خواهد بود.
کار یک دفتردار ممکن است به وسیله یک حسابدار یا یک موسسه حسابداری بازبینی و بررسی شود.
با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی توصیه می کنیم که خود را با آخرین تغیرات نرم افزار و تکنولوژی در زمینه حسابداری آپدیت کنید تا موقعیت های مناسب شغلی بیشتری نسیب شما گردد.
دستیار حسابدار چیست؟
درآمد سالانه: (در ایران قیمت ها متفاوت است و نمی توان مبلغ مشخصی به عنوان میانگین اعلام کرد و نرخ های اعلام شده بر اساس استاندارد جهانی عنوان شده است): 18000$ تا 40000+ $
تفاوت در میزان درآمد منعکس کننده سطح مسئولیت هر شغل است. البته این میزان بسته به انازه و نوع شرکت کارفرما، میزان تقاضا برای استخدام در آن منطقه و ... است.

سطح تحصیلات مورد نیاز
 برخی از افراد با مدرک کاردانی حسابداری به عنوان دفتردار استخدام می شوند و افرادی نیز هستند که با دیپلم حسابداری دبیرستان نیز همان شغل را به دست می آورند که طبیعطاً باید مدتی توسط کارفرما آموزش داده شوند.. برای دتیار بودن لازم نیست که مدرک لیسانس داشته باشید.

مسئولیت ها و وظایف
شرکت هایی که اندازه آن ها به میزانی است که نیاز به یک یا دو حسابدار داشته باشند همچنین اقدام به استخدام یک دستیار حسابدار می کنند تا در انجام کارها به آن ها کمک کند. از آن جایی که وظیفه دفتردار  مرتب کردن مسئولیت های مالی اساسی است پس وظیفه دستیار حسابدار تمرکز بر روی مسائل  جزئی تر است. مانند مسئول پرداخت ها، مسئول حساب های پرداختنی و ...
حسابدار چیست؟
درآمد سالانه: (در ایران قیمت ها متفاوت است و نمی توان مبلغ مشخصی به عنوان میانگین اعلام کرد و نرخ های اعلام شده بر اساس استاندارد جهانی عنوان شده است): 40000 تا 80000+

تفاوت در میزان درآمد منعکس کننده سطح مسئولیت هر شغل است. البته این میزان بسته به انازه و نوع شرکت کارفرما، میزان تقاضا برای استخدام در آن منطقه و ... است.

سطح تحصیلات مورد نیاز
حسابدار باید دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه باشد. در این مقطع واحدهایی در زمینه حسابداری مانند حسابداری های مالی، صنعتی، مالیاتی، درآمد – هزینه، حسابرسی و ... داده می شود. در کنار این ها آموزش هایی که در زمینه business داده می شود توانایی های حسابدار را افزایش می دهد. مانند: رفتار سازمانی، مارکتینگ، کامپیوتر، حقوق تجارت، اقتصاد و سیست های تبلیغاتی و... . به محض اینکه شما فارغ التحصیل شدید، یک حسابدار هستید اما دقت داشته باشید که حسابدار رسمی نیستید. در برخی از دانشگاه های غیر ایرانی این دو مدرک با گذراندن واحدهای اضافی با هم داده می شوند.

حسابدار کجا استخدام می شود؟
بسیاری از شرکت ها به اندازه ای بزرگ و پیچیده هستند که نیاز به یک حسابدار تمام وقت داشته باشند. شما می توانید به عنوان حسابدار در یک بانک،  یک شرکت تولیدی،  بیمارستان، موسسات بیمه، شرکت هی کارگزاری کار کنید. همچین می توانید به استخدام موسسات دولتی در بیایید. (در ایران به دلیل وضع موجود بیشتر افراد در ابتدا تمایل به این نوع کارها دارند).

مسئولیت ها و وظایف
داشتن توانایی حرفه ای در زمینه مسائل مالی، تنها یک بعد در زمینه موفقیت فرد حسابدار است. کارفرما ها به خوبی این را می دانند و ترجیح می هند حسابداری را استخدام کنند که علاوه بر داشتن توانایی عالی در زمینه مهارت های حسابداری دارای ویزگی های زیر نیز باشد.

به جزئیات توجه کافی داشته باشد و تاثیر این جزئیات برمثال بزرگ تر را در نظر داشته باشد.
آیا کسی هست که توانایی حل مشکلات را داشته باشد؟ کسی هست که تفکر استزاتژیک داشته باشد.
آیا کنجکاوی مولد و مفید در مورد سیستم تجارت  شرکت دارد؟ (چرا شرکت سود ده است؟ مشتری های شرکت چگونه جذب می شوند و ... )
آیا دارای مهارت های مناسب شنیداری هست؟
آیا توانایی نوشتن اطلاعات مالی پیچیده را به صورت شفاف و قابل اطمینان دارد؟
آیا ناظر خوبی است؟ به خوبی مانند یکی از اعضای تیم شرکت می تواند کار کند یا خیر؟

برخی از حسابدارن عمومی کار هستند در حالی برخی دیگر ترجیح می دهند در مکان های خاصی فعالیت داشته باشند. برای مثال اگر شما به عنوان یک حسابدار صنعتی برای یک شرکت استخدام شوید (یا مدیر مالی صنعتی) شما باید برتعداد زیادی دستیارهای بهایاب (در سیستم حسابداری صنعتی) که با شما برای بهایابی محصولات تولید شده، تخمین بهای تولید برای تعیین قیمت فروش محصولات جدید و ردیابی مواد دستمزد و سربارهمکاری می کنند، نظارت کنید.
یا ممکن شما مسئولیت آنالیز حسابهای زیاد عمومی قانونی شرکت و تراز حساب ها و تهیه صورت های مالی شرکت را منطبق با اصول پذیرفته حسابداری را بر عهده داشته باشید. به همچنین شما باید بر کار دستیاران حسابداری حساب های پرداخت نظارت کنید. برای این نوع حسابداری باید به شما عناوینی همچون حسابدار ارشد،  حسابدار شرکت، مدیر حسابداری، مدیر کنترل شرکت و ... داده شود.
در برخی از شرکت ها که بزرگتر و پیچیده تر هستند سک حسابدار می تواند تحت عناوین حسابرس داخلی، هماهنگ کننده سود پروژها و بودجه بندی، محقق در امور مالیاتی، آنالیزور مالی یا حسابدار مالیات استخدام شوید.

حسابدار رسمی چیست؟
درآمد سالانه: (در ایران قیمت ها متفاوت است و نمی توان مبلغ مشخصی به عنوان میانگین اعلام کرد و نرخ های اعلام شده بر اساس استاندارد جهانی عنوان شده است): 50000$ تا 60000+$
 سطح تحصیلات مورد نیاز
در ایران برای شرکت در آزمون حسابداران رسمی باید حداقل مدرک لیسانس و شش سال سابقه کار  داشته باشید. برای مطالعه شرایط و ویژگی های بیشتر دیگر می توانید به سایت جامعه حسابداران  رسمی مراجعه کنید.

را هکارهایی برای گرفتن شغل
بدون در نظر گرفتن این که شما در چه سطحی و موقعیتی به دنبال کار هستید، مطالعه موارد زیر می تواند تا حدی به شما کند تا بتوانید خود را برای گرفتن آن آماده کنید.

زمانی که احتیاجی به شغل نداشته باشید:
. به طور مداوم خود را آماده نگه دارید. برای مثال اگر آشنا به نرم افزارهای حسابداری نیستید، برای یادگیری آن ها تلاش کنید و در کلاس های آموزشی آن شرکت کنید.
. شبکه: به شبکه سازمان های حرفه ای متصل شوید و با افراد مختلف ارتباط داشته باشید و به اصطلاح اقدام به Networking کنید.
. به دنبال تخصص هایی باشید که کارفرما ها به آن ها نیاز دارند و به دنبال آن هستند. به صورت رایگان برای موسسه های خیریه یا غیر انتفاعی کار کنید تا تجربه لازم را به دست آورید.
. با business های مختلف آشنا شوید و آن ها را یاد بگیرید. سعی کنید یاد بگیرید که شرکت ها چگونه درآمد کسب می کنند یا سود را به گردش در می آورند.
. آداب و رسوم پایه ای شغل را یاد بگیرید. رفتارها و دیگر مهارت های اجتماعی را قبل از برخورد با کارفرمای احتمالی یاد آموزش ببینید.

زمانی که به دنبال شغل می گردید:
. اجازه بدهید افرادی که با شما در ارتباط هستند متوجه شوند که شما دنبال شغل هستید.
. از طریق دانشگاهی که از آن مدرک گرفته اید اقدام کنید. دانشگاه ها به احتمال زیاد به همان اندازه ایی  که به دانشجوی فعلی کمک می کنند، به دانشجویان فارغ التحصیل خودش هم کمک خواهد کرد.
. از طریق اینترنت اطلاعات لازم درمورد موقعیت های قابل دسترس  را به دست آورید.
  . خودتان را بشناسید وبفهمید که  در چه شغلی ممکن است موفق تر باشید. کجا به رضایت و خوشنودی خود خواهید رسید.

-    شغل مورد نظر خود را در این قسمت می توانید جستجو کنید.

در زمان مصاحبه های شغلی:
. آماده باشید. در باره شرکت مورد نظر از طریق اینترنت یا به روش های دیگر تحقیق کنید. از سایت شرکت شروع کنید. شرکت را از بالا به پایین، از داخل و خارج بشناسید.
. به خود برسید و مرتب باشید. (البته بنده در ایران برای شرکت های دولتی این قسمت را توصیه نمی کنم). طوری باشید که ظاهر شما در حد سطح شرکت مصاحبه کننده باشد. این کار از نظر روانی بر مصاحبه کننده ها تاثیر مناسبی خواهد گذاشت..
. حتماً تشکر کنید. از مصاحبه کننده برای فرصتی که دراختیار شما قرار داده و همچنین اطلاعات بیشتری که در مرد شرکت و شغل مورد نظر به شما داده است، تشککر کنید.

پس از مصاحبه:
. بلافاصله پیگیری خود را شروع کنید. با نوشتن نامه ای تشکر آمیز برای فرصتی که در اختیار شما قرار داده شده تا در مورد شغل مورد نظر تبادل اطلاعات کنید به مصاحبه کننده بقبولانید که شما به صورت جدی می خواهید قسمتی از شرکت آن ها باشید.
. شما باید منتظر جواب بمانید که سه حالت بیشتر ندارد: 1- در مصاحبه قبول شده اید  2- شما را برای مصاحبه دوم دعوت می کنند 3- در مصاحبه رد شده اید. اگر پس از مدتی با شما تماس گرفته نشد، حتماً پیگیری کنید . پافشاری شما عامل بسیار موثری در گرفتن شغل خواهد بود.
 


معرفی رشته­ حسابداری و حسابرسی

v     تعریف حسابداری و حسابرسی
o       حسابداری یک فعالیت خدماتی است که وظیفه­اش فراهم کردن اطلاعات کمی، که اساسا دارای ماهیت مالی هستند، درباره واحد اقتصادی است. اطلاعات فراهم شده توسط حسابداری باید در تصمیم­گیری­های اقتصادی سودمند باشد.

o       حسابرسی فرآیندی منظم و با قاعده (سیستماتیک) جهت جمع­آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد درباره ادعاهای مدیریت در ارتباط با فعالیت­ها و وقایع اقتصادی، به منظور تعیین درجه انطباق این ادعاها و اظهارات با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج به افراد ذینفع است.

v     رابطه بین حسابداری و حسابرسی
خروجی فرآیند حسابداری، موضوع اصلی عملیات حسابرسی است و غالب شواهدی که در فرآیند حسابرسی مورد استفاده قرار می­گیرد توسط سیستم حسابداری تهیه شده است. در بیشتر مواقع حسابرسی و برخی از تکنیک­های آن چنان با فرآیند حسابداری آمیخته که گویی از اجزای لاینفک سیستم حسابداری است. بنابراین از بسیاری جهات حسابداری و حسابرسی تفکیک ناپذیرند و بدین دلیل حسابرس باید متخصص حسابداری نیز باشد، در صورتی که حسابدار نیازی به تخصص در زمینه حسابرسی ندارد.  
v     پیشینه حسابداری و حسابرسی در ایران
o       پیشینه حسابداری ایران به نخستین تمدن­هایی بر می­گردد که در این سرزمین پا گرفت. مدارک به دست آمده از ایران باستان حکایت از این دارد که در عصر هخامنشی نظام مالی منسجمی برقرار بوده و حساب درآمد و مخارج حکومت به ریز و به دقت ثبت و نگاهداری می­شده است.
o       پیشینه حسابرسی نیز در ایران و اسلام به زمانی باز می­گردد که منبعی ( اعم از مالی یا غیر مالی) در جایی وجود داشته است. هرگاه انتقال ثروت مطرح شده، نوعی نظارت و بازرسی با خود به همراه داشته است. خصوصا نظارت حکومت بر اعضا و کارکنان خود و تفتیش اعمال و رفتار والیان و مامورین دولتی از دیرباز وجود داشته و شاید بتوان گفت سابقه­ی آن نزدیک و همراه سابقه­ی تشکیل جوامع اولیه و حکومت­ها است.
v     پیشینه رشته حسابداری و حسابرسی و ورود آن به دانشگاه­ها
o       رشته حسابداری اولین بار در دهه­ی 1330 با تاسیس اولین آموزشگاه­های عالی و دانشکده­های خصوصی از جمله آموزشگاه عالی حسابداری شرکت ملی نفت ایران، دانشکده علوم اداری و موسسه­ی عالی حسابداری مطرح گردید. در حال حاضر این رشته در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و بدون هیچ گرایشی تدریس می­شود.

o       همواره حسابرسی به عنوان یک حرفه مستقل در قالب نهادهای حرفه­ای گوناگون از جمله انجمن­های حرفه­ای، موسسات حسابرسی بخش خصوصی و موسسات حسابرسی بخش عمومی در ایران مورد توجه بوده است اما تا سال 91 به عنوان یک رشته تحصیلی جداگانه محسوب نشده و به عنوان یکی از مواد درسی اصلی در تمامی مقاطع رشته حسابداری محسوب می­شد. لازم به ذکر است از سال 1391 رشته حسابرسی در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد محدودی از دانشگاه­ها تدریس می­شود. به منظور قبولی و ادامه تحصیل در این رشته کافی است که دانشجو در آزمون حسابداری شرکت کند و در هنگام انتخاب رشته در صورت علاقه این رشته را انتخاب نماید لذا آزمون جداگانه­ای برای این رشته برگزار نمی­شود.

v      هدف رشته حسابداری و حسابرسی
o       از آنجایی­که محصول نهایی حرفه حسابداری مبنای تصمیمات اقتصادی اشخاص ذی نفع از جمله مدیران، سهامدارن، اعتباردهندگان، دولت و غیره قرار می گیرد بنابراین می­توان گفت که یکی از اهداف رشته حسابداری آموزش نیروی انسانی متخصص در جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشات مالی مطابق معیارهای از پیش تعیین شده از جمله استانداردها و اصول حسابداری می­باشد. از سوی دیگر به روز رسانی استانداردها و اصول حسابداری و تجدید نظر در چارچوب نظری مطابق با عوامل محیطی از جمله موارد با اهمیت و حیاتی در رشته حسابداری محسوب می­شود، بنابراین آموزش نیروی انسانی متخصص در این زمینه از دیگر اهداف این رشته می­باشد.

o       هدف رشته حسابرسی تامین نیروی انسانی متخصص و آگاه نسبت به استانداردهای حسابداری و حسابرسی و آخرین تغییرات آن، قوانین مالیاتی و تجارت، کنترل­های داخلی اثربخش و ارزیابی و مدیریت ریسک می­باشد.

v     آینده شغلی
فارغ التحصیلان رشته حسابداری و حسابرسی از فرصت‌های متنوع شغلی برخوردار می­باشند به طوری که به ندرت دیده می­شود که فارغ التحصیلان این رشته با مشکل بیکاری مواجه باشند. برای مثال فارغ التحصیلان این دو رشته می­توانند در زمینه­های گوناگون از جمله حسابداری مالی، مدیریت، دولتی، مالیاتی، بیمه و غیره و هم چنین زمینه‎ های گوناگون حسابرسی از جمله حسابرسی مستقل و داخلی فعالیت نمایند.

v     توانایی ‌های مورد نیاز دانشجویان
رشته حسابداری از جمله رشته‌هایی است که از داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد. اما با توجه به اینکه این رشته یک رشته­ کاملا کاربردی و هسته مرکزی تصمیم­گیری و گزارشگری مالی در یک واحد تجاری می باشد لذا به منظور کسب موفقیت در رشته حسابداری آشنایی با مبانی مدیریت، مبانی اقتصاد خرد و کلان، ریاضی و آمار، مبانی کامپیوتر، قوانین و مقررات مالیاتی و تجارت، اصول بازار سرمایه پیشنهاد می­گردد.

v     واحدهای درسی در دانشگاه در سطح کارشناسی ارشد
o       رشته حسابداری

دروس پیش نیاز

تعداد واحد

تحلیل آماری

2

روش تحقیق

2

جمع واحدهای دروس پیش نیاز

4

دروس اصلی

تعداد واحد

بررسی موارد خاص در حسابداری

3

سیستم های اطلاعاتی حسابداری

3

اقتصاد مدیریت

3

تئوری حسابداری 1

3

تئوری حسابداری 2

3

حسابرسی پیشرفته

2

حسابداری دولتی پیشرفته

3

حسابداری در مدیریت تکمیلی

3

تصمیم گیری در مسائل مالی

3

مباحث جاری در حسابداری

2

پایان نامه

4

جمع واحدهای دروس اصلی

32

جمع کل

36

جمع واحدهای موثر در معدل

32

 

*        در برخی از دانشگاه­ها دروس اقتصاد مدیریت، بررسی موارد خاص در حسابداری، سیستم­های اطلاعاتی حسابداری و پژوهش عملیاتی پیشرفته جز دروس اختیاری ارائه می­شود که گذراندن 9 واحد از این دروس ضروری می­باشد.  

*        دروس پیش نیاز در معدل تاثیری ندارند.

o       رشته حسابرسی

دروس پیش نیاز

تعداد واحد

آمار

2

روش تحقیق

3

مروری بر مبانی حسابداری

3

جمع واحدهای دروس پیش­نیاز

8

دروس اصلی

تعداد واحد

کاربرد قوانین و مقررات مالی بانکی و بازرگانی در حسابرسی
3
مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته و کاربرد آن در حسابرسی
3
سیستم­های اطلاعاتی مدیریت
3
تئوری­های حسابداری
3
حسابرسی سیستم های کامپیوتری
3
طراحی پژوهشهای حسابرسی
3
بررسی مسائل کاربردی در حسابرسی
2
جمع واحدهای دروس اصلی

20

دروس تخصصی

تعداد واحد

تئوریهای حسابرسی
3
بررسی موارد خاص در حسابرسی
3
سمینار در حسابرسی
2
جمع واحدهای دروس تخصصی
8
جمع کل

36

 

v     دانشگاههای ارائه دهنده رشته حسابداری مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری
دانشگاه تهران
باهنر کرمان

دانشگاه تربیت مدرس
شهید چمران اهواز
دانشگاه شهیدبهشتی
شیراز
دانشگاه علامه طباطبایی
فردوسی مشهد
الزهرا
قم
علوم اقتصادی
کردستان
ارومیه
مازندران- بابلسر
اصفهان
ولی عصر- رفسنجان
بوعلی سینا- همدان
یزد
بین المللی امام خمینی- قزوین
موسسه عالی آموزش بانکداری ایران- تهران
رازی کرمانشاه
موسسات و دانشگاه­های غیر انتفاعی
سمنان
دانشگاه پیام نور
سیستان و بلوچستان- زاهدان
 
v     دانشگاههای ارائه دهنده رشته حسابرسی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری
·         علامه طباطبایی

·         فردوسی مشهد
·         موسسات و دانشگاه­های غیر انتفاعی

 

v     ظرفیت دانشگاهها در رشته حسابداری در طی چند سال اخیر
 

87

88

89

90

91

92

روزانه تهران

63

67

65

75

89

118

روزانه شهرستان

60

73

78

111

101

130

روزانه کل

123

140

143

186

190

248

شبانه تهران

36

43

44

42

62

61

شبانه شهرستان

40

42

36

54

47

55

شبانه کل

76

85

80

96

109

116

پیام نور تهران وکرج

0

0

0

0

0

30

پیام نور شهرستان

20

20

30

63

61

75

کل پیام نور

20

20

30

63

61

105

غیرانتفاعی تهران و کرج

0

0

0

38

36

15

غیرانتفاعی شهرستان

15

15

30

95

270

420

کل غیرانتفاعی

15

15

30

133

306

435

مجازی تهران

0

0

0

62

120

160

مجازی شهرستان

0

0

0

25

60

10

کل مجازی

0

0

0

87

180

170

نیمه حضوری تهران

0

0

0

0

10

0

نیمه حضوری شهرستان

0

0

0

12

12

15

کل نیمه حضوری

0

0

0

12

22

15

بین الملل

0

0

0

25

88

0

پردیس خودگردان

0

0

0

0

0

195

کل

234

260

283

602

956

1284

v     ظرفیت دانشگاهها در رشته حسابرسی در طی چند سال اخیر
 

91

92

روزانه تهران

8

6

روزانه شهرستان

10

7

روزانه کل

18

13

شبانه تهران

14

14

شبانه شهرستان

4

4

شبانه کل

18

18

غیرانتفاعی تهران و کرج

0

15

غیرانتفاعی شهرستان

18

105

کل غیرانتفاعی

18

120

پردیس خودگردان

0

15

کل

54

166

 

v     ضرایب  و تعداد سوالات هر درس رشته حسابداری و حسابرسی در دانشگاه سراسری
نام درس
ضرایب
تعدادسوالات
توضیحات
زبان عمومی و تخصصی
2
30
15 سوال زبان عمومی و 15 سوال زبان تخصصی
ریاضی و آمار
3
40
25 سئوال ریاضی عمومی و 15 سئوال آمار و احتمال
حسابداری مالی
3
20
 
حسابداری صنعتی
2
20
 
حسابرسی
2
20


کلمات کلیدی


دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری - استخدام دهوند job.dehvand.ir/jobs/نمونه-سوالات-آزمون-استخدامی-حسابداری/ لینک دانلود این بسته شامل نمونه سوالات آزمون استخدامی تخصصی رشته حسابداری شامل بیش از 500 سوال مهم آزمون های قبلی در دروس زیر می باشد: نمونه سوالات استخدامی ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری - مخفیگاه www.makhfigah.com/.../نمونه-سوالات-استخدامی/1139-دانلود-رایگان-نمو... تیم مدیریتی مخفیگاه ،مجموعه ای از نمونه سوالات استخدامی حسابداری را گردآوری نموده است که به طور رایگان و بدون هیچگونه چشم داشتی رایگان تقدیم شما عزیزان قرار ... نمونه سوالات استخدامی ارتش جمهوری اسلامی ایران | «ای استخدام ... www.e-estekhdam.com/نمونه-سوالات-استخدامی-ارتش-جمهوری-اسل/ این نمونه سوالات استخدامی در مرداد ماه سال ۹۳ تنظیم و بروز رسانی شده است ... من ترم 5 دانشگاه (رشته حسابداری)هستم ولی مدرک دیپلمم تجربی هستش.20سالمم هست. شما از این صفحه 3 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 1/3/15 دانلود سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور ... www.e-estekhdam.com/دانلود-سوالات-آزمون-استخدامی-تعزیرات/ این نمونه سوالات استخدامی در مرداد ماه سال ۹۳ تنظیم و بروز رسانی شده است. مجموعه ی ... باسلام فوق دیپلم حسابداری 12سال سابقه کارپردازی در شهرداری باقراردادشرکتی. شما از این صفحه 2 بار بازدید کردید. آخرین بازدید: 12/14/14 دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون های استخدامی رشته حسابداری ... kandoocn.com › بانک سوال › نمونه سوالات استخدامی در قسمت توضیحات بیش تر می توانید نمونه سوالات آزمون های استخدامی رشته حسابداری را همراه با پاسخ تشریحی به صورت رایگان دانلود نمایید. نمونه سوالات استخدامی بانک تجارت رشته حسابداری | نمونه ... testdoni.ir/نمونه-سوالات-استخدامی-بانک-تجارت-رشته/3019 ۶٫نمونه سوالات هوش و استعداد تحصیلی ( GMAT) ۸۰ سوال با پاسخنامه. و نمونه سوالات تخصصی استخدامی بانک تجارت رشته حسابداری. ۱٫نمونه سوالات حسابرسی ۴۴ سوال ... دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی - حسابداری www.ssmt.ir/...نمونه+سوالات/دانلود+رایگان+نمونه+سوالات+استخدامی+-+ح... ۲۹ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی-حسابداری دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی-حسابداری - دانلود - دانلود نمونه سوالات - دانلود نمونه سوالات ... نمونه سوالات استخدامی عمومی و تخصصی | دانلود رایگان نمونه ... www.pazhang.ir/?p=356 ۶ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی حسابداری شرکت ها · دانلود رایگان نمونه ... دانلود نمونه سوالات استخدامی بودجه و حسابداری · دانلود نمونه سوالات ... سوالات تخصصی استخدامی حسابداری | نمونه سوال استخدام و ... www.digitaliran.ir/.../سوالات-تخصصی-استخدامی-حسابداری.html در این بسته ما گلچینی از مهمترین نمونه سوالات مربوط به آزمون های استخدامی دوره های قبل ارگانهای دولتی و خصوصی رشته حسابداری را به همراه پاسخ نامه آنها در اختیار ... دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری + پاسخنامه ... www.esoal24.ir › ... › نمونه سوالات ادارات دولتی و شرکت های خصوصی ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری + پاسخنامه تشریحی. سوالات رشته حسابداری. این بسته شامل سوالات زیر می باشد که بعد از پرداخت ...